Groźny wypadek we Wrocławiu. 5 osób rannych, sprawca był pijany! [ZDJĘCIA]

2021-02-24 12:29

5 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę na skrzyżowaniu ul. Hallera i Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Jak się okazało, sprawca wypadku był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 25-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi nawet 8 lat więzienia.

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (23 lutego) przed godz. 23 na skrzyżowaniu ul. Hallera i Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Z ustaleń policji wynika, że 25-letni kierowca audi jechał z dwoma innymi mężczyznami ul. Hallera. Przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców Śląskich nie zatrzymał się na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem, którym podróżowały dwie kobiety.

W wypadku zostały ranne wszystkie uczestniczące w nim osoby. Trzej mężczyźni z audi i dwie kobiety z mercedesa – wszyscy w wieku od 25 do 37 lat – trafili do wrocławskich szpitali. Obrażenia jednej z kobiet i dwóch mężczyzn okazały się poważne.

Jak się wkrótce okazało, kierujący audi 25-letni obywatel Ukrainy był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu.

- Po wyjściu ze szpitala 25-latek będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego. W zależności od obrażeń odniesionych przez jego uczestników, grozić mu może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu