Bożonarodzeniowy jarmark we Wrocławiu 2021

i

Autor: EAST NEWS Bożonarodzeniowy jarmark we Wrocławiu 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Tak drogo jeszcze nie było

2021-11-26 12:29

Jarmark Bożonarodzeniowy po dwóch latach wrócił do Wrocławia po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Rynek znów zapełnił się budkami wystawców i tłumem gości. Tych ostatnich mogą jednak niemiło zaskoczyć ceny.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest uznawany za jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Nic też dziwnego, że co roku gromadzi tysiące gości z całej Polski, a nawet z innych zakątków świata. W tym roku jarmark wrócił na wrocławski Rynek po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa.

Od 19 listopada na wrocławskim Rynku, Placu Solnym, ul. Świdnickiej i Oławskiej działają stoiska, na których można kupić m.in. oryginalne prezenty gwiazdkowe, regionalne produkty spożywcze i smakołyki. Tegoroczny jarmark będzie funkcjonował tylko w formie handlowej. Jak informują organizatorzy, ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa nie będą odbywać się koncerty i występy na scenie, nie będą również organizowane parady świąteczne i warsztaty dla dzieci.

Na jarmarku, jak co roku dużym powodzeniem cieszy się gastronomia. Każdy smakosz bez trudu znajdzie coś dla siebie. Uwadze gości nie umknęły jednak ceny – wyraźnie wyższe niż w ubiegłych latach. Szaszłyk za 38 zł, porcja frytek za 20 zł, a kubek grzańca za 15 zł. Zadowolicie się pajdą chleba? Będzie was to kosztowało „jedyne” 25 zł! 

„Chyba kogoś pogięło. Za te ceny to można obiad w rynku zjeść i się najeść” - pisze jedna z internautek.

"Generalnie nie czepiam się cen w knajpach, ale takie ceny w budzie na rynku to jest coś nie tak. Dużo drożej niż obok, w Niemczech, i dużo gorzej jeśli chodzi o jakość. Szkoda czasu i kasy” - narzeka inny internauta.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 31 grudnia. Będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:

  • 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) – Jarmark będzie nieczynny
  • 25 grudnia 2021 r. (pierwszy dzień Świąt) – Jarmark będzie nieczynny
  • 26 grudnia 2021 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00
  • 31 grudnia 2021 r. (Sylwester) – domki przemysłowe: sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2022 r.)
Sonda
Uważacie, że na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu jest za drogo?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku