Jechali na mecz z maczetami i siekierą. Wpadli podczas kontroli drogowej

2021-10-25 12:53
Jechali na mecz z maczetami i siekierą
Autor: materiały policji

Maczety, metalowe rurki, pojemniki z gazem pieprzowym i siekierę przewozili krakowscy kibice, udający się do Lubina na mecz pomiędzy Zagłębiem a Cracovią. Samochód, którym podróżowało czterech młodych mężczyzn, został zatrzymany do kontroli na autostradzie A4 w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku.

W niedzielę (24 października) ok. godz. 12.30 na MOP Oleśnica Mała na autostradzie A4 policjanci zatrzymali do kontroli toyotę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało 4 mieszkańców Krakowa w wieku od 26 do 34 lat. Mężczyźni okazali się kibicami Cracovii, jadącymi do Lubina na mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że młodzi mężczyźni zabrali ze sobą przedmioty, które niewiele mają wspólnego z kibicowaniem.

- Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze ujawnili w nim 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek - informuje podinsp. Alicja Jędo z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Jeden z pasażerów toyoty, 26-letni krakowianin, przyznał się, że niebezpieczne przedmioty są jego własnością. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie niebezpiecznych narzędzi może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 3 tys. zł.

Jechali na mecz z maczetami i siekierą
Autor: materiały policji
Sonda
Czy jesteś przeciwko ustawkom kibiców?
Pirat drogowy wyprzedzał "na trzeciego" na krajowej 65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE