Szczepionka, igła, strzykawka

i

Autor: tOrange

Koronawirus w Polsce. Już 238 osób zarażonych! Szczepionka na wirusa coraz bliżej? [ZAPIS RELACJI]

2020-03-18 7:01

Koronowirus w Polsce coraz bardziej się rozprzestrzenia. W tym trudnym czasie musimy pozostać solidarni: #RazemPrzeciwKoronawirusowi. Dobrą informacją jest powrót do zdrowia pierwszego pacjenta chorego na COVID-19 oraz oferta Chińczyków, którzy chcą wysłać do naszego kraju testy wykrywające koronawirusa. Szefowa Komisji Europejskiej zdradziła, kiedy możemy spodziewać się szczepionki na SARS-CoV-2.

Ta relacja została zakończona. Najnowsze informacje o koronawirusie znajdziecie teraz TUTAJ.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Trwa nasza relacja na żywo. W Polsce zmarło już 5 osób zakażonych koronawirusem. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57-letnim mężczyźnie, który zmarł w szpitalu w Wałbrzychu. Łączna liczba zakażonych przekroczyła już 200 - koronawirusa potwierdzono u 238 osób. W ubiegły czwartek (12 marca) w Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. 

Godz. 07:00 Zapraszamy do śledzenia dalszego ciągu naszej relacji dotyczącej epidemii koronawirusa. 

Znajduje się ona pod TYM adresem.

Godz. 06:50 Lekarz o testach na koronawirusa

Nie wszyscy lekarze popierają masowe wykonywanie testów na koronawirusa. W pewnych przypadkach mogą one dawać odwrotny skutek od zamierzonego. Według Jakuba Kosikowskiego lepszym sposobem na walkę z epidemią jest bezwzględne przestrzeganie zasad kwarantanny i powstrzymanie się od pozadomowej aktywności.

Godz. 06:25 Brytyjski rząd ratuje gospodarkę

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i Rishi Sunack, minister finansów tego kraju ogłosili olbrzymi pakiet pomocowy przeznaczony na ratowanie gospodarki zagrożonej epidemią koronawirusa. Obejmuje on kwotę 330 miliardów funtów, które mają posłużyć firmom dotkniętym skutkami epidemii. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na preferencyjne kredyty oraz uwolnienie przedsiębiorstw od konieczności zapłaty części podatków.

Godz. 06:00 Cała Europa opanowana przez koronawirusa

Premier Czarnogóry Dusko Marković potwierdził dwa przypadki zakażenia koronawirusem w tym kraju. Czarnogóra była ostatnim w Europie państw wolnym od epidemii. Zakażone są dwie kobiety, obie wróciły z zagranicy.

Godz. 05:40 Kompendium wiedzy o koronawirusie

Powstała strona internetowa zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące epidemii koronawirusa.

Godz. 05:15 Kiedy szczepionka na koronawirusa?

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej stwierdziła podczas konferencji prasowej, że do jesieni szczepionka na koronawirusa powinna być gotowa. Ma ją przygotować jedna z europejskich firm.

Godz. 04:50 Obrzydliwe zachowanie blogerki

"Coronavirus challenge", czyli jak zaistnieć w sieci podczas epidemii PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus: blogerka POLIZAŁA DESKĘ KLOZETOWĄ w jednym celu. Trudno w to uwierzyć 

Godz. 04:30 Kary za lekceważenie kwarantanny

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że stosowanie się do rygorów kwarantanny jest obowiązkowe, a nie dobrowolne. Za złamanie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego grozi kara grzywny.

Godz. 04:15 Były reprezentant Polski o koronawirusie w Brazylii

Strzelec pierwszego gola dla reprezentacji Polski podczas finałów Mistrzostw Europy w rozmowie z Piotrem Koźmińskim opowiada jak wygląda epidemia koronowirusa w Brazylii. Przypomnijmy, że EURO 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Euro 2020 PRZEŁOŻONE przez koronawirusa! Jest nowy termin

Godz. 03:50 Epidemia wpływa na gospodarkę

Na światowych giełdach tanieje ropa naftowa. Baryłka tego paliwa kosztuje obecnie mniej niż 30 dolarów. Takich cen nie było od kilku lat. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Maksymalna obniżka cen paliw na stacjach!

Godz. 03:27 Pierwszy przypadek koronawirusa na Podlasiu

Przypomnijmy, że obecnie w Polsce nie ma już województwa, w którym nie byłoby potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus: Padła Twierdza Podlasie. Wirus jest we wszystkich województwach

Godz. 03:05 Korki na granicach, rząd otwiera szlabany

Rząd uruchamia, lub rozszerza swobodę działania kilku przejść granicznych, które ze względu na epidemię koronawirusa zostały poddane ograniczeniom. Nowelizacja rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych dotyczy czterech przejść polsko-niemieckich, trzech polsko-czeskich oraz jednego polsko-litewskiego.

Godz. 02:52 Arabia Saudyjska reaguje na epidemię

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Arabia Saudyjska chce zwołać telekonferencję grupy G20 w sprawie epidemii koronawirusa. G20 to grupa składająca się z 19 państw, będących regionalnymi mocarstwami oraz Unii Europejskiej. 

