GOPR

i

Autor: SHUTTERSTOCK GOPR

GOPR-owcy odzyskali kurtkę, którą zabrał im uratowany w górach turysta

2021-12-22 12:26

Po dwóch tygodniach karkonoscy GOPR-owcy odzyskali kurtkę, którą ukradł im uratowany turysta. Na początku grudnia ratownicy pomogli turyście, który wybrał się na Śnieżkę w samych szortach. W ramach „wdzięczności” mężczyzna ukradł jednemu z nich kurtkę. W końcu ruszyło go jednak sumienie.

Do bulwersującego zdarzenia doszło na początku grudnia w Karkonoszach. GOPR-owcy zostali wezwani na pomoc turyście, który mimo zimowej aury postanowił wejść na Śnieżkę w samych szortach. Śnieg i mróz szybko zweryfikowały zamiary niefrasobliwego mężczyzny. Przemarzniętego turystę musieli zwieźć na dół ratownicy z karkonoskiego GOPR-u. Pożyczyli mu przy tym na drogę kurtkę, której mężczyzna już nie oddał.

Apel karkonoskiego GOPR-u o zwrot kurtki spotkał się z bardzo dużym odzewem. Jak informuje GOPR Karkonosze, wsparcie finansowe mające zrekompensować poniesioną stratę, zadeklarowało wiele instytucji oraz miłośników turystyki i morsowania z całej Polski. Jednocześnie na konto Fundacji GOPR, wpłynęło bardzo dużo środków, które zostaną teraz przekazane na zakup dodatkowego wyposażenia zimowego dla ratowników. 

Kupno nowej kurtki nie będzie już potrzebne, gdyż turysta, który ją zabrał, w końcu odesłał ją z powrotem. Do przesyłki dołączył list z wyjaśnieniem i przeprosinami za zaistniałą sytuację.

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]