Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje

i

Autor: Tomasz Golla Pod pręgieżem i w okolicach trwają prace związane stawianiem infrastruktury jarmarkowej

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje

2022-05-16 14:22

Jarmark Świętojański we Wrocławiu rozpocznie się już 20 maja. Zagości tradycyjnie na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulic Świdnickiej i Oławskiej. Budowa jarmarkowej infrastruktury trwa już od kilku dni. Czego można spodziewać się na Jarmarku Świętojańskim w tym roku? Sprawdźcie.

Tegoroczny Jarmark Świętojański we Wrocławiu ma zaskoczyć mieszkańców i turystów nowościami. W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki  o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie.

ZOBACZ TEŻ: Koszmarny wypadek pod Zgorzelcem. Motocyklista nadział się na metalową bramę

Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku”, a także wybrać się „Rowerem po naturę”.  W jednym z fotodomków będzie można dowiedzieć się także „Na co pomaga natura”.

Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia

Przy Pręgierzu ponownie zagości strefa relaksu dla każdego. Gorący piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Ogrodzie drugiej szansy” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko, gdyż w ekspozycji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z recyklingu.

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje

Specjały z różnych stron świata

Jarmark Świętojański to również okazja dla smakoszy. Tradycyjne specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to znajdziemy w samym centrum Wrocławia. Nie zabraknie oczywiście regionalnych przysmaków, choćby góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki czy ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Goście Jarmarku będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, bursztynów, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Jarmark Świętojański we Wrocławiu: kiedy i gdzie?

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 20 maja do 27 czerwca 2022r. Rynek przy Pręgierzu, ulica Świdnicka, ulica Oławska, codziennie od godz. 10. Zakupy w drewnianych domkach będzie można robić do godz. 21.

Sonda
Czy lubisz tradycyjne jarmarki?