Godz. 02:27 Były prezes Realu Madryt zakażony koronawirusem

Zakażeniu koronawirusem uległ również były prezes Realu Madryt Lorenzo Sanz, który piastował tę funkcję w latach 1995-2000. Lekarze określają stan 76-latka jako ciężki. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus: Były prezydent Realu Madryt w CIĘŻKIM STANIE

Godz. 01:56 Małgorzata Rozenek o ciąży w czasie epidemii koronawirusa

Małgorzata Rozenek na Instagramie podzieliła się swoimi obawami dotyczącymi przebiegu ciąży podczas trwającej epidemii koronawirusa. Rozenek za 2,5 miesiąca ma urodzić swoje trzecie dziecko. 

Godz. 01:39 Michael Bloomberg przekaże 40 milionów dolarów na walkę z epidemią

Miliarder Michael Bloomberg zadeklarował przekazanie kwoty 40 milionów dolarów na pokonanie epidemii koronawirusa. Bloomberg to jeden z najbogatszych ludzi świata, były burmistrz Nowego Jorku oraz uczestnik tegorocznych prawyborów Partii Demokratycznej, mających wyłonić kandydata tej partii, który jesienią stanie do walki z Donaldem Trumpem w wyborach prezydenckich. Na swoją kampanię Bloomberg wydał wówczas około 500 milionów dolarów. 

Godz. 01:27 Dopiero dowiedzieli się o pandemii koronawirusa

Uczestnicy programu Big Brother w Niemczech dopiero teraz dowiedzieli się o panującej pandemii koronawirusa. Jak zareagowali? PRZECZYTASZ TUTAJ >>> Uczestnicy Big Brothera w końcu dowiedzieli się o koronawirusie. Reakcja szokuje

Godz. 01:18 UOKiK przyjrzy się cenom żywności i środków higienicznych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiedział kontrole cen żywności i środków higienicznych. Ma to zapobiec wykorzystywaniu epidemii koronawirusa do ich zawyżania.

Godz. 01:08 Polacy wracają do domu

Dzisiaj akcja #LotDoDomu zostanie przeprowadzona na sześciu lotniskach znajdujących się w Europie, Afryce i Azji. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Akcja „LOT do domu” bez droższych biletów w klasie biznes

Godz. 00:43 Młoda Ukrainka zmarła na koronawirusa

Na Ukrainie zanotowano drugi zgon spowodowany koronawirusem. Ofiarą choroby COVID-19 padła 33-letnia kobieta. U naszego wschodniego sąsiada potwierdzono dotąd 14 przypadków zakażenia.

Godz. 00:30 Radykalne działania Belgów

Belgijski rząd planuje wprowadzenie radykalnych kroków służących ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakazane ma być opuszczanie domu w innym celu niż wyjście do: sklepu spożywczego, apteki, banku i na stację benzynową. Łamanie nakazu kwarantanny będzie karane przez policję.

Godz. 00:15 Chińczycy pomogą Polakom

Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych poinformował, że Chińczycy przekażą Polakom testy wykrywające koronawirusa oraz maseczki ochronne. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Chiny pomogą Polsce walczyć z koronawirusem? Padła deklaracja!

Godz. 00:02 Kevin Durant zakażony koronawirusem!

Amerykański koszykarz Kevin Durant, grający obecnie w klubie Brooklyn Nets jest zakażony koronawirusem - taką informację podał Sports Illustrated. Durant to między innymi dwukrotny mistrz NBA (w barwach Golden State Warriors) oraz mistrz olimpijski z Londynu (2012).

Godz. 23.48 Prezydent z wizytą w Orlenie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (17 marca) pracowników PKN Orlen, którzy odpowiadają za przygotowanie płynu do dezynfekcji, który od kilku dni można kupić na stacjach koncernu.

Godz. 23.30 Ostre słowa premiera Bułgarii na temat zamknięcia granic

Premier Bułgarii Bojko Borysow oskarżył część krajów Unii Europejskiej (w tym Polskę) o złamanie prawa międzynarodowego. Szef bułgarskiego rządu zarzuca innym państwom podejmowanie jednostronnych decyzji dotyczących zamykania granic i tym samym "uwięzienia" bułgarskich obywateli. Sprawa ma zostać poruszona podczas telekonferencji unijnych przywódców.  

Godz. 23.15 Ministerstwo Zdrowia dementuje nieprawdziwe informacje

Spożycie alkoholu nie chroni przez ryzykiem zakażenia koronawirusem! Co więcej nadużywanie wyskokowych trunków może osłabiać odporność organizmu i zwiększyć możliwość zachorowania na COVID-19.

Godz. 22:50 Mieszkańcy boją się kolejnych zakażeń!

