33-letni wrocławianin okradł blisko 30 lokali gastronomicznych

i

Autor: materiały policji 33-letni wrocławianin okradł blisko 30 lokali gastronomicznych

Okradł blisko 30 lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Jego wyczyny nagrały kamery [FILM]

2021-10-13 12:00

Nawet kilkanaście lat więzienia grozi 33-latkowi, który ma na swoim koncie niemal 30 włamań do lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Łupem złodzieja padały głównie pieniądze oraz żywność, a powstałe w wyniku jego przestępczej działalności straty oszacowano na blisko 110 tys. zł. Wyczyny wrocławianina zarejestrowały kamery monitoringu.

Policjanci z wrocławskiego Ołbina, badając sprawy włamań do obiektów handlowych, które zlokalizowane były dość blisko siebie, szybko doszli do wniosku, że stoi za nimi jeden mężczyzna. W identyfikacji włamywacza pomocne okazały się nagrania z kamer monitoringu, na których dokładnie widać było sprawcę. Wkrótce okazało się też, że ten sam włamywacz działał nie tylko na Ołbinie, ale również na Starym Mieście, Fabrycznej i Śródmieściu.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych

- Po wykonanych przez policjantów typowaniach i ustaleniach, namierzenie jego aktualnego miejsca pobytu, było już tylko kwestią czasu - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci w bardzo krótkim czasie zatrzymali odpowiedzialnego za wszystkie te przestępstwa 33-letniego wrocławianina.

Z ustaleń policji wynika, że 33-latek włamał się do 28 lokali gastronomicznych na terenie Wrocławia. Mężczyzna kradł głównie pieniądze oraz żywność, a następnie szybko uciekał z miejsca przestępstwa. Straty powstałe w wyniku jego włamań oszacowano na blisko 110 tys. zł.

Wrocławianin usłyszał 28 zarzutów za kradzieże z włamaniem i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku 33-latka okres spędzony w więzieniu może zostać jednak wydłużony, ponieważ był on już wcześnie karany za podobne przestępstwa.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?