Wielka Wrocławska to najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych we Wrocławiu

i

Autor: Wiktor Rzeżuchowski / Urząd Miasta Wrocławia Wielka Wrocławska to najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych we Wrocławiu

Wyścigi konne we Wrocławiu

Już w niedzielę Wielka Wrocławska - najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych we Wrocławiu!

2022-09-03 8:33

Przed nami najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych we Wrocławiu. W niedzielę (4 września) na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się Wielka Wrocławska. W siedmiu międzynarodowych gonitwach wystartuje 59 koni. Poza emocjami sportowymi, na gości będą czekać liczne atrakcje, w tym m.in. konkurs na najlepiej ubraną parę.

Wielka Wrocławska na Partynicach

Wielka Wrocławska to najbardziej prestiżowy dzień sezonu wyścigów konnych we Wrocławiu. Na gości, którzy w niedzielę (4 września) odwiedzą Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice czekać będę nie tylko emocje sportowe, ale też liczne atrakcje. W programie imprezy znalazło się 7 międzynarodowych gonitw, w tym ta najważniejsza: Wielka Wrocławska - Nagroda Prezydenta Wrocławia - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów. Na trasie przewidziano tak widowiskowe przeszkody jak skok trybunowy, rów z wodą, przejście drogi, podwójny żywopłot czy przeszkoda wodna.

Oprócz Wielkiej Wrocławskiej, w której pula nagród wynosi 200 tys. zł, w niedzielę na Partynicach odbędzie się 6 innych gonitw, w tym m.in. Wielka Partynicka - Nagroda Unico Logistics z pulą nagród wynoszącą 100 tys. zł. Łącznie w siedmiu międzynarodowych gonitwach weźmie udział 59 koni, których dosiadać będą jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji.

Konkursy i pokazy dla publiczności

Niedziela na Partynicach to również liczne atrakcje pozasportowe. Tradycją wrocławskiego toru stał się już konkurs „Wyścigowa elegancja”. Główną nagrodą w konkursie na najszykowniej ubraną parę jest wyjazd na najbardziej prestiżową gonitwę przeszkodową Europy – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu.

Ponadto na gości będą czekały pokazy woltyżerki sportowej i Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych podziwiać będzie można nie tylko najpiękniejsze wierzchowce, ale też najmniejszego konika na świecie – Ciuciu. Z myślą o tych, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje, przygotowano gogle VR z wgranymi gonitwami każdy. Nie zapomniano też o dzieciach, które będą mogły spróbować jazdy konnej na kucykach. Wstęp na imprezę jest wolny.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie

WIELKA WROCŁAWSKA NA PARTYNICACH (NIEDZIELA, 4 WRZEŚNIA) – PROGRAM:

13:00 - 18:00 – Konkurs "Wyścigowa elegancja"

13:00 - 18:00 – Przejażdżki na kucykach, hobby horse, wyścigi VR, strefa animacji

13:25 – Pokaz woltyżerki sportowej (czworobok piaszczysty)

13:30 – Start studia wyścigowego (transmisja dostępna na torpartynice.pl)

14:00 – Nagroda Galeriusa - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni (3400 m)

14:35 – Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach - międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni (2800 m).

14:50 – Parada otwarcia

15:20 – Wielka Partynicka - Nagroda Unico Logistics - międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni (4200 m).

15:55 – Nagroda Skyclinic - międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni (3200 m).

16:05 – Blanka Satora - pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy (czworobok piaszczysty)

16:40 - Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni (5000 m)

17:15 - Gonitwa o Puchar Motorpol Wrocław - Nagroda Jape’a - międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni (3850 m)

17:50 – Nagroda Osady Śnieżka - międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni (3400 m)

Sonda
Umiesz jeździć konno?