Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje

2022-05-16 14:22
Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje
Autor: Tomasz Golla Pod pręgieżem i w okolicach trwają prace związane stawianiem infrastruktury jarmarkowej

Jarmark Świętojański we Wrocławiu rozpocznie się już 20 maja. Zagości tradycyjnie na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulic Świdnickiej i Oławskiej. Budowa jarmarkowej infrastruktury trwa już od kilku dni. Czego można spodziewać się na Jarmarku Świętojańskim w tym roku? Sprawdźcie.

Tegoroczny Jarmark Świętojański we Wrocławiu ma zaskoczyć mieszkańców i turystów nowościami. W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki  o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie.

ZOBACZ TEŻ: Koszmarny wypadek pod Zgorzelcem. Motocyklista nadział się na metalową bramę

Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku”, a także wybrać się „Rowerem po naturę”.  W jednym z fotodomków będzie można dowiedzieć się także „Na co pomaga natura”.

Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia

Przy Pręgierzu ponownie zagości strefa relaksu dla każdego. Gorący piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Ogrodzie drugiej szansy” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko, gdyż w ekspozycji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z recyklingu.

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje

Specjały z różnych stron świata

Jarmark Świętojański to również okazja dla smakoszy. Tradycyjne specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to znajdziemy w samym centrum Wrocławia. Nie zabraknie oczywiście regionalnych przysmaków, choćby góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki czy ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Goście Jarmarku będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, bursztynów, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Jarmark Świętojański we Wrocławiu: kiedy i gdzie?

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 20 maja do 27 czerwca 2022r. Rynek przy Pręgierzu, ulica Świdnicka, ulica Oławska, codziennie od godz. 10. Zakupy w drewnianych domkach będzie można robić do godz. 21.

Sonda
Czy lubisz tradycyjne jarmarki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE