Kolumbijczyk okradał kolegów w pracy. Z szafek w szatni ginęły pieniądze i karty płatnicze

i

Autor: Policja Jawor Kolumbijczyk okradał kolegów w pracy. Z szafek w szatni ginęły pieniądze i karty płatnicze

Afera w Jaworze

Kolumbijczyk okradał kolegów w pracy. Z szafek w szatni ginęły pieniądze i karty płatnicze

2022-10-12 9:58

Policjanci z Jawora zatrzymali 41-letniego mężczyznę, obywatela Kolumbii, który okradał kolegów w pracy. Mężczyzna włamywał się do szafek pracowniczych i kradł z nich pieniądze oraz karty płatnicze. Usłyszał łącznie osiem zarzutów, za które grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalny proceder rozpoczął się w połowie września br., kiedy funkcjonariusze z Jawora zostali poinformowani o włamaniach do szafek pracowniczych i kradzieży z nich pieniędzy oraz kart płatniczych. Po zabezpieczeniu śladów jaworscy policjanci zaczęli szukać sprawcy, którym okazał się jeden z pracowników - 41-letni obywatel Kolumbii.

- Mężczyzna nie tylko za włamania do szafek i kradzież mienia odpowie przed sądem. Postanowił bowiem skorzystać z cudzych oszczędności i zapłacił za zakupy w sklepie wykorzystując płatność zbliżeniową. Zachęcony powodzeniem transakcji, robił zakupy również w innych sklepach. W sumie skorzystał z karty w różnych sklepach sześć razy - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska z KPP w Jaworze.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu łącznie ośmiu zarzutów dotyczących włamań oraz kradzieży mienia.

W sprawie nadal toczy się postępowanie. Za popełnione przestępstwa 41-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Fado pragnie chodzić. Szczeniak z Jawora walczy o zdrowe łapki