Jacek Sutryk

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Jacek Sutryk

Jeden głos zdecydował. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk z wotum zaufania

2022-05-27 9:10

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk z wotum zaufania. Zdecydował jeden głos. Więcej radnych poparło go w głosowaniu nad absolutorium za wykonaniu budżetu za 2021 rok.

W czwartkowym (26 maja) głosowaniu na sesji rady miejskiej nad wotum zaufania dla prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka wzięło udział 37 radnych. 19 radnych z jego własnego klubu „Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa” było za, a przeciw było 18 radnych: 9 z klubu Nowa Nadzieja, 8 z Prawa i Sprawiedliwości i radny niezrzeszony Dariusz Ślusarek. Nikt się nie wstrzymał.

ZOBACZ TEŻ: Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał ogromny mandat 

Natomiast w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu prezydent Sutryk otrzymał 28 głosów za, tylko jeden głos przeciw, a 8 radnych wstrzymało się od głosu (PiS).

W 2021 roku wpływy do budżetu miasta wyniosły 6,19 mld zł, natomiast wydatki to 6,01 mld zł, co dało nadwyżkę budżetu w kwocie 183 mln zł.

- Uzyskanie dodatniego wyniku budżetu wynika przede wszystkim z przekazania w grudniu 2021 r. centralnej subwencji stanowiącej częściową rekompensatę dochodów, jakie Wrocław utraci w wyniku wprowadzonej przez rząd reformy podatkowej - podano w prezentacji budżetowej.

Sonda
Czy Jacek Sutryk dostałby od Ciebie wotum zaufania?

Osiem osób nie żyje, wiele ciężko rannych. Tragiczny bilans na drogach. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

We Wrocławiu intensywnie rozbudowywana jest komunikacja zbiorowa. Chodzi m.in. o inwestycje w nowe trasy tramwajowe i autobusowe (tzw. tramwaj na Nowy Dwór, tramwaj na Popowice oraz tramwaj na Jagodno), ale też remontowanych jest wiele starych torowisk. W sumie w mieście prowadzonych jest 20 inwestycji torowych w różnych częściach Wrocławia. MPK kupuje również nowoczesny tabor. W minionym roku na komunikację zbiorową przeznaczono z budżetu 544 mln zł.

490 mln zł wydano na infrastrukturę drogową i transport kołowy. Prowadzone były duże inwestycje, takie jak Aleja Wielkiej Wyspy, Obwodnica Leśnicy czy remont mostów Pomorskich.

W sumie na inwestycje z budżetu wydano 864 mln zł.

Jurek Owsiak we Wrocławiu. WOŚP ma swoje rondo w mieście.