Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w Pomocnym

i

Autor: Tomasz Golla

Tajemnicza śmierć księdza w miejscowości Pomocne. Wiemy, co się stało

2021-10-13 10:12

54-letni ksiądz, proboszcz parafii św. Marcina w miejscowości Pomocne, którego ciało znaleziono we wtorek w kompleksie przykościelnym, zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Tak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury.

Przypomnijmy, że do tragicznych zdarzeń doszło we wtorek (12 października) w miejscowości Pomocne koło Jawora. Nad ranem, około godz. 7.30, jedna z parafianek znalazła ciało księdza przy budynku parafii. Na miejscu zdarzenia przez cały dzień pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator. - Z dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że ksiądz zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Najprawdopodobniej zsunął się z dachu podczas czyszczenia komina - powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Do wypadku, według ustaleń prokuratury, doszło w poniedziałek (11 października) wieczorem.

Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w miejscowości Pomocne.

Jak informuje prokuratura, za taką wersją wydarzeń przemawiają liczne dowody zabezpieczone na miejscu. Ksiądz miał ręce pobrudzone sadzą, a na blaszanym dachu widać ślady świadczące o tym, że 54-latek zsuną się z niego. Proboszcza pracującego na dachu widział też jeden ze świadków. Ponadto zabezpieczono monitoring z sąsiedniego budynku, który również wskazuje na przyjętą przez prokuraturę wersję wydarzeń.

Ostateczną przyczynę śmierci duchownego wyjaśni sekcja zwłok, która ma się odbyć w czwartek (14 października).

Nie żyje proboszcz Marek Lach

Kim był zmarły ksiądz? Chodzi o miejscowego proboszcza ks. Marka Lacha. W przyszłym roku, ceniony w lokalnej społeczności ksiądz, obchodziłby by 30. rocznicę kapłaństwa.

Sonda
Czy często chodzisz do kościoła na mszę świętą?