Roman Szełemej

i

Autor: Facebook Roman Szełemej

Echa naszych tekstów. Urząd prześwietli szpitalne zarobki prezydenta Wałbrzycha

2021-09-03 13:52

Dolnośląski urząd marszałkowski po naszych tekstach zarządził kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Kontrolerzy prześwietlą m.in. zarobki Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha, który w szpitalu zarabiał krocie.

O sprawie Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha, który zarobił w zeszłym roku w szpitalu 400 tysięcy, napisaliśmy jako pierwsi. Dziś, w piątek 3 września, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – właściciel szpitala - wydał oświadczenie w tej sprawie. „W związku z informacjami dotyczącymi rażącej wysokości zarobków prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu - wynoszącymi według doniesień ogólnopolskich mediów ponad 400 tysięcy złotych w skali bieżącego roku oraz miesięcznego wynagrodzenia w wysokości ponad 100 tysięcy złotych w lipcu br. - zarządza w Szpitalu kontrolę w zakresie poziomu wynagrodzenia Prezydenta Wałbrzycha oraz piastowanych przez Prezydenta stanowisk w placówce. Kontrola zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy Pana Prezydenta z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Pana Romana Szełemeja świadczenia medyczne. Objętym kontrolą zostanie okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku” – czytamy w piśmie.

Beata Kozidrak zatrzymana przez policję po pijaku. Tak wcześniej kupowała alkohol

Przypomnijmy, że Roman Szełemej z wykształcenia jest kardiologiem. Oprócz zarządzania Wałbrzychem znajduje czas, aby dorobić w miejscowym szpitalu. Polityk przyznaje jednak, że już tyle czasu nie będzie spędzał w szpitalu. - Nie jestem już w stanie tyle pracować – przyznaje szczerze polityk, ale jednocześnie ani myśli rezygnować z zatrudnienia. Jednak takich pieniędzy, jak w od stycznia do lipca raczej już nie zarobi.

Więcej kontroli w szpitalu 

To nie jedyna kontrola, która trwa w wałbrzyskiej lecznicy. Jedna z nich obejmuje realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi, których stwierdzono braki).

Bombowiec zestrzelony pod Wrocławiem. Trwają poszukiwania pilotów. Zobaczcie galerię poniżej.