Interaktywna mapa pedofilii w kościele to efekt trwającej półtora roku pracy między innymi Joanny Scheuring-Wielgus, posłanki z koła Liberalno-Społeczni, Marka Lisińskiego z Fundacji "Nie lękajcie się", a także Artura Nowaka, autora książek o pedofilii w Kościele i Agaty Diduszko-Zyglewskiej z dziennika "Krytyka Polityczna".
Mapa została podzielona według czterech kryteriów. Zaznaczono na niej 259 ofiar przestępstw seksualnych, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 spraw opisywanych przez media oraz 35 zgłoszeń.
Oznaczenia na mapie przedstawiono w czterech kolorach.
Na czarno zaznaczone są miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni, którzy zostali skazani za czyny związane z pedofilią.
Na pomarańczowo oznaczono miejsca, w których przedstawiciele kościoła prawdopodobnie dopuszczali się molestowania dzieci, jednak sprawy nie trafiły do sądu, a zostały opisane przez media.
Kolor szary oznacza miejsca, w których fundacja "Nie lękajcie się" otrzymała zgłoszenia od osób, które były molestowane w dzieciństwie.
Na bordowo zaznaczono miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania. Ze względu na zachowanie anonimowości, miejsca przestępstw zostały oznaczone orientacyjnie.
Jak tłumaczą jej pomysłodawcy, mapa nie odzwierciedla w całości problemu pedofilii w polskim kościele, a zaledwie jego część.
Na mapie są przypadki z Wrocławia i Dolnego Śląska
Na interaktywnej mapie pedofilii w kościele znalazł się jeden przypadek z Wrocławia i różne z Wrocławia, między innymi katechety, który miał zapłodnić 15-latkę czy księża, który współżył z chłopcami.
Na mapie oznaczone są takie miejscowości z Dolnego Śląska jak Pszenno, Przeworno czy Wałbrzych.