Wypadek Jędrzychowice pod Zgorzelcem

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Druga ofiara makabrycznego wypadku pod Zgorzelcem nie żyje [ZDJĘCIA]

2022-01-18 11:38

Nie żyje Wojciech W. To już druga ofiara strasznego wypadku, do którego doszło 8 stycznia w Jędrzychowicach pod Zgorzelcem. Rozpędzony samochód osobowy, z czterema mężczyznami na pokładzie, uderzył w ciężarówkę. Na miejscu zmarł Robert W.

Do wypadku doszło 8 stycznia, wcześnie rano. W Jędrzychowicach pod Zgorzelcem rozpędzony samochód osobowy, jadący drogą krajową 94, uderzył w ciężarówkę, która wyjeżdżała ze stacji paliw. Zderzenie zostało nagrane na kamery monitoringu, dokładnie więc widać, jak do niego doszło. Efekt wypadku jest tragiczny - na miejscu zginął 42-letni Robert W., który był pasażerem. Trzech mężczyzn trafiło do szpitala.  Teraz jeden z nich - Wojciech W. - zmarł.

Prokuratura prowadzi dwa śledztwa w tej sprawie. Pierwsze dotyczy samego wypadku. Śledczy muszą ustalić wszystkie okoliczności z nim związane. Przede wszystkim określić, kto jest winy tragedii. Początkowo wskazywano na kierowcę ciężarówki, który - to teoria - mógł nieprawidłowo włączyć się do ruchu. Jednak zapis monitoringu pozwala na stwierdzenie, że winny może być również ten, który kierował osobówką. Samochód bowiem jechał o wiele szybciej, niż zezwalają przepisy.     

Narkotyki w osobówce

Drugie śledztwo dotyczy narkotyków, które znaleziono w samochodzie osobowym. Niewielką ilość odkryto przy ciele Roberta W., a znacznie więcej - bo 50 gramów kokainy i ponad 30 gramów marihuany, przy innym mężczyźnie. Jak informuje prokuratura, nie został on jeszcze przesłuchany, bo jego stan jest zbyt ciężki i lekarze uznali, że śledczy muszą poczekać, aż poczuje się lepiej.

Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. 

Jędrzychowice. Tu doszło do tragedii
Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?