Jawor. Zwęglone zwłoki w bloku! Pożar strawił kilka mieszkań! Co teraz z lokatorami? [ZDJĘCIA]

i

Autor: OSP Jawor Pożar w bloku przy ul. Dąbrowskiego w Jaworze strawił kilka mieszkań, a w jednym z nich znaleziono zwęglone zwłoki

Jawor. Zwęglone zwłoki w bloku! Pożar zniszczył mieszkanie! Co teraz z lokatorami? [ZDJĘCIA]

2020-12-20 16:26

O wielkim pechu mogą mówić mieszkańcy bloku przy ul. Dąbrowskiego w Jaworze, gdzie w nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar. W jednym z mieszkań znaleziono zwęglone zwłoki - lokum całkowicie spłonęło. Z powodu pożaru trzeba było ewakuować 26 lokatorów, z których część została teraz pozbawiona domu. Minioną noc większość z nich spędziła u rodziny, a cztery osoby skorzystały z zasobów miejskich.

Zwęglone zwłoki w bloku! Pożar zniszczył kilka mieszkań! Co teraz z lokatorami?

Zwęglone zwłoki i całkowicie zniszczone mieszkanie - to tragiczny bilans pożaru, jaki wybuchł w bloku przy ul. Dąbrowskiego w Jaworze w nocy z soboty na niedzielę 20 grudnia. Informacja o pojawieniu się płomieni wpłynęła do służb ratowniczych kilka minut po północy. Jak informują druhowie OSP Jawor, po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ogień objął już ostatnie piętro budynku i wydostawał się na zewnątrz. Z 4-piętrowego bloku ewakuowano 26 lokatorów, 27. osoba zginęła w pożarze - nie wiadomo, jaka jest jej płeć. Działania 12 zastępów straży pożarnej trwały kilka godzin.

Czytaj też: Makabryczne MORDERSTWO w Zgorzelcu. SPALONE ZWŁOKI w lesie. Strzelił mu w głowę!

Jak informuje portal e-legnickie.pl, to właśnie mieszkanie, gdzie znaleziono zwęglone zwłoki, spłonęło doszczętnie. Jak wyjaśnia burmistrz Jawora Emilian Bera, żadna z rodzin z bloku przy ul. Dąbrowskiego nie wróci w niedzielę do swojego mieszkania. To dlatego, że inspektor nadzoru budowlanego musi sporządzić ekspertyzę, czy uszkodzenia spowodowane pożarem nie zagrażają konstrukcji bloku.

- Powołałem miejską komisję, która udzieli wsparcia finansowego dla wszystkich osób, które będą potrzebowały wsparcia. Nikt nie pozostanie sam w tej sytuacji. Sprawdzimy sytuację wszystkich rodzin. Mieszkańcy, którzy ucierpieli w pożarze, mogą liczyć na pomoc miasta tak, aby nikt nie pozostał bez dachu nad głową. Zapewnimy także wyżywienie. Taka pomoc jest już udzielana - pisze włodarz Jawora na swoim profilu facebookowym.

Czytaj też: Wałbrzych. Dawid z Zabrza otrzymał ŚMIERTELNY cios w klatkę. Poszło o dziewczynę?

Jak informuje legnica.fm, większość lokatorów bloku przy Dąbrowskiego w Jaworze, gdzie znaleziono zwęglone zwłoki, spędziła noc u swoich rodzin. Czterej znaleźli z kolei schronienie w zasobach należących do miasta. Na razie nie wiadomo, co doprowadziło do pojawienia się płomieni. Sprawą pożaru w Jaworze zajęła się także tamtejsza prokuratura.

Jawor. Zwęglone zwłoki w bloku! Pożar zniszczył kilka mieszkań! Co teraz z lokatorami? [ZDJĘCIA]

Niezwykły wyczyn psiego seniora. Ta historia to wyciskacz łez

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!