Okradł blisko 30 lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Jego wyczyny nagrały kamery [FILM]

2021-10-13 12:00
33-letni wrocławianin okradł blisko 30 lokali gastronomicznych
Autor: materiały policji 33-letni wrocławianin okradł blisko 30 lokali gastronomicznych

Nawet kilkanaście lat więzienia grozi 33-latkowi, który ma na swoim koncie niemal 30 włamań do lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Łupem złodzieja padały głównie pieniądze oraz żywność, a powstałe w wyniku jego przestępczej działalności straty oszacowano na blisko 110 tys. zł. Wyczyny wrocławianina zarejestrowały kamery monitoringu.

Policjanci z wrocławskiego Ołbina, badając sprawy włamań do obiektów handlowych, które zlokalizowane były dość blisko siebie, szybko doszli do wniosku, że stoi za nimi jeden mężczyzna. W identyfikacji włamywacza pomocne okazały się nagrania z kamer monitoringu, na których dokładnie widać było sprawcę. Wkrótce okazało się też, że ten sam włamywacz działał nie tylko na Ołbinie, ale również na Starym Mieście, Fabrycznej i Śródmieściu.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych

- Po wykonanych przez policjantów typowaniach i ustaleniach, namierzenie jego aktualnego miejsca pobytu, było już tylko kwestią czasu - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci w bardzo krótkim czasie zatrzymali odpowiedzialnego za wszystkie te przestępstwa 33-letniego wrocławianina.

Z ustaleń policji wynika, że 33-latek włamał się do 28 lokali gastronomicznych na terenie Wrocławia. Mężczyzna kradł głównie pieniądze oraz żywność, a następnie szybko uciekał z miejsca przestępstwa. Straty powstałe w wyniku jego włamań oszacowano na blisko 110 tys. zł.

Wrocławianin usłyszał 28 zarzutów za kradzieże z włamaniem i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku 33-latka okres spędzony w więzieniu może zostać jednak wydłużony, ponieważ był on już wcześnie karany za podobne przestępstwa.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE