Lubin wypadek rowerzysta

i

Autor: Dolnośląska policja

Samochód potrącił rowerzystę. Nikt nie ruszył na ratunek [FILM]

2021-10-12 14:48

Samochód osobowy potrącił w Lubinie 74-letniego rowerzystę, który wjechał na przejście z przejazdem rowerowym. Mężczyzna został ciężko ranny, niestety, nikt – przynajmniej na początku – nie ruszył mu z pomocą.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 października, na ulicy Armii Krajowej w Lubinie, a po weekendzie policja opublikowała film pokazujący zdarzenie. Na nagraniu widzimy jak przed przejściem dla pieszych z drogą dla rowerów staje jeden samochód, a drugi – jadący z przeciwka – nie zatrzymuje się i uderza w rowerzystę. Jadący jednośladem 74-letni mężczyzna odbija się od osobowej skody, spada na plecy i uderza głową w krawężnik doznając poważnych obrażeń głowy.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą

- Rowerzysta został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierujący skodą, 29–letni mieszkaniec Lubina, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Jeszcze jedna rzecz uderza w nagraniu zaprezentowanym przez policję. Całą sytuację obserwuje dwóch przechodniów, którzy… zupełnie nie reagują. Obserwują moment, w którym rowerzysta ląduje na drodze i nie robią zupełnie nic. Wkrótce potem nagranie się kończy – miejmy nadzieję, że potem kończy się również obojętność świadków wypadku.

ZOBACZ TEŻ: Dwa tragiczne wypadki motocyklistów. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne. GALERIA PONIŻEJ.

Wesele, Drogówka czy Kler. Mniej niż 12/15 oznacza, że nie znasz filmów Smarzowskiego

Pytanie 1 z 15
W pierwszym "Weselu" parę młodą zagrali...
Sonda
Czy wpuszczenie rowerzystów na buspasy to dobry pomysł?