Finał świątecznej zbiórki żywności MPK Wrocław. Przed Operą stanie zabytkowy tramwaj

2020-12-18 9:29

W najbliższy weekend odbędzie się finał świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez MPK Wrocław i fundację Weźpomóż.pl. Na placu Teatralnym stanie udekorowany, zabytkowy tramwaj Gustaw, a każdy kto dorzuci się do zbiórki otrzyma sianko i opłatek.

Już w najbliższy weekend (19-20 grudnia) odbędzie się finał świątecznej zbiórki żywności prowadzonej przez MPK Wrocław i fundację Weźpomóż.pl. Na przystanku muzealnym przed Operą Wrocławską stanie udekorowany zabytkowy tramwaj Gustaw, a odpowiedni nastrój zapewni świąteczna muzyka. W sobotę i niedzielę od godz. 15 do 18 załoga tramwaju przyjmować będzie dary, które wspomogą podopiecznych fundacji oraz emerytów MPK, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

- Zachęcamy każdą wrocławiankę i wrocławianina do pojawienia się w ten weekend przy Operze i podzielenia się niedrogimi, podstawowymi artykułami spożywczymi – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. - Dla wielu osób, które z różnych powodów są dziś w trudnej sytuacji, taki skromny dar będzie oznaczał możliwość zjedzenia w święta jakiegokolwiek ciepłego posiłku.

Kto przyłączy się do zbiórki, otrzyma w prezencie wigilijny opłatek i tradycyjne sianko, pochodzące z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

- Produkty, które szczególnie przydają się potrzebującym to przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia: makarony, ryż, cukier, słodycze i konserwy - mówi rzecznik prasowy MPK, Bartosz Naskręski.

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...
Iluminacja na rynku we Wrocławiu