Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola

i

Autor: Artur Barbarowski/Fleimax/Pixabay/cc0 Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola

Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola

2022-05-25 13:42

Śledztwo w sprawie śmierci około 30-letniego mężczyzny, który zmarł we wrocławskim szpitalu po interwencji policji, zostało przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 maja, w nocy. Około 30-letni mężczyzna, którego tożsamości nie udało się dotąd ustalić, został zatrzymany przez mieszkańców ul. Grabiszyńskiej. Według jednego ze świadków, mężczyzna próbował włamać się do zaparkowanego przy ulicy samochodu. W „obywatelskim zatrzymaniu” uczestniczyło trzech mężczyzn.

ZOBACZ TEŻ: Zadał Kirze ogromne cierpienie. Ważna decyzja sądu w sprawie zwyrodnialca z Legnicy

Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia, ponieważ w zgłoszeniu podano, że doszło do bójki. - Policja przejęła ujętego mężczyznę. Założono mu kajdanki. Mężczyzna poczuł się źle, co było widać po jego zachowaniu. Natychmiast do akcji medycznej przystąpili ratownicy medyczni. Reanimowali go i karetką przewieźli do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu – powiedziała po zdarzeniu Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok.

Wstępne wyniki sekcji zwłok nie wykazały bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny. - Prokurator zlecił wykonanie szczegółowych badań. Biegły stwierdził jednak, że obrażenia, jakie znaleziono na ciele denata, nie przyczyniły się do jego zgonu – dodała prok. Dziewońska. Według śledczych, mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Ludzie mylą go z Putinem! Dramat byłego komandosa z Wrocławia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Śledztwo ws. nieumyślnej śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto. Wkrótce po tym, wrocławska prokuratura złożyła wniosek o przekazanie tego postępowania innej jednostce, co jak mówiła prok. Dziewońska, jest procedurą standardową w tego typu sprawach.

Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, materiały ze śledztwa trafiły już do Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Ta jednostka zdecyduje, czy śledztwo pozostanie w okręgu, czy trafi do jednej z podległych prokuratur rejonowych – powiedziała prok. Bylicka.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?