Jadowity pająk ukąsił syna radnej z Dolnego Śląska! Trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

i

Autor: Alexf17/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Jadowity pająk ukąsił syn radnej gminy Czernica z Dolnego Śląska. Chłopak trafił do szpitala. Anna Andrusyn napisała na swoim profilu facebookowym, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest kolczak zbrojny (na zdj. samica kolczaka zbrojnego)

Jadowity pająk ukąsił syna radnej z Dolnego Śląska! Dziecko w szpitalu [ZDJĘCIA]

2021-10-07 21:53

Jadowity pająk ukąsił syn radnej gminy Czernica z Dolnego Śląska. Chłopak trafił do szpitala. Anna Andrusyn napisała na swoim profilu facebookowym, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest kolczak zbrojny. To gatunek, który występuje na południu naszego kraju, ale ukąszenia ludzi zdarzają się dosyć rzadko. Nie zmienia to faktu, że ich skutki mogą być uciążliwe.

Jadowity pająk ukąsił syna radnej z Dolnego Śląska! Dziecko w szpitalu

Jadowity pająk - kolczak zbrojny - ukąsił syn radnej gminy Czernica z Dolnego Śląska. Anna Andrusyn ze wsi Chrząstawa Mała napisała o tym na swoim profilu facebookowym, dodając, że chłopak trafił do szpitala. Jak widać na zdjęciu, mogła wystąpić u niego silna reakcja alergiczna, zresztą po ukąszeniu tego pająka najczęściej pojawia się ona u dzieci lub młodych osób. To nie wszystko, bo ugryzienie kolczaka zbrojnego skutkuje objawami podobnymi do tych po zatruciu: to przede wszystkim piekący ból, osłabienie i dreszcze. To dlatego w skrajnych sytuacjach, tak jak w przypadku syna radnej z Dolnego Śląska, konieczna jest hospitalizacja, bo objawy ukąszenia mogą się utrzymywać nawet przez dwa tygodnie. Co ciekawe, kolczak zbrojny to gatunek, który od dawna występuje w Polsce, choć tylko na południu naszego kraju. Mimo powyższego zdarzenia trudno go uznać za groźnego dla człowieka, bo nieniepokojony nie wykazuje agresji, choć jego ukąszenia na pewno nie wolno lekceważyć.

- OSTRZEŻENIE !!! W Chrząstawie pojawił się KOLCZAK ZBROJNY-okropny pająk. Proszę obserwujcie swoje domy, a w szczególności pokoje dzieci. Nam przydarzyła się taka sytuacja. Dziecko zostało pogryzione. Jesteśmy w szpitalu - napisała na swoim profilu facebookowym radna z Dolnego Śląska.

Czytaj też: Wrocław. Koszmarna śmierć 25-latka po interwencji policji. Osiem osób zatrzymanych!

Czytaj też: Koronawirus. Ile jest nowych zakażeń na Dolnym Śląsku? [RAPORT 07.10]

Sonda
Czy zabijasz pająki w domu?