Masakra na drodze Wrocław – Kłodzko. Z osobówki niewiele zostało

2021-10-28 11:39
Wypadek na DK 8 w Mlecznej
Autor: OSP Jordanów Śląski

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 8 Wrocław – Kłodzko. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów w pobliżu miejscowości Mleczna ranne zostały dwie osoby, w tym jedna ciężko. Z osobówki niewiele zostało.

Do wypadku doszło w czwartek, 28 października, przed godziną 8. Na 89. km drogi krajowej Wrocław - Kłodzko, w pobliżu miejscowości Mleczna, doszło do czołowego zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego. Jak pierwsi na miejscu pojawili się strażacy ochotnicy z Jordanowa Śląskiego, którzy ostatnich kilkaset metrów musieli pokonać na nogach, bowiem kierowcy nie utworzyli tzw. „korytarza życia. - Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w samochodzie osobowym znajduje się zakleszczony kierowca w ciężkim stanie. Ochotnicy z Jordanowa natychmiast przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego poprzez użycie ciężkiego sprzętu hydraulicznego. W tym samym czasie na miejsce przybywały kolejne zastępy ochrony przeciwpożarowej, po wydobyciu poszkodowanego z wraku pojazdu, został on przekazy zespołowi ratownictwa medycznego – napisali strażacy na swoim fanpage’u. GALERIA Z WYPADKU PONIŻEJ.

Po wypadku oba auta znalazły się poza drogą. Ciężarówka w rowie przewróciła się na bok. Na szczęście jej kierowca doznał jedynie niegroźnych obrażeń. 

Droga krajowa jest zablokowana. Objazd zorganizowany został przez znajdujący się w pobliżu parking. Kierowcy muszą liczyć się jednak z dużymi utrudnieniami – w obu kierunkach tworzą się potężne korki.

Stracił kontrolę, urwał dwa koła! Groźny wypadek w Bolkowie
Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE