Samochód potrącił rowerzystę. Nikt nie ruszył na ratunek [FILM]

2021-10-12 14:48
Lubin wypadek rowerzysta
Autor: Dolnośląska policja

Samochód osobowy potrącił w Lubinie 74-letniego rowerzystę, który wjechał na przejście z przejazdem rowerowym. Mężczyzna został ciężko ranny, niestety, nikt – przynajmniej na początku – nie ruszył mu z pomocą.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 października, na ulicy Armii Krajowej w Lubinie, a po weekendzie policja opublikowała film pokazujący zdarzenie. Na nagraniu widzimy jak przed przejściem dla pieszych z drogą dla rowerów staje jeden samochód, a drugi – jadący z przeciwka – nie zatrzymuje się i uderza w rowerzystę. Jadący jednośladem 74-letni mężczyzna odbija się od osobowej skody, spada na plecy i uderza głową w krawężnik doznając poważnych obrażeń głowy.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą

- Rowerzysta został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierujący skodą, 29–letni mieszkaniec Lubina, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Jeszcze jedna rzecz uderza w nagraniu zaprezentowanym przez policję. Całą sytuację obserwuje dwóch przechodniów, którzy… zupełnie nie reagują. Obserwują moment, w którym rowerzysta ląduje na drodze i nie robią zupełnie nic. Wkrótce potem nagranie się kończy – miejmy nadzieję, że potem kończy się również obojętność świadków wypadku.

ZOBACZ TEŻ: Dwa tragiczne wypadki motocyklistów. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne. GALERIA PONIŻEJ.

Wesele, Drogówka czy Kler. Mniej niż 12/15 oznacza, że nie znasz filmów Smarzowskiego

Pytanie 1 z 15
W pierwszym "Weselu" parę młodą zagrali...
Sonda
Czy wpuszczenie rowerzystów na buspasy to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE