Wypadek na DK 8 w Mlecznej

i

Autor: OSP Jordanów Śląski

Masakra na drodze Wrocław – Kłodzko. Z osobówki niewiele zostało

2021-10-28 11:39

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 8 Wrocław – Kłodzko. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów w pobliżu miejscowości Mleczna ranne zostały dwie osoby, w tym jedna ciężko. Z osobówki niewiele zostało.

Do wypadku doszło w czwartek, 28 października, przed godziną 8. Na 89. km drogi krajowej Wrocław - Kłodzko, w pobliżu miejscowości Mleczna, doszło do czołowego zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego. Jak pierwsi na miejscu pojawili się strażacy ochotnicy z Jordanowa Śląskiego, którzy ostatnich kilkaset metrów musieli pokonać na nogach, bowiem kierowcy nie utworzyli tzw. „korytarza życia. - Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w samochodzie osobowym znajduje się zakleszczony kierowca w ciężkim stanie. Ochotnicy z Jordanowa natychmiast przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego poprzez użycie ciężkiego sprzętu hydraulicznego. W tym samym czasie na miejsce przybywały kolejne zastępy ochrony przeciwpożarowej, po wydobyciu poszkodowanego z wraku pojazdu, został on przekazy zespołowi ratownictwa medycznego – napisali strażacy na swoim fanpage’u. GALERIA Z WYPADKU PONIŻEJ.

Po wypadku oba auta znalazły się poza drogą. Ciężarówka w rowie przewróciła się na bok. Na szczęście jej kierowca doznał jedynie niegroźnych obrażeń. 

Droga krajowa jest zablokowana. Objazd zorganizowany został przez znajdujący się w pobliżu parking. Kierowcy muszą liczyć się jednak z dużymi utrudnieniami – w obu kierunkach tworzą się potężne korki.

Stracił kontrolę, urwał dwa koła! Groźny wypadek w Bolkowie
Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?