Szok!

Wrocław. Kierowcy lekceważą ten przepis, wielu nie ma o nim pojęcia. To nagranie pokazuje, czym to grozi

2023-11-29 17:03

Chwila nieuwagi lub nieznajomośc tego podstawowego przepisu może zakończyćsię tragicznie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu przypomina, że tramwaje - nawet, gdy motorniczy odpowiednio szybko zareaguje - nie mają tej samej drogi hamowania co samochód. W tym celu pokazali sepcjalny material wideo.

Wrocław. Kierowcy lekceważą ten przepis. To nagranie pokazuje wszystko

Brak wiedzy zawsze szkodzi. Dlatego pracownicy MPK przypominająw ten jesienny czas o drogowych niebezpieczeństwach. Jednym z nich jest zderzenie z tramwajem. - Zmrok w listopadzie i grudniu zapada przed godziną 16:00. Oznacza to, że w godzinach szczytu jeździmy już po w warunkach drastycznego ograniczenia widoczności. Trzeba brać na to poprawkę biorąc udział w ruchu drogowym. Zarówno piesi, rowerzyści, jak i kierowcy, motorniczy muszą pamiętać o tym, że czasem jeden nieprzemyślany ruch może prowadzić do tragedii. Już samo wymuszenie nagłego hamowania może prowadzić do poważnych konsekwencji - przypominają urzędnicy.

Wrocławskie tramwaje ważą tyle, co czołg - aż 42 tony. Taka masa stali sunie po mokrych torach, jak sanki po śniegu. Żeby uniknąć tragegii wystarczy pamiętać o jednej prostej zasadzie - tramwaj ma pierwszeństwo!

Żeby pokazać, jak różni się droga hamowania samochodu i tramwaju MPK nagrał specjalny film. Równocześnie ze sobą hamować zaczyna rozpędzone auto i tramwaj. Różnica jest kolosalna. Zobaczcie to sami na poniższym wideo:

Kierowcy lekceważą ten przepis, wielu nie ma o nim pojęcia. To nagranie pokazuje czym to grozi

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja