Pożar Swojczycka Wrocław

i

Autor: screen film Facebook/Jarek Dlugosz W okolicy pojawiły się kłęby czarnego dymu

Kłęby czarnego dymu i wybuchy. Potężny pożar we Wrocławiu

2021-09-02 8:38

14 zastępów straży pożarnej, w tym zastęp chemiczny, walczy z pożarem, który wybuchł w czwartek nad ranem w hali magazynowej przy ulicy Swojczyckiej we Wrocławiu. Tuż obok dużego osiedla. Okolicę spowiły kłęby czarnego dymu, a mieszkańcy donoszą o wybuchach.

Potężny pożar przy ul. Swojczyckiej we Wrocławiu

Pożar wybuchł po godzinie 4.30. Ogień pojawił się w jednym z czterech segmentów hali magazynowej. Kłęby czarnego dymu spowiły okolicę, a mieszkańcy najbliższych osiedli, w tym dużego osiedla Olimpia Port, donoszą o wybuchach. - Produkowana była tam otulina do ocieplania rur, na miejscu składowane były rozpuszczalniki, stąd mogły też wynikać wybuchy, jakie zgłaszali świadkowie. W wyniku temperatury dach hali złożył się do środka, dlatego też działania straży są utrudnione. Obecnie na miejscu pracuje 14 zastępów straży. Pożar już się nie rozprzestrzenia – powiedział PAP st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

Co było przyczyną pożaru?

Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. To ustali dopiero śledztwo.

W płomieniach zginęło trzech mężczyzn. Tragiczny pożar pod Wrocławiem. Zobaczcie galerię poniżej

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?