Remont pl. Jana Pawła II we Wrocławiu

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS Remont pl. Jana Pawła II we Wrocławiu

Horror w centrum Wrocławia. Tutaj na długo ugrzęźniesz w korku!

2021-08-31 10:21

W sobotę rozpoczął się ważny remont torowiska na pl. Jana Pawła II, czyli na jednym z głównych węzłów komunikacyjnych we Wrocławiu. Zaczął się również koszmar kierowców, którzy utknęli w potężnych korkach.

Prace na pl. Jana Pawła II rozpoczęły się w sobotę, 28 sierpnia. Cały remont będzie składał się z pięciu etapów, a na pierwszy ogień poszedł fragment od strony ul. Ruskiej i św. Mikołaja, gdzie już wcześniej remontowane było torowisko. Dzięki temu pasażerowie MPK nie odczują dodatkowych utrudnień w kursowaniu tramwajów, które i tak jeżdżą objazdami. Jedyna zmiana w komunikacji dotyczy, jak na razie, linii autobusowej 144. W stronę ul. Zwycięskiej jedzie objazdem od ulicy Nowy Świat, przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów – z pominięciem przystanków "pl. Jana Pawła II" i "pl. Orląt Lwowskich". W przeciwną stronę trasa zostaje bez zmian. Niestety, tak duże prace na ważnym węźle komunikacyjnym nie mogły pozostać bez wpływu na komunikację samochodową. Mówiąc wprost – kierowców jadących w stronę pl. Jana Pawła II czeka komunikacyjny horror. Zobacz galerię i szczegóły poniżej.

Remont placu Jana Pawła II

Korek w centrum Wrocławia. Dlaczego stoimy? 

Z dużymi problemami muszą liczyć się kierowcy jadący ul. św. Mikołaja od ul. Grodzkiej i Kazimierza Wielkiego w stronę pl. Jana Pawła II. Przed przed placem organizacja ruchu poprowadzona w taki sposób, że z trzech, a potem czterech, pasów robią się dwa, trzeba też mocno odbić w prawo. Jest wąsko, więc kierowcy hamują, a nawet zatrzymują się, by nie doprowadzić do zderzenia. 

Efekt był łatwy do przewidzenia – potężne korki w okolicy. Już w weekend trzeba było stać w sporych zatorach. Od poniedziałku jest tylko gorzej, zwłaszcza na ul. Kazimierza Wielkiego. Korek, w zależności od pory dnia, ciągnie się aż do wysokości ul. Szajnochy.

Korek Wrocław

i

Autor: maps.google.pl/screen Korek na ulicy Kazimierza Wielkiego we wtorek rano
Sonda
Jak często korzystasz z Google Maps?