Wrocław. Dwa szokujące wypadki tramwajów! Pierwszy zderzył się z ciężarówką, drugi zgubił wagon

i

Autor: Kevin.B/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Dwa wypadki tramwajów we Wrocławiu. Do obu zdarzeń doszło w podobnym czasie, tj. w czwartek, 3 marca, przed godz. 14

Wrocław. Dwa szokujące wypadki tramwajów! Pierwszy zderzył się z ciężarówką, drugi zgubił wagon

2022-03-03 21:10

Dwa wypadki tramwajów we Wrocławiu. Do obu zdarzeń doszło w podobnym czasie, tj. w czwartek, 3 marca, przed godz. 14. Pierwsze miało miejsce na środku skrzyżowania ul. Sienkiewicza i Wyszyńskiego, gdzie skręcający tramwaj zgubił wagon, który uderzył w inny pojazd szynowy. Do kolejnego wypadku doszło na ul. Kosmonautów, gdzie tramwaj zderzył się z ciężarówką.

Wrocław. Dwa szokujące wypadki tramwajów! Pierwszy zderzył się z ciężarówką, drugi zgubił wagon

Dwa wypadki z udziałem tramwajów miały miejsce tego samego dnia we Wrocławiu przed godz. 14. Jak informuje Tuwroclaw.com, przejeżdżający przez skrzyżowanie ulic: ul. Sienkiewicza i Wyszyńskiego tramwaj zgubił po wykonaniu skrętu jeden z wagonów, który uderzył następnie w innym tramwaj - oba pojazdy wypadły z szyn, blokując ruch w tym miejscu. Nikomu nic się nie stało, bo jeden z pojazdów to tramwaj techniczny, a drugi - nauka jazdy. Niemal dokładnie w tym samym czasie na ul. Kosmonautów - na wysokości Glinianek - tramwaj linii nr 3 zderzył się z ciężarówką, po czym również wypadł z szyn. Pięciu pasażerów pojazdu zostało lekko rannych i trafiło do szpitala na badania. Obrażenia odniosła również motornicza, która rozcięła łuk brwiowy i uskarżała się na bóle głowy - kobieta miała się znajdować w szoku. Jak informuje Tuwroclaw.com, powołując się na policję we Wrocławiu, do wypadku doszło w momencie, gdy ciężarówka skręcała w lewo na autostradową obwodnicę Wrocławia.

Czytaj też: „Vabank” w centrum Wrocławia. Szybem wentylacyjnym chcieli włamać się do jubilera

Czytaj też: Plaga szczurów we Wrocławiu. Ruszyła wielka akcja deratyzacyjna. Co trzeba zrobić?

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?