Zakażeni koronawirusem mieli bliski kontakt z innymi osobami. Mieszkańcy pomorskich miejscowości boją się, że to dopiero początek serii wykrytych przypadków choroby COVID-19. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Bliskie powiązania ZARAŻONYCH! Szokujące ustalenia Super Expressu

Godz. 22:27 Hołownia "wzywa prezydenta"

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta, zawiesił swoją kampanię, ale mimo to jest aktywny w social mediach. Tym razem skierował odezwę do prezydenta i innych członków rządu. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Hołownia "wzywa prezydenta". "Mamy stan klęski żywiołowej"

Godz. 22:19 Łatwiejszy dojazd do punktu kontroli

Dojazd do punktu kontroli sanitarno - granicznej na A4 w Jędrzychowicach odbywa się już dwoma pasami ruchu, a nie jak dotychczas jednym. Na wniosek Straży Granicznej zmieniliśmy przed chwilą organizację ruchu - poinformował wrocławski odział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Godz. 22:02  Jest tak mało ujawnionych zakażeń, bo nie robimy testów!

Personel medyczny z Krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, który to został jednostką dedykowaną do leczenia pacjentów wyłącznie z koronawirusem alarmuje- Jest tak mało ujawnionych osób zakażonych COVID-19, bo robimy za mało testów! Tak, dobrze Państwo rozumiecie, mało ujawnionych zakażeń! W Krakowie robimy 32 testy na dobę! PRZECZYTAJ WIĘCEJ >> Jest tak mało ujawnionych zakażeń, bo nie robimy testów!

Godz. 21:50 Koronawirus w Opolu. Nowy przypadek zakażenia! 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje w sprawie zakażenia koronawirusem w Polsce. We wtorek wieczorem po godz. 21.00 poinformowało o kolejnych 17 przypadkach wirusa z Chin w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z woj. opolskiego. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Opolu. Nowy przypadek zakażenia! Rośnie liczba pacjentów z wirusem z Chin!

Gdy uczestnicy niemieckiej edycji programu „Big Brother” w lutym zamykali się w domu Wielkiego Brata, koronawirus szalał jedynie w Azji i stopniowo pojawiały się pierwsze przypadki w Europie. Uczestnicy jednak do dziś nie mieli pojęcia, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię, a epicentrum z Azji przeniosło się do Europy. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Uczestnicy Big Brothera w końcu dowiedzieli się o koronawirusie. Reakcja szokuje

Godz. 21:37 Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podlasiu!

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podlasiu! Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje na temat zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest 17 nowych przypadków osób, u których wykryto zarazę z Chin. Wśród nich jest pierwszy pacjent z woj. podlaskiego - ostatniego wolnego od koronawirusa bastionu w Polsce. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> PILNE! Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podlasiu!

Godz. 21:35 Tragedia we Włoszech

Tymczasem we Włoszech liczba zarażonych wzrosła do 31506, a zmarłych do 2503.

Godz. 21:33 Koronawirus na Śląsku! Rośnie liczba zakażonych! 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje w sprawie zakażenia koronawirusem w Polsce. We wtorek wieczorem po godz. 21.00 poinformowało o kolejnych 17 przypadkach wirusa z Chin w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi ze Śląska. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus na Śląsku! Rośnie liczba zakażonych! Ministerstwo podało nowe dane!

Godz. 21:28 Koronawirus w Szczecinie. Ósmy potwierdzony przypadek 

Już osiem osób z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem przebywa w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. We wtorek wieczorem placówka poinformowała o kolejnym dodatnim wyniku badania próbki. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Szczecinie. Ósmy potwierdzony przypadek COVID-19

Godz. 21:24 Koronawirus na Dolnym Śląsku! 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje w sprawie zakażenia koronawirusem w Polsce. We wtorek wieczorem po godz. 21.00 poinformowało o kolejnych 17 przypadkach wirusa z Chin w Polsce. Pięć z nich wykryto w woj. dolnośląskim. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus na Dolnym Śląsku! Pięć nowych przypadków zakażenia

Godz. 21:20 Aż osiem nowych przypadków w woj. łódzkim!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje w sprawie zakażenia koronawirusem w Polsce. We wtorek wieczorem po godz. 21.00 poinformowało o kolejnych 17 przypadkach w Polsce. Aż osiem z nich wystąpiło w woj. łódzkim. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce! Nowe przypadki zakażenia! Aż osiem w woj. łódzkim!

Godz. 21:15 Przybyło zarażonych

W ciągu doby w Polsce wykonano ponad 1,2 tys. testów na koronawirusa.

Niestety, pojawi się pierwszy przypadek koronawirusa na Podlasiu. 

We wtorek pojawiło się w Polsce w sumie 61 nowych przypadków koronawirusa.

Godz. 21:12 Personel i pacjenci szpitala pod KWARANTANNĄ

Zarażony koronawirusem 78-letni mieszkaniec Żukowa od kilku dni był pacjentem Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Wcześniej starszy mężczyzna miał kontakt z mieszkankami Pszczółek. To one były pierwszymi pacjentkami, które na Pomorzu otrzymały pozytywny wynik testów. W szpitalu przy Nowych Ogrodach w Gdańsku trwa kwarantanna. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Gdańsk: Personel i pacjenci szpitala pod KWARANTANNĄ. Chory z koronawirusem leżał tu kilka dni [ZDJĘCIA]

Godz. 21:06 W sumie 238 osób zarażonych koronawirusem

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 8 osób z woj. łódzkiego
 • 5 z woj. dolnośląskiego
 • 1 z woj. opolskiego
 • 1 z woj. śląskiego
 • 1 z woj. zachodniopomorskiego
 • 1 z woj. podlaskiego

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 21:00 Rektor UMCS prosi studentów o PILNE OPUSZCZENIE akademików

Koronawirus w Lublinie. Miasto szykuje się na rozwój epidemii, a rektor UMCS prosi studentów o pilne opuszczenie akademików. Chodzi o kilkadziesiąt osób, które nie wróciły do domu. Teraz muszą to zrobić. Dla własnego dobra i po to, by zwolnić miejsce dla ewentualnej kwarantanny. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Lublinie. Rektor UMCS prosi studentów o PILNE OPUSZCZENIE akademików [AUDIO]

Godz. 20:54 Niech państwo dopłaci do pensji!

