Posypały się mandaty Wrocław

i

Autor: Policja Wrocław

Kobieta chciała do toalety, mężczyzna pędził na konferencję. Posypały się mandaty po 2,5 tysiąca zł

2022-01-05 12:25

Dolnośląscy policjanci z grupy SPEED w pierwszych dniach nowego roku zatrzymali kilku skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Posypały się mandaty w wysokości 2,5 tys. zł.

Rekordzistka jechała audi drogą S5 z prędkością 204 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 120 km/h. Tłumaczyła, że musi skorzystać… z toalety. To nie przekonało policjantów z grupy SPEED, którzy ukarali kierującą mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

ZOBACZ TEŻ: Zwłoki dwóch kobiet znalezione w powiecie średzkim. Na mieszkańców padł blady strach

Posypały się mandaty po 2500 tysięcy. Grupa SPEED na tropie piratów drogowych

Spieszył się na konferencję 

Znacznie prędkość przekroczył również kierowca BMW, który jadąc drogą A8, przy ograniczeniu do 80 km/h, pędził 153 km/h. - Mężczyzna ten wraz z pasażerami śpieszył się na konferencję biznesową. Przyznał się do popełnienia wykroczenia, a tym samym stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu i przyjął mandat w wysokości 2500 złotych. Do jego indywidualnego konta zostało także dopisanych 10 punktów karnych - mówi aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Kilka godzin później na odcinku drogi S8 funkcjonariusze zauważyli kierowcę osobowego mercedesa, który na odcinku, gdzie można poruszać się z prędkością 120 km/h, jechał ponad 200 km/h. W tym wypadku interwencja również zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Nowe, wyższe stawki mandatów

Przypomnijmy, że nowelizacja prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Podwyższone zostały górne wysokości grzywny, którą może nałożyć sąd, z 5 do 30 tysięcy złotych. Zwiększyły się także wysokości mandatów, jakie nałożyć mogą policjanci, z 500 złotych do 5 tysięcy złotych, a przy zbiegu wykroczeń, kwota ta może wzrosnąć nawet do 6 tysięcy złotych.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?