Policyjny pościg w Kłodzku. Kierowca miał 5 zakazów prowadzenia pojazdów i był kompletnie pijany!

2020-07-15 16:22 Marcin Torz
Policjant przeprowadza badanie alkomatem
Autor: materiały policji Brodnica: Pijany jak bela zasnął za kierownicą. Policjanci odkryli coś jeszcze / Zdjęcie ilustracyjne

Kompletnie pijany mieszkaniec Kłodzka uciekał na złamanie karku przed policją. Gdy został zatrzymany, okazało się, że ma pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz może trafić do więzienia aż na 5 lat.

Policjanci z powiatu kłodzkiego postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę samochodu osobowego. Siedzący za kierownicą samochodu mężczyzna nie zareagował jednak na sygnały funkcjonariuszy i odjechał.

- Mundurowi podjęli pościg za uciekinierem, używając w jego trakcie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak nie reagował i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się kilkaset metrów dalej. Podejrzany zatrzymał pojazd i wysiadł z auta - relacjonuje Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu wcześniej zatrzymane. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania się, a także za niestosowanie się do sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Pościg ulicami Gliwic. W akcji policjant po służbie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.