Epidemia pustoszy świat i Polskę. Wirus zbiera żniwo nie tylko wśród ludzi, ale także w biznesie, bo kolejne branże liczą straty. Gastronomia, usługi, turystyka – to te najbardziej narażone na gigantyczne spadki wpływów. Polscy przedsiębiorcy wołają o pomoc. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Przedsiębiorcy i organizacje pilnie czekają na antykryzysowe działania rządu. Niech państwo dopłaci do pensji!

Godz. 20:47 PKP zawiesza aż 174 połączenia!

Ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami wynikające z wprowadzonych ograniczeń m.in. w zakresie działalności placówek kulturowych i oświatowych, delegacji oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, a także w związku z trudnościami w zapewnieniu obsługi pociągów, PKP Intercity informuje o tymczasowym ograniczeniu oferty przewozowej i zmniejszeniu częstotliwości kursowania niektórych pociągów. W sumie zawieszone zostały 174 połączenia! Kilkadziesiąt zostało skróconych.

Godz. 20:35 Kolejny zarażony kolega Wojciecha Szczęsnego

Kolejny piłkarz Juventusu - po Daniele Ruganim - jest zarażony koronawirusem. Turyński klub poinformował, że tym razem zdiagnozowano problem u mistrza świata z reprezentacją Francji z 2018 roku, Blaise'a Matuidiego. Francuz przejdzie teraz wszystkie wymagane kroki, włącznie z co najmniej dwutygodniową kwarantanną. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Mistrz świata ma KORONAWIRUSA! To kolejny ZARAŻONY kolega Wojciecha Szczęsnego z Juventusu

Godz. 20:29 Prezydent Trzaskowski mówi o wypłatach 500+ i bazarach!

Szerząca się liczba zakażeń koronawirusem i wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego niepokoją mieszkańców stolicy! Wobec tego prezydent Rafał Trzaskowski postanowił poruszyć wszystkie kwestie dręczące warszawiaków. WIĘCEJ INFORMACJI >>> KORONAWIRUS: WAŻNE INFORMACJE! Prezydent Trzaskowski mówi o wypłatach 500+ i bazarach!

Godz. 20:26 Ruch na granicy ma być udrożniony

- Zapadła decyzja, że w najbliższym czasie będą otwarte kolejne przejścia graniczne, by udrożnić ruch - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem "Wydarzeń i Opinii" w Polsat News.

Godz. 20:21 Ginekolog zarażony koronawirusem!

Ginekolog z Poznania z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa. Mężczyzna mógł mieć kontakt z ponad 30 pacjentkami. Sanepid poszukuje kobiet, który przyszły na wizytę do lekarza. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Ginekolog z Poznania ma koronawirusa! Wrócił z Austrii, przyjmował pacjentki

Godz. 20:07 W kraju brakuje krwi!

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, centra krwiodawstwa zwracają się z prośbą do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi. 

Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz. Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

Godz. 19:56 Biedronka wprowadza duże zmiany!

W związku z aktualną sytuacją Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca. Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo. WIĘCEJ INFORMACJI >>> Koronawirus w Polsce. Biedronka zmienia godziny pracy!

Godz. 19:44 Drukarki 3D uratują pacjentów!

Kosztują tylko 1 euro, a mogą komuś uratować życie! Włoska firma produkująca drukarki 3D postanowiła wykorzystać technologię i pomóc szpitalom borykającym się z brakiem sprzętu medycznego. Wydrukowano próbnie zawór do respiratora i wszystko wskazuje na to, że dzięki temu będzie można pomóc szybko kolejnym pacjentom. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Drukarki 3D uratują pacjentów! Włosi drukują zawory do respiratorów

Godz. 19:34 Ważna dostawa dotarła do Poznania

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na swoim facebookowym profilu opublikował ważny post: "Do Poznania dotarło sprowadzone przez szpital zakaźny im. J. Strusia urządzenie, które znacznie usprawni proces wykonywania testów na koronawirusa. Na jutro zaplanowano szkolenia dla personelu, który będzie obsługiwał ten sprzęt. Przepustowość urządzenia to ok. 16 próbek na godzinę. Czas oczekiwania na wynik to 3 godziny."

