Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola

2022-05-25 13:42
Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola
Autor: Artur Barbarowski/Fleimax/Pixabay/cc0 Śmierć mężczyzny podczas interwencji policji. Śledztwo przeniesiono z Wrocławia do Opola

Śledztwo w sprawie śmierci około 30-letniego mężczyzny, który zmarł we wrocławskim szpitalu po interwencji policji, zostało przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 maja, w nocy. Około 30-letni mężczyzna, którego tożsamości nie udało się dotąd ustalić, został zatrzymany przez mieszkańców ul. Grabiszyńskiej. Według jednego ze świadków, mężczyzna próbował włamać się do zaparkowanego przy ulicy samochodu. W „obywatelskim zatrzymaniu” uczestniczyło trzech mężczyzn.

ZOBACZ TEŻ: Zadał Kirze ogromne cierpienie. Ważna decyzja sądu w sprawie zwyrodnialca z Legnicy

Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia, ponieważ w zgłoszeniu podano, że doszło do bójki. - Policja przejęła ujętego mężczyznę. Założono mu kajdanki. Mężczyzna poczuł się źle, co było widać po jego zachowaniu. Natychmiast do akcji medycznej przystąpili ratownicy medyczni. Reanimowali go i karetką przewieźli do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu – powiedziała po zdarzeniu Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok.

Wstępne wyniki sekcji zwłok nie wykazały bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny. - Prokurator zlecił wykonanie szczegółowych badań. Biegły stwierdził jednak, że obrażenia, jakie znaleziono na ciele denata, nie przyczyniły się do jego zgonu – dodała prok. Dziewońska. Według śledczych, mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Ludzie mylą go z Putinem! Dramat byłego komandosa z Wrocławia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Śledztwo ws. nieumyślnej śmierci mężczyzny wszczęła Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto. Wkrótce po tym, wrocławska prokuratura złożyła wniosek o przekazanie tego postępowania innej jednostce, co jak mówiła prok. Dziewońska, jest procedurą standardową w tego typu sprawach.

Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, materiały ze śledztwa trafiły już do Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Ta jednostka zdecyduje, czy śledztwo pozostanie w okręgu, czy trafi do jednej z podległych prokuratur rejonowych – powiedziała prok. Bylicka.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE