Izba wytrzeźwień

i

Autor: Cezary Pecold/SE Śmierć w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne

Śmierć w izbie wytrzeźwień. 25-latek rażony gazem, okładany pałką i duszony?

2021-09-02 7:22

Wrocławska policja wyjaśnia, czy dwaj funkcjonariusze zastosowali prawidłowe i adekwatne do okoliczności środki przymusu bezpośredniego wobec pijanego mężczyzny w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu. W wyniku interwencji mężczyzna zmarł.

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło 30 lipca br. Po godzinie 22.30 policjanci otrzymali prośbę o pomoc od pracowników pogotowia ratunkowego, którzy udzielali pomocy medycznej mężczyźnie znajdującemu się przy jednym z przystanków MPK na Hubach. Wcześniej miał on spać w jednym z autobusów. Mężczyzna, obywatel Ukrainy, był pijany więc podjęto decyzję o jego umieszczeniu w izbie wytrzeźwień. Dramat rozegrał się, gdy na miejscu funkcjonariusze ściągnęli mu kajdanki. 25-latek miał wpaść w furię, a policjanci nie mogli sobie dać rady z rozjuszonym agresorem. Na miejsce wezwano posiłki. W sumie czterech mundurowych próbowało poskromić zatrzymanego. W końcu udało się go obezwładnić i zapiąć w pasy w jednym z pomieszczeń izby. Niestety, mężczyzna zaraz potem zaczął tracić oddech i sinieć. Niedługo potem już nie żył. Jak informuje Wyborcza Wrocław, powołując się na zapis monitoringu - ofiara była rażona gazem, okładana pięściami i pałką oraz duszona przez policjantów i pracownika izby.

Oświadczenie policji w sprawie śmierci w izbie

Obecnie trwa wyjaśnienie okoliczności tragicznych zdarzeń. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Tymczasem policja wydała oświadczenie, w którym informuje czynnościach wyjaśniających wobec dwóch funkcjonariuszy.

Śmierć w Lubinie

„Zależy nam na pilnym i kompleksowym wyjaśnieniu przebiegu zdarzenia, w związku z tym wszczęto wobec dwóch z interweniujących policjantów, czynności mające na celu ustalenie, czy zastosowane przez nich środki przymusu bezpośredniego były prawidłowe i adekwatne do okoliczności, a także sprawdzenie, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków służbowych przez czterech z interweniujących funkcjonariuszy, dotyczących przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie działania Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez asp. sztab. Łukasza Dutkowiaka, rzecznika Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pijana kursantka miała 2,5 promila! Na widok munduru… uciekła. Zobaczcie galerię!

Sonda
Czy obawiasz się, że przez IV falę koronawirusa dzieci wrócą do nauki zdalnej?