Godz. 19:29 Francuzi zamknięci, na ulicach wojsko

W poniedziałek wieczorem prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił w telewizyjnym orędziu, jak będzie wyglądać życie Francuzów przez kolejnych 14 dni. Przepisy weszły w życie we wtorek o godz. 12.00. Wśród nich jest zakaz wyjścia z domu, zabronione są też spotkania rodzinne. - Wygląda to tak, jakby ludzi ktoś wywiózł. Państwo zatrzymało się w czasie i przestrzeni. Nie wiem, jak to ludzie wytrzymają - komentuje dla „Super Expressu” Zbigniew Stefanik, polski korespondent z Francji. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus: Francuzi zamknięci, na ulicach wojsko. Relacja ze środka epidemii

Godz. 19:19 Pacjent "zero" wyjdzie ze szpitala! 

Koronawirus w Polsce. Pacjent "zero', który jako pierwszy miał pozytywny wynik badania na koronawirusa w Polsce, wyjdzie ze szpitala! Informację potwierdził Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Przypomnijmy, że Mieczysław Opałka, 66-letni mieszkaniec niewielkiej Cybinki, wrócił do Polski z Niemiec. 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż mamy pierwszego pacjenta z koronawirusem. Okazało się, że to właśnie pan Mieczysław. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Pacjent "zero" wyjdzie ze szpitala! Wiemy, kiedy!

Godz. 19:03 Fachowiec radzi rządowi: zamknijcie miasta! 

Prezes jednej z największych polskich firm działającej w Chinach uważa, że polskie miasta powinny zostać zamknięte. Właśnie tego typu zdecydowane działania przyniosły Chińczykom sukces w walce z koronawirusem. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> KORONAWIRUS. Fachowiec radzi rządowi: zamknijcie miasta! Czy Warszawa zostanie ZAMKNIĘTA?

? Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są...Opublikowany przez Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze Wtorek, 17 marca 2020

Godz. 18:55 Zandberg wie, jak pomóc szpitalom. Wielu będzie niezadowolonych!

Lider Partii Razem i poseł klubu parlamentarnego Lewicy nie pozostawia wątpliwości: epidemia koronawirusa spowodowała, że znaleźliśmy się w sytuacji nadzwyczajnej, która może unieruchomić polski system ochrony zdrowia. - Gdyby stracił on zdolność obsługiwania pacjentów z ciężkimi objawami, to będziemy mieli do czynienia z sytuacją dramatyczną i sporym wzrostem poziomu śmiertelności – ostrzega Adrian Zandberg i zdradza swój pomysł na ratowanie sytuacji. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Zandberg wie, jak pomóc szpitalom. Wielu będzie niezadowolonych!

Godz. 18:49 Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

Jak podejrzewają naukowcy, koronawirus SARS-CoV-2 potrafi przetrwać na przedmiotach plastikowych, metalowych i szklanych nawet kilka dni. Co powinniśmy dezynfekować i w jaki sposób? WARTO PRZECZYTAĆ >>> Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

Godz. 18:41 Policja opublikowała "odezwę" do świata przestępczego

Oczywiście jest to akcja prowadzona z przymrużeniem oka: 

"Uwaga!Uwaga! Ważna informacja!

Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób, oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania.

Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej."

Godz. 18:30 Pacjent "zero" z negatywnym wynikiem 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wydał oświadczenie w sprawie pacjenta "zero": "Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał".

Godz. 18:15 Przerażające wieści z Warszawy! 

Nie jest dobrze! Regionalne Centrum Krwiodawstwa poinformowało właśnie, że mogą niebawem wystąpić niedostatki krwi oraz ograniczenia w realizowaniu zamówień na krew i jej składniki. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Przerażające wieści z Warszawy! Brakuje krwi dla chorych!

Godz. 18:04 "Rozważam czarny scenariusz"

W całym kraju przybywa osób zakażonych koronawirusem. Na chwilę obecną jest już 221 osób zarażonych koronawirusem, 5 osób zmarło. Ale najgorsze przed będą najbliższe dni. Ponad 10 tys. osób jest objętych kwarantanną, a ponad 30 tys. osób objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Ale najgorsze - zdaniem ministra zdrowia - dopiero przed nami. Liczba osób zarażonych groźnym wirusem będzie zmieniała się w sposób skokowy, mają ich być tysiące. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Mocne słowa ministra zdrowia. "Rozważam czarny scenariusz". Oby się nie sprawdził

Godz. 17:55 WAŻNA INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW SUPER EXPRESSU 

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa, od kilku dni ograniczona jest działalność galerii handlowych. Działają w nich nie tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie, ale także saloniki prasowe. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Godz. 17:48 "Miliony ludzi będą potrzebowały reanimacji"

Polityk PiS, Kosma Złotowski (57 l.) wie, że jedność ludzi w czasach epidemii jest podstawą. Złotowski podjął próbę pokrzepienia narodu w trudnych czasach. Polityk postanowił pokazać, gdzie należy szukać rozwiązania problemów, które niesie ze sobą koronawirus. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Rozpaczliwy apel polityka PiS do Unii. "Miliony ludzi będą potrzebowały reanimacji"

17:40 Koronawirus: Tylko na Podlasiu nie ma COVID-19. Internauci: Jemy cebulę, pijemy bimber

Koronawirus w Polsce to już ponad 200 przypadków zakażeń i pięć ofiar śmiertelnych. Do tej pory jedynie w woj. podlaskim nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Jak to możliwe, że zaraza nie dotarła jeszcze do północno-wschodniej Polski? PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus: Tylko na Podlasiu nie ma COVID-19. Internauci: Jemy cebulę, pijemy bimber, natura robi swoje [ZDJĘCIA]

17:29 Zarażony minister czuje się gorzej!

