Radiohead jest nazywany najbardziej ekologicznym zespołem świata

i

Autor: kudumomo/CCA2.0/wikimedia.org Radiohead jest nazywany najbardziej ekologicznym zespołem świata

Ekipa muzyka Radiohead wyrzucona z Karkonoskiego Parku Narodowego podczas nagrywania teledysku

2016-04-08 19:41

Filmowcy musieli opuścić teren. Wyprosiło ich stamtąd kierownictwo parku.  

Poszło o naruszenie przepisów chroniących przyrodę. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", zdjęcia na obszarze Śnieżnych Kotłów powstawały także nocą, choć ekipa miała zgodę na nagrywanie ich tylko w ciągu dnia. Na tego typu obszarach nie wolno bowiem chodzić po zmroku, a co dopiero używać reflektorów.

Wszystko zdradził Facebook

Sprawa wyszła na jaw za pomocą Facebooka. Ktoś umieścił tam zdjęcie z nocnej sesji, na mocno oświetlonym terenie. Tę fotografię zobaczył dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Dlatego cofnął on wydane wcześniej zgody i zabronił filmowcom wszelkiej działalności na terenie parku.

Z pomocy ekipie wycofali się także ratownicy karkonoskiej grupy GOPR, którzy mieli jej pomagać w transporcie sprzętu.

Zdjęcia do klipu miały powstawać trzy dni. Plan był taki, że będą nagrywane nie tylko w Śnieżnych Kotłach, ale również w nieczynnej kopalni Stanisław w Górach Izerskich oraz na Śnieżce.

Czyj to teledysk dokładnie nie wiadomo

Producentem teledysku jest polska firma Endorfinastudio z Warszawy. Jej pracownicy nie zdradzają jednak, do piosenki którego z muzyków Radiohead miał powstać klip.

Żeby było ciekawiej, grupa jest znana z ekologicznych zachowań. Fanom sugerują, by na koncerty przyjeżdżali na rowerach, angażują się w akcje mające na celu ochronę natury. Podczas ich występów klasyczne żarówki są zastępowane ledowymi, muzycy nie korzystają z plastikowych naczyń, podobnie zresztą jak ci, którzy przychodzą na koncert. Napoje i jedzenie sprzedawane są bowiem w specjalnych, ekologicznych opakowaniach.

Czytaj także: Instruktorzy Krav Maga nauczyli Dolnoślązaczki samoobrony [WIDEO, ZDJĘCIA]