Fatalne warunki na drogach. Czesi zamknęli ważne przejście graniczne

i

Autor: Dolnośląska policja

Fatalne warunki na drogach. Czesi zamknęli ważną drogę na granicy polsko-czeskiej

2022-02-02 11:45

W Karkonoszach panują fatalne warunki pogodowe. W wielu powiatach obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II stopnia. Z tego powodu Czesi zamknęli przejście graniczne w Jakuszycach na drodze krajowej nr 3.

Na południu Dolnego Śląska od wtorku (1 lutego) panują fatalne warunki pogodowe. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I i II stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu, silnego wiatru oraz zamieci i zawiei śnieżnych (szczegóły znajdziecie poniżej).

Tymczasem policjanci z Czech poinformowali o czasowym zamknięciu odcinka drogi nr 10 od miejscowości Tanavald do przejścia granicznego w Jakuszycach. Z polskiej strony do tego przejścia prowadzi droga krajowa nr 3.

Śnieżnik. Tak powstaje wieża widokowa na szczycie. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Burza śnieżna w Zagórzu

- Ograniczenia w ruchu dotyczą pojazdów powyżej 3,5 tony i wprowadzono je od godz. 18 w środę, 2 lutego, do czwartku, 3 lutego, do godz. 21. Dolnośląscy policjanci apelują o ostrożność podczas przemieszczania po drogach, szczególnie w tym rejonie, a także wybieranie alternatywnych tras podróży - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Przypomnijmy, że do środowego (2 lutego) popołudnia obowiązują aż trzy alerty pogodowe. Prognozowane są opady śniegu powyżej 600 m n.p.m. powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm. Opadom towarzyszy silny wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, a lokalnie 80 km/h. Efekt jest łatwy do przewidzenia - zawieje i zamiecie śnieżne .

Sonda
Gołoledź jest gorsza niż śnieżyca. Zgadzasz się z tym?