Michał Woś, minister środowiska, który zarażony jest koronawirusem opublikował wpis na swoim twitterowym profilu: "Dziękuję za życzenia zdrowia ze wszystkich stron! Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu. Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie. Proszę o wyrozumiałość - nie mam siły na odp na telefony i prośby o wywiady".

17:15 Czy jazda samochodem w masce ochronnej ma sens?

Puste półki w sklepach, zamknięte granice i ludzie w maskach na ulicach. Takiego widoku nie spodziewalibyśmy się jeszcze kilka tygodni temu. Koronawirus sprawił, że niektórzy zakładają nawet maskę podczas jazdy samochodem. Czy to zapewnia jakąkolwiek ochronę przed wirusem? A może daje inne korzyści? PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Czy jazda samochodem w masce ochronnej ma sens?

17:06 Tankując auto możesz ZARAZIĆ SIĘ koronawirusem!

W obliczu kryzysu związanego ze stanem zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego walką państwa z koronawirusem, unikamy skupisk ludzi, a z komunikacji miejskiej chętniej przesiadamy się do własnych samochodów. Czy auto faktycznie jest takie bezpieczne? Tak, o ile pamiętamy o podstawowych zasadach dotyczących codziennej higieny, a tankując pojazd na stacji paliw nie dotykamy gołą dłonią pistoletu. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Tankując auto możesz ZARAZIĆ SIĘ koronawirusem! Tych zasad koniecznie musisz przestrzegać!

16:56 Nawet 18 godzin na wjazd do Polski

Wydłuża się czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli.

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 15.00):

z Niemcami:

 • Jędrzychowice - 18 godzin
 • Świecko - 15 godzin
 • Olszyna - 12 godzin
 • Krajnik Dolny - 1,5 godziny
 • Kołbaskowo – 2 godziny

Na przejściach w Zgorzelcu i Świnoujściu-Garz ruch odbywa się na bieżąco.

z Litwą:

 • Budzisko - 11 godzin

z Czechami:

 • Gorzyczki - 13 godzin
 • Cieszyn - 15 godzin
 • Kudowa Słone - 8 godzin
 • Trzebinia - 1,5 godziny
 • Nowe Chałupki - 1,5 godziny
 • Jakuszyce - 1 godzina

ze Słowacją: 

 • Barwinek – 4 godzin
 • Chyżne - 2 godziny

16:45 Koronawirus na Dolnym Śląsku. Turyści chodzą w góry!

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wydało ważne oświadczenie dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Tym razem chodzi o szlaki turystyczne, które są oblegane przez mieszkańców województwa i turystów. Urząd Marszałkowski z racji panującej epidemii koronawirusa mówi: STOP! PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus na Dolnym Śląsku. Turyści chodzą w góry! Urząd mówi: STOP!

16:37 Ludzie już mają dość kwarantanny?

Chociaż przymusowa kwarantanna Polaków spowodowaną światową pandemią koronawirusa trwa dopiero kilka dni wielu ma już jest dosyć! Siedzenie w domu drażni zwłaszcza tych, którzy do tej pory żyli bardzo aktywnie. –IDŹ PRECZ KORONAWIRUSIE!— krzyczy sfrustrowany rolnik z Podkarpacia. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Ludzie już mają dość kwarantanny? Rolnik z Podkarpacia: Idź precz koronawirusie!

16:25 Koronawirus w Starachowicach? Są dwa nowe podejrzenia!

Już cztery osoby pozostają na kwarantannie w starachowickim szpitalu w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Placówka medyczna w Starachowicach od 16 marca sprawuje funkcję wojewódzkiego szpitala zakaźnego. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Starachowicach? Są dwa nowe podejrzenia!

16:17 Rada Polityki Pieniężnej obniżyła referencyjną stopę procentową o 0,5 punktu

W dniu 17 marca 2020 odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

Rada ustaliła stopy procentowe NBP na następującym poziomie:

 • stopa referencyjna 1,00% w skali rocznej;
 • stopa lombardowa 1,50% w skali rocznej;
 • stopa depozytowa 0,50% w skali rocznej;
 • stopa redyskonta weksli 1,05% w skali rocznej;
 • stopa dyskontowa weksli 1,10% w skali rocznej;

Uchwała RPP wchodzi w życie 18 marca 2020 r.

16:14 Kornawirus zagraża, a ona urządziła DYSKOTEKĘ!

W nocy z soboty na niedzielę mundurowi z Rudy Śląskiej interweniowali w sprawie dyskoteki, która odbyła się na terenie miasta mimo zakazu. Na imprezie bawiło się 25 osób, a organizatorka stwierdziła, że nie odwoła zabawy, bo goście wcześniej zarezerwowali stoliki. Skąpstwo jednak nie popłaca, bo teraz kobieta może mieć poważne problemy. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Taniec w czasach zarazy. Kornawirus zagraża, a ona urządziła DYSKOTEKĘ!

