Jechali na mecz z maczetami i siekierą

i

Autor: materiały policji

Jechali na mecz z maczetami i siekierą. Wpadli podczas kontroli drogowej

2021-10-25 12:53

Maczety, metalowe rurki, pojemniki z gazem pieprzowym i siekierę przewozili krakowscy kibice, udający się do Lubina na mecz pomiędzy Zagłębiem a Cracovią. Samochód, którym podróżowało czterech młodych mężczyzn, został zatrzymany do kontroli na autostradzie A4 w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku.

W niedzielę (24 października) ok. godz. 12.30 na MOP Oleśnica Mała na autostradzie A4 policjanci zatrzymali do kontroli toyotę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało 4 mieszkańców Krakowa w wieku od 26 do 34 lat. Mężczyźni okazali się kibicami Cracovii, jadącymi do Lubina na mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że młodzi mężczyźni zabrali ze sobą przedmioty, które niewiele mają wspólnego z kibicowaniem.

- Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze ujawnili w nim 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek - informuje podinsp. Alicja Jędo z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Jeden z pasażerów toyoty, 26-letni krakowianin, przyznał się, że niebezpieczne przedmioty są jego własnością. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie niebezpiecznych narzędzi może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 3 tys. zł.

Jechali na mecz z maczetami i siekierą

i

Autor: materiały policji
Sonda
Czy jesteś przeciwko ustawkom kibiców?
Pirat drogowy wyprzedzał "na trzeciego" na krajowej 65