Instruktorzy tłumaczyli uczestniczkom kursu, że że to, czy staniemy się ofiarą przestępstwa może zależeć również od nas

i

Autor: Policja dolnośląska/www.dolnoslaska.policja.gov.pl Instruktorzy tłumaczyli uczestniczkom kursu, że że to, czy staniemy się ofiarą przestępstwa może zależeć również od nas

Instruktorzy Krav Maga nauczyli Dolnoślązaczki samoobrony [WIDEO, ZDJĘCIA]

2016-04-06 15:34

Podczas darmowego kursu panie uczyły się między innymi w klubach czy na przystankach autobusowych. Miały też specjalne zajęcia na obcasach.

Zajęcia w ramach akcji "Bezpieczna kobieta" zorganizowała policja w Lubinie, a sfinansował i objął patronatem starosta powiatu lubińskiego.

- Sytuacje zagrożenia, w jakich mogą znaleźć się potencjalne ofiary, występują przeważnie w miejscach, w których najmniej się tego spodziewają. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie mogą one wystąpić - tłumaczy Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Ćwiczenia w terenie

Dlatego warsztaty odbywały się nie tylko na sali gimnastycznej, ale tez w klubie, galerii handlowej, czy w autobusie.

- Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka - wyjaśnia Sylwia Serafin.

Kurs zorganizowały policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie

i

Autor: Policja dolnośląska/www.dolnoslaska.policja.gov.pl Kurs zorganizowały policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie

Samoobrona na szpilkach przyciąga wrocławianki

Na zajęcia na szpilkach specjalnie przyjechały dwie wrocławianki. Kobiety uczęszczają na co dzień na zajęcia z samoobrony, ale tylko na sali gimnastycznej i tylko w butach sportowych. Chciały tym razem sprawdzić jak by się obroniły na szpilkach.

Zobacz, jak wyglądają takie zajęcia:

Czytaj także: Złoty pociąg. Poszukiwania mają w końcu ruszyć!​