Rzucił koktajlem Mołotowa w jednego pracownika restauracji, a w drugiego strzelił

2021-10-14 12:54
koktajl Mołotowa
Autor: Shutterstock

O krok od tragedii w Jeleniej Górze. W środę wieczorem 41-letni mężczyzna wszedł na zaplecze jednej z restauracji, po czym rzucił koktajlem Mołotowa w jednego z pracowników. Odzież mężczyzny i znajdujące się w pobliżu przedmioty natychmiast zajęły się ogniem. Po chwili napastnik sięgnął po broń i strzelił w kierunku drugiego pracownika oraz do siebie.

Dramatyczne wydarzenie rozegrały się w środę wieczorem (13 października) w Jeleniej Górze. Po godz. 20 na zaplecze jednej z restauracji wszedł 41-letni mężczyzna z płonącym koktajlem Mołotowa, po czym rzucił nim w jednego z pracowników. Odzież mężczyzny, w kierunku którego poleciała płonąca butelka, natychmiast zajęła się ogniem. Palić zaczęły się też znajdujące się w pobliżu przedmioty. Napastnik na tym jednak nie poprzestał i strzelił jeszcze z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną w kierunku innego pracownika oraz do siebie.

Pracownikom restauracji udało się błyskawicznie obezwładnić napastnika i przekazać go w ręce wezwanych na miejsce policjantów. W chwili zdarzenia w lokalu przebywało kilkanaście osób. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- 41-latek po udzieleniu mu pomocy medycznej został umieszczony w policyjnym areszcie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,5 promila.

Policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem i uszkodzenie ciała dwóch osób może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE