Wrocław. Śmierć 25-latka po interwencji policji. Szokujące zarzuty! Pobicie ze skutkiem śmiertelnym

i

Autor: Cezary Pecold/SE; AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com Dziewięć osób usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 25-latka po interwencji policji we Wrocławiu. Trzech policjantów oskarżono o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Wrocław. Koszmarna śmierć 25-latka po interwencji policji. Osiem osób zatrzymanych!

2021-10-07 16:51

Na polecenie prokuratury w Szczecinie 8 osób, w tym policjanci, zostało zatrzymanych w sprawie śmierci 25-latka do której doszło po interwencji policji. 30 lipca 2021 roku we Wrocławiu mundurowi interweniowali na przystanku MPK, gdzie zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a dodatkowo miał być agresywny. 25-latek trafił do izby wytrzeźwień, gdzie zmarł.

Wrocław. Śmierć 25-latka po interwencji policji. Osiem osób zatrzymanych, w tym policjanci!

Jak informuje PAP, osiem osób zostało zatrzymanych w związku ze śmiercią 25-latka po interwencji policji we Wrocławiu - tak zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. W tym gronie jest też czterech policjantów. 30 lipca br. mundurowi z Wrocławia interweniowali na przystanku MPK, gdzie wezwali ich ratownicy pogotowia ratunkowego, skarżąc się na pijanego obywatela Ukrainy - miał we krwi 1,5 promila alkoholu - który miał zachowywać się agresywnie. Funkcjonariusze zabrali go do izby wytrzeźwień. Gdy na miejscu zdjęto mu kajdanki, 25-latek miał rozpętać awanturę, a do jego obezwładnienia ruszyło czterech policjantów. Mieli oni bić go, dusić i potraktować gazem. Gdy mężczyznę udało się ostatecznie zapiąć pasami w jednym z pomieszczeń izby wytrzeźwień we Wrocławiu, zrobił się siny i zaczął tracić oddech, a niedługo później zmarł. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zwolnił ze służby trzech policjantów, którzy brali udział w interwencji. Kolejnych czterech zostało teraz zatrzymanych.

Czytaj też: Wrocław. Trzeci policjant wyrzucony ze służby. To pokłosie śmierci w izbie wytrzeźwień

- Na polecenie prokuratury (w Szczecinie - przyp.red.) zatrzymano osiem osób w śledztwie dotyczącym śmierci obywatela Ukrainy - poinformowała PAP w czwartek p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek.

Zamieszki pod komendą w Lubinie
Sonda
Czy byłeś/aś świadkiem brutalnego zachowania policji?