Tajemnicza śmierć księdza w miejscowości Pomocne. Wiemy, co się stało

2021-10-13 10:12
Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w Pomocnym
Autor: Tomasz Golla

54-letni ksiądz, proboszcz parafii św. Marcina w miejscowości Pomocne, którego ciało znaleziono we wtorek w kompleksie przykościelnym, zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Tak wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury.

Przypomnijmy, że do tragicznych zdarzeń doszło we wtorek (12 października) w miejscowości Pomocne koło Jawora. Nad ranem, około godz. 7.30, jedna z parafianek znalazła ciało księdza przy budynku parafii. Na miejscu zdarzenia przez cały dzień pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator. - Z dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że ksiądz zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Najprawdopodobniej zsunął się z dachu podczas czyszczenia komina - powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Do wypadku, według ustaleń prokuratury, doszło w poniedziałek (11 października) wieczorem.

Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w miejscowości Pomocne.

Jak informuje prokuratura, za taką wersją wydarzeń przemawiają liczne dowody zabezpieczone na miejscu. Ksiądz miał ręce pobrudzone sadzą, a na blaszanym dachu widać ślady świadczące o tym, że 54-latek zsuną się z niego. Proboszcza pracującego na dachu widział też jeden ze świadków. Ponadto zabezpieczono monitoring z sąsiedniego budynku, który również wskazuje na przyjętą przez prokuraturę wersję wydarzeń.

Ostateczną przyczynę śmierci duchownego wyjaśni sekcja zwłok, która ma się odbyć w czwartek (14 października).

Nie żyje proboszcz Marek Lach

Kim był zmarły ksiądz? Chodzi o miejscowego proboszcza ks. Marka Lacha. W przyszłym roku, ceniony w lokalnej społeczności ksiądz, obchodziłby by 30. rocznicę kapłaństwa.

Sonda
Czy często chodzisz do kościoła na mszę świętą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE