Koleje Dolnośląskie przedłużyły zawieszenie połączeń do Czech

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie przedłużyły zawieszenie połączeń do Czech. Kiedy pociągi wrócą na trasy?

2021-05-20 10:18

Turyści, którzy chcieliby wybrać się pociągiem do Czech muszą jeszcze trochę poczekać. Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przedłużeniu wstrzymania startu sezonowych połączeń kolejowych do naszych południowych sąsiadów. Jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, pociągi wrócą na trasy od 3 czerwca.

Cieszące się dużą popularnością sezonowe połączenia kolejowe do Czech miały ruszyć od 24 kwietnia. W związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi wyjazdy w celach turystycznych do Czech obecnie nie są jednak możliwe. Czeski system klasyfikacji państw pod kątem bezpieczeństwa podróżowania, tzw. „Semafor”, określa Polskę jako kraj o wysokim poziomie ryzyka zachorowania na Covid-19. W tej sytuacji Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przedłużeniu wstrzymania startu sezonowych połączeń kolejowych do Czech co najmniej do 3 czerwca.

- Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej i mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły wrócić na trasy z początkiem czerwca – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląśkich. - To popularne kierunki, które pasażerowie chętnie wybierają. Jednak w tej chwili atrakcje turystyczne, czyli cel podróży naszych pasażerów, pozostają do odwołania zamknięte.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do/od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Gr. Osoby, które kupiły bilet na planowane przejazdy mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę.

Jarmark Świętojański wraca na wrocławski Rynek