Przerażający widok

Gigantyczny guz jajnika ważył 20 kg! Lekarze ze Świdnicy usunęli go 38-letniej pacjentce

2023-04-20 10:00

Około 20 kilogramów ważył guz jajnika, który rósł w ciele 38-letniej kobiety przez około rok. Gigant mocno zdeformował ciało kobiety. Pomogli jej lekarze ze Świdnicy, którzy przeprowadzili skomplikowaną operację usunięcia guza.

Świdnica. Lekarze wycięli ogromnego guza 

Skomplikowana operacja odbyła się na początku kwietnia. Teraz poinformował o niej Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy na swoim profilu na Facebooku. 38-letnia pacjentka trafiła do Świdnicy z oddziału wewnętrznego szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. - Jak wynika z wywiadu lekarskiego, olbrzymi guz rósł w ciele pacjentki przez okres blisko 1 roku – poinformował świdnicki szpital, w którym zdecydowano o przeprowadzeniu skomplikowanej operacji.

- Zabieg operacyjny przeprowadzony został przez naszych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej dr n. med. Filipa Kubiaczyka oraz lek. med. spec. Piotra Ostrowskiego i polegał na usunięciu guza jajnika lewego, narządu rodnego, sieci większej oraz wyrostka robaczkowego – dodaje placówka ze Świdnicy.

Na szczęście 38-latka z powodzeniem przeszła rozległą operację i została wypisana do domu w stanie ogólnym bardzo dobrym. - Całemu zespołowi operacyjnemu serdecznie gratulujemy sukcesu w przeprowadzeniu spektakularnego zabiegu. Nieczęsto lekarze mają do czynienia z tak gigantycznymi guzami – kończy swój komunikat świdnicki „Latawiec”.

Zamiast o medale, walczy o życie. Samochód potrącił Klaudię na pasach