Kamienna Góra: Na klatce schodowej porzucono NIEWYBUCH! Ewakuacja 130 osób z kamienicy i marketu!

i

Autor: arch. serwisu Kamienna Góra: Na klatce schodowej porzucono NIEWYBUCH! Ewakuacja 130 osób z kamienicy i marketu! (fot. poglądowe)

Kamienna Góra: Na klatce schodowej odnaleziono NIEWYBUCH! Ewakuacja 130 osób z kamienicy i marketu!

2021-02-01 15:31

W Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku trwa akcja neutralizacji niewybuchu, jaki został odnaleziony na klatce schodowej jednej z kamienic. Niebezpieczne znalezisko, porzucone w torbie odkryła jedna z mieszkanek. Przy ulicy Szpitalnej zarządzono ewakuację nie tylko lokatorów kamienicy, ale także klientów pobliskiego marketu.

Na miejscu pracują zarówno policjanci, strażacy i służby kryzysowe miasta. W drodze są saperzy, z Bolesławca, którzy mają zabrać i zneutralizować niewybuch. Pocisk leżał na klatce schodowej budynku przy ulicy Szpitalnej, ktoś porzucił go w foliowej torbie. Niezwykle niebezpiecznego odkrycia dokonała jedna z mieszkanek kamienicy. Jak podaje RMF skorodowane i pokryte ziemią znalezisko ma około 40 cm długości i 8 cm średnicy.

PRZECZYTAJ: Wypadek na autostradzie A4. Zablokowana trasa w kierunku Wrocławia

Z kamienicy, w której odnaleziono niewybuch ewakuowano ponad 100 osób, kolejne osoby zostały usunięte z pobliskiego marketu. Zamknięto także przebiegającą przez Kamienną Górę drogę krajową nr 5. Strefę bezpieczną ustalono na trzysta osób.

Akcja usuwania niewybuchu może potrwać kilka godzin.

POLECAMY: Wrocław: Napadł na dwie kobiety i groził im nożem! Rozboje na Krzykach

– Mieszkańcy, którzy będą potrzebowali pomocy zostaną przewiezieni autobusem do pomieszczeń szkoły podstawowej numer 2, aby nie musieli czekać na zakończenie akcji na mrozie – informuje Adam Blicharski, zastępca burmistrza Kamiennej Góry.

Odnaleziony w starej, foliowej torbie niewybuch to prawdopodobnie pozostałość po drugiej wojnie światowej. To, jak pocisk znalazł się na korytarzu będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia.

PRZECZYTAJ: Gołoledź na Dolnym Śląsku. Będzie bardzo ślisko! [OSTRZEŻENIE POGODOWE]

Uciekając przed policjantami staranował zapory kolejowe