16:06 Koronawirus dobija frankowiczów

Pandemia koronawirusa nie tylko zagraża naszemu zdrowiu i życiu, ale także wpływa na codzienne funkcjonowanie. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, zamknięte są szkoły, kina, sklepy, a ulice przez wirusa z Chin przypominają te z postapokaliptycznych filmów. Okazuje się, że koronawirus może mieć także tragiczny wpływ na frankowiczów. Ci, mimo obietnic prezydenta Andrzeja Dudy, mogą zapłacić wyższe raty. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus dobija frankowiczów. Raty będą wyższe

15:57 Wakacje 2020 skrócone?

Czy wakacje w Polsce będą krótsze z powodu epidemii koronawirusa? To pytanie zadają sobie tysiące uczniów w całym kraju, ale również ich rodzice i opiekunowie. Działanie placówek oświatowych z dniem 16 marca zostało zawieszone na dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że termin powrotu dzieci i młodzieży do szkół będzie jednak przesunięty. Co z wakacjami 2020? Odpowiedź premier przekazał w nietypowy sposób, bo... na kanale "Blowka". PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Wakacje 2020 skrócone? Uczniowie z Trójmiasta pełni obaw. Nietypowa odpowiedź premiera

15:48 Płock. Co najmniej 13 osób z podejrzeniem koronawirusa!

To stan na wtorek na godz. 10. Dodatkowo sanepid w Płocku poinformował dziś, że w kwarantannie domowej spowodowanej podejrzeniem o zakażenie koronawirusem znajduje się 11 osób. Kolejne 61 osób znajduje się natomiast pod nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna, bo co chwilę spływają wyniki badań. Do tej pory w Płocku nie odnotowano jeszcze przypadku zarażenia koronawirusem. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Płock. Co najmniej 13 osób z podejrzeniem koronawirusa! Wszystkie są w szpitalu!

15:39 Lekarka z Knurowa ma koronawirusa! 

Lekarka ze szpitala w Knurowie ma koronawirusa. Placówka wydała specjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, iż zakażona kobieta miała do czynienia z pacjentami. Kobieta jest jedną z dwóch zakażonych osób ze Śląska, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek około godz. 14.00. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Lekarka z Knurowa ma koronawirusa! Szpital wydał WAŻNE oświadczenie!

15:35 Członkowie KRS trafili na kwarantannę

Onet podał, że w prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członka Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniewa Łupiny wykryto zarażenie koronawirusem. Informację tę potwierdził serwisowi rzecznik Rady Maciej Mitera. 

15:31 Koronawirus w Bydgoszczy. Od środy zmiany w komunikacji

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od środy (18 marca) do odwołania, w dni powszednie będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy na większości linii komunikacyjnych. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Bydgoszczy. Od środy zmiany w komunikacji

15:26 Akcja „LOT do domu” bez droższych biletów

Ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa LOT zdecydował się pomóc Polakom wrócić do domu z zagranicy i zorganizował loty czarterowe. Problemem były jednak ceny biletów – klasa ekonomiczna wyprzedawała się na pniu, a koszt lotu w klasie biznes wynosił nawet kilkanaście tysięcy złotych. Po apelach PLL LOT rezygnuje z klas rezerwacyjnych na wszystkich lotach w ramach specjalnych czarterów i ujednolica ceny biletów. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Polsce. Akcja „LOT do domu” bez droższych biletów w klasie biznes

15:19 500 plus i 13 emerytury zagrożone?

Koronawirus w Polsce powoduje nie tylko zarazę i śmierć kolejnych osób, ale także ogromne problemy gospodarcze. Eksperci nie mają wątpliwości, że optymistyczne dla Polski prognozy szybkiego wzrostu trzeba zweryfikować, zaś Rada Polityki Pieniężnej jeszcze w marcu powinna dokonać cięcia stóp procentowych. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> 500 plus i 13 emerytury zagrożone? Cięcia jeszcze w marcu. Eksperci wyjaśniają

15:12 Koronawirus JEST w okolicach Torunia!

Koronawirus w Polsce - Toruń i okolice, czyli województwo kujawsko-pomorskie, muszą się zmierzyć z tematem. O ośmiu przypadkach zarażenia poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wiemy już, gdzie dokładnie stwierdzono zakażenie koronawirusem z Chin. Jedno jest pewne - w regionie zostaną zaostrzone środki ostrożności. PRZECZYTAJ WIĘCEJ > Koronawirus JEST w okolicach Torunia! ÓSMY przypadek w regionie! [AKTUALIZACJA]

15:07 Konferencja ministra Szumowskiego

- Spodziewamy się dużych wzrostów zachorowań w ciągu tygodnia, dwóch - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dzisiaj potwierdzono 44 zachorowania. Nikt kto miał kontakt z ministrem Wosiem, który jest zarażony koronawirusem, nie jest chory. Przebadano kilkadziesiąt osób. PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Minister Szumowski o wynikach badań członków rządu. Co wiemy?

14:57 Poznań: wyniki badań na obecność koronawirusa poznamy w ciągu dwóch godzin

Władze Poznania pozyskały aparat do przeprowadzenia szybkich testów na obecność koronawirusa. Wyniki badań mają być znane po dwóch godzinach. Aparat znajdować się będzie w Szpitalu Miejskim przy ul. Szwajcarskiej. Prezydent Poznania zapewnia, że najpóźniej pod koniec tygodnia będzie można wykonywać na nim badania na obecność koronawirusa.

