Kłótnia kierowców zakończyła się szaleńczym pościgiem i trzema rozbitymi autami [ZDJĘCIA]

2021-06-21 14:35

Dramatyczna finał miała kłótnia, do której doszło pomiędzy dwoma kierowcami pod Legnicą. Sprzeczka zakończyła się szaleńczym pościgiem - do którego wkrótce dołączył trzeci samochód - i porozbijanymi autami. Jak się okazało, jeden z kierowców był pijany, a drugi pod wpływem narkotyków.

Wszystko zaczęło się w piątkowy wieczór (18 czerwca) we wsi Piotrówek pod Legnicą. Z ustaleń policji wynika, że dwóch kierowców pokłóciło się przed sklepem. W pewnej chwili kierowca toyoty hilux celowo wjechał w stojącego za nim volkswagena tourana, po czym odjechał w kierunku Legnicy. Wściekły kierowca volkswagena natychmiast ruszył za nim w pościg, wzywając jednocześnie na pomoc swojego syna.

22-letni syn kierowcy rozbitego tourana, pędząc volkswagenem passatem, dołączył do pościgu już na terenie następnej miejscowości. W Grzybianach zrównał się z jadącą lewą stroną jezdni toyotą, ale wtedy kierowca toyoty zmienił gwałtownie pas ruchu, próbując zepchnąć go z drogi. Kierowcy tourana, widząc całą sytuację, zajechał drogę toyocie, a ta uderzyła go z impetem w prawy bok. Po chwili kierowca toyoty wycofał gwałtownie, uderzając w stojącego za nim passata i odjechał. W Ziemnicach, siedzący za kierownicą passata 22-latek, znów próbował wyprzedzić toyotę z prawej strony, ale został zepchnięty przez kierowcę toyoty z drogi i rozbił znajdujące się na poboczu skrzynki pocztowe.

Szaleńcza jazda trwała aż do Legnicy i zakończyła się na ul. Iwaszkiewicza, gdzie kierowca passata po raz kolejny spróbował wyprzedzić toyotę z prawej strony. Doszło do kolejnego zderzenia, które tym razem zakończyło pościg. Wkrótce na miejscu pojawili się też powiadomieni o zdarzeniu policjanci.

- Policjanci przebadali wszystkich kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Okazało się, że jeden z nich - 22-latek, kierujący volkswagenem passatem - znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierującemu toyotą przeprowadzono badanie na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym.

Wszystkim trzem mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. 22- i 37-latek zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 27-latek jest podejrzany o sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policji.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE