Betonowy blok wypadł z tira na autostradę A4

i

Autor: materiały policji

Groźne zdarzenie na autostradzie A4. Ogromny betonowy blok wypadł z tira na jezdnię

2021-06-04 14:35

Do groźnej sytuacji doszło w piątek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Z jadącej ciężarówki wypadł na jezdnię ogromy betonowy blok. Na szczęście jadący za samochodem ciężarowym kierowcy zdążyli w porę wyhamować. Przez blisko 2 godziny w miejscu zdarzenia występowały duże utrudnienia w ruchu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek (4 czerwca) ok. godz. 12 na autostradzie A4 w okolicach Żórawiny (powiat wrocławski). Z jadącej w kierunku Wrocławia ciężarówki w pewnej chwili wypadł na jezdnię wielki betonowy blok.

- Na szczęście na skutek tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, a jadący w tym czasie autostradą kierujący zdążyli w porę wyhamować przed przeszkodą - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - 30-letni kierujący ciężarowym Dafem będzie musiał liczyć się z konsekwencjami w związku z niewłaściwym zabezpieczeniem przewożonego ładunku.

Do godz. 13:20 - czyli do czasu, gdy jezdnia nie została w pełni uprzątnięta - ruch na autostradzie odbywał się tylko lewym pasem. To spowodowało, że w krótki czasie w miejscu zdarzenia utworzył się kilkukilometrowy korek.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował