Koszmarny wypadek pod Zgorzelcem. Motocyklista nadział się na metalową bramę

i

Autor: pixabay Koszmarny wypadek pod Zgorzelcem. Motocyklista nadział się na metalową bramę

Koszmarny wypadek pod Zgorzelcem. Motocyklista nadział się na metalową bramę

2022-05-14 18:53

Motocyklista stracił panowanie nad maszyną, z dużą prędkością uderzył w kamienny przepust, następnie poleciał na stalowe ogrodzenie zakończone ostrymi końcami. Do tego koszmarnego zdarzenia doszło w Siekierczynie, wsi pod Zgorzelcem. 43-latek w krytycznym stanie trafił do szpitala.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, około godz. 9 w Siekierczynie, wsi pod Zgorzelcem. 43-letni mężczyzna jadący na motocyklu Yamaha stracił na łuku drogi panowanie nad jednośladem, a następnie przewrócił się. Maszyna wraz kierowcą z dużym impetem uderzyła w kamienny przepust znajdujący się w przydrożnym rowie. Niestety, na tym koszmar się nie skończył.

ZOBACZ TEŻ: Wyrok dla bestii z Ząbkowic Śląskich. Potrójne dożywocie za zamordowanie rodziców i brata

- Siła uderzenia wyrzuciła motocyklistę prosto na bramę z ostrymi kolcami, parę z nich się wygięło, a na jednym widać było ślady krwi. W wyniku uderzenia roztrzaskany został kask motocyklisty – poinformował lokalny portal eluban.pl.

Z pomocą poszkodowanemu ruszyli świadkowie zdarzenia, na miejsce wezwano również służby ratunkowe. Mężczyzna w ciężkim stanie, między innymi z urazami głowy i klatki piersiowej, trafił do szpitala w Zgorzelcu.

- Stan 43-letniego mężczyzny jest krytyczny – powiedział nam w sobotę po południu podkomisarz Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Dwa samochody dachowy po wypadku przy autostradzie A4. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista nie dostosował prędkości do miejsca, w którym się znajdował. Oczywiście będą jeszcze prowadzone dalsze czynności, które będą miały ustalić dokładny przebieg zdarzenia – dodał Jabłoński.

Groźny wypadek przy autostradzie A4 na Dolnym Śląsku
Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?