Pijana kursantka w Świdnicy

i

Autor: Straż Miejska w Świdnicy Auto zgasło kobiecie na skrzyżowaniu

Pijana kursantka miała 2,5 promila! Na widok munduru… uciekła

2021-09-01 17:40

Strażnicy miejscy ze Świdnicy, którzy chcieli pomóc kobiecie, która nie mogła uruchomić silnika w samochodzie, mocno się zdziwili. 27-latka była kompletnie pijana, a potem zaczęła...uciekać. Na tym jednak nie koniec.

Do zdarzenia doszło przed godziną pierwszą w nocy, w środę 1 września. Strażnicy miejscy patrolujący Świdnicę na skrzyżowaniu ulic Budowlanej i Łukowej zauważyli fiata, który nie może ruszyć z miejsca. Kierowca miał bowiem kłopoty z uruchomieniem silnika. Mundurowi postanowili sprawdzić co się stało. Mocno się zdziwili, bowiem siedząca za kierownicą 27-latka, była kompletnie pijana. - Gdy interweniujący strażnicy wyczuli od kobiety woń alkoholu, ta porzuciła samochód i zaczęła uciekać z miejsca zdarzenia - relacjonuje Edward Świątkowski ze Straży Miejskiej w Świdnicy. Okazało się, że kobieta miała 2,5 promila w organizmie. To nie była jednak ostatnia rzecz, która zszokowała funkcjonariuszy.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Pijana kursantka w Świdnicy 

Strażnicy szybko złapali uciekinierkę, co nie było szczególnie trudne biorąc pod uwagę fakt, że była kompletnie pijana. Szybko wyszło na jaw również to, że kobieta jest w trakcie odbywania kursu na prawo jazdy! Teraz trafi przed oblicze sądu i raczej szybko prawka nie zrobi.

Sonda
Czy zaszczepiłeś się już przeciwo Covid-19?