Koronawirus w Polsce. "Gorące przyciski" w MPK Wrocław znów wyłączone! To przez rekordowy przyrost!

2020-07-31 11:16 Ewa Gazda
Do tramwajów i autobusów MPK Wrocław wracają „gorące przyciski
Autor: MPK Wrocław

Drzwi w tramwajach i autobusach we Wrocławiu znów będą otwierać się automatycznie. Jak zapowiada MPK Wrocław, "gorące przyciski" znów zostaną wyłączone. To efekt rosnącej liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i na Dolnym Śląsku.

W związku z istotnym wzrostem liczby nowych zachorowań na COVID-19, realizując zalecenie Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego we Wrocławiu, od 1 sierpnia br. (sobota) drzwi we wszystkich tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej we Wrocławiu będą otwierane przez kierujących - informuje MPK Wrocław.

Przypomnijmy, że za pierwszym razem "gorące przyciski" zostały wyłączone na początku epidemii koronawirusa. Wówczas drzwi w tramwajach i autobusach otwierały się automatycznie. Pojazdy zatrzymywały się też na wszystkich przystankach na żądanie.

Kilka tygodni temu MPK Wrocław przywróciło możliwość korzystania z przycisków. Wróciły też przystanki na żądanie. Okazuje się jednak, że rosnąca liczba przypadków zachorowania na koronawirusa, wymusza powrót niektórych środków bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej. MPK Wrocław informuje jednak, że zasady funkcjonowania przystanków „na żądanie” pozostają bez zmian. W tym przypadku konieczne będzie użycie przycisku, by zasygnalizować kierowcy chęć opuszczenia autobusu na przystanku na żądanie.

W piątek, 31 lipca, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w Polsce odnotowano 657 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa. To dotychczasowy rekord. Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 35 kolejnych osób. Łącznie w naszym regionie zaraziło się już 3 258 osób. W całej Polsce koronawirusa stwierdzono u 45 689 osób. Zmarło 1716 osób.

Policyjne kontrole autobusów miejskich we Wrocławiu.