WIĘCEJ TUTAJ

14:51 Miała być w domu na kwarantannie, poszła do znajomych! Złapała ją policja

Kobieta spod Gniezna (woj. wielkopolskie) została objęta kwarantanną, ponieważ miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Zamiast jednak być w domu, postanowiła iść na spacer i porozmawiać ze znajomymi. Przyłapali ją policjanci. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi jej grzywna w wysokości 5 tys. zł.

WIĘCEJ TUTAJ

14:45 W Pabianicach produkowany jest preparat wspomagający leczenie zakażonych koronawirusem

Jeden z leków firmy Adamed Pharma S.A. został zakwalifikowany jako wspomagający leczenie koronawirusa. Jego produkcja odbywa się w Pabianicach. Produkująca go firma została zobowiązana do zabezpieczenia jego zapasów na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

WIĘCEJ TUTAJ

14:43 Ksiądz na kwarantannie odprawia różaniec on-line

Ksiądz Adam Pawłowski z Rogalina pod Poznaniem został objęty kwarantanną, ponieważ jest katechetą w zakładzie poprawczym i tam miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Ksiądz jednak nie odseparował się zupełnie od świata zewnętrznego, tylko z plebanii odprawia różaniec dla wiernych i transmituje go w internecie.

WIĘCEJ TUTAJ

14:39 Akcja „LOT do domu” bez droższych biletów w klasie biznes

Ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa LOT zdecydował się pomóc Polakom wrócić do domu z zagranicy i zorganizował loty czarterowe. Problemem były jednak ceny biletów – klasa ekonomiczna wyprzedawała się na pniu, a koszt lotu w klasie biznes wynosił nawet kilkanaście tysięcy złotych. Po apelach PLL LOT rezygnuje z klas rezerwacyjnych na wszystkich lotach w ramach specjalnych czarterów i ujednolica ceny biletów.

WIĘCEJ TUTAJ

14:33 Sparingi reprezentacji Polski przełożone

Reprezentacja Polski miała rozegrać w marcu dwa sparingi, z Finlandią i Ukrainą. Niestety, po oficjalnym komunikacie UEFA dotyczącym przesunięcia Euro na 2021 rok, wiemy już, że żadne ze spotkań towarzyskich się nie odbędzie. Mecze, które miały odbyć się w Chorzowie i Wrocławiu, zostaną rozegrane w nowym terminie - jeszcze przed wakacjami.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ

14:30 Nowe przypadki koronawirusa w Łodzi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie łódzkim. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch młodych mężczyzn i kobiety po 60. roku życia.

WIĘCEJ TUTAJ

14:20 Kolejne dziecko zarażone koronawirusem na Lubelszczyźnie

Koronawirusa potwierdzono u kolejnego dziecka w powiecie lubelskim. Kilka godzin wcześniej poinformowano o innym zarażonym dziecku. Łącznie w województwie lubelskim zdiagnozowano już 22 osoby zarażone koronawirusem.

WIĘCEJ TUTAJ

14:18 Dwa nowe przypadki koronawirusa w województwie śląskim!

We wtorek po południu potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa w wojewódsztwie śląskim. Łączna liczba zdiagnozowanych chorych z regionu wynosi 23.

WIĘCEJ TUTAJ

14:14 6 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa na Dolnym Śląsku!

Do 33 wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 na Dolnym Śląsku. We wtorek po południu (17 marca) Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował, że koronawirusa stwierdzono u 6 kolejnych osób z Dolnego Śląska. Cztery z nich są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a dwie zostały poddane kwarantannie domowej.

WIĘCEJ TUTAJ

14:10 Nowe przypadki koronawirusa w Wielkopolsce

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce rośnie. Kilka minut przed godz 14:00 poinformowano o kolejnych dwóch osobach. Jeden z mężczyzn znajduje się pod opieką lekarzy z Poznania, a drugi przebywa obecnie w kwarantannie domowej.

WIĘCEJ TUTAJ

14:06 Ósmy chory w województwie kujawsko-pomorskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym pacjencie z województwa kujawsko-pomorskiego, u którego zdiagnozowano koronawirusa. To już ósma osoba w regionie, która zaraziła się koronawirusem. 

WIĘCEJ TUTAJ

14:01 Piąty przypadek koronawirusa w Małopolsce

We wtorek kilka minut przed godziną 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie małopolskim. Mężczyzna w sile wieku przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

WIĘCEJ TUTAJ

13:50 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 221.

13:48 Mistrzostwa Europy w piłce nożnej przełożone!

Euro 2020 nie odbędzie się w tym roku! Taka decyzja zapadła na specjalnej wideokonferencji zwołanej na wniosek UEFA, w której udział wzięli przedstawiciele krajowych federacji, klubów i zawodników. Nowy termin rozegrania turnieju to 2021 rok, o czym poinformowano już m.in. federacje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Euro 2020: Turniej odbędzie się ZA ROK! Znamy nowy termin

13:41 Gigantyczne kolejki na granicach

W efekcie przywrócenia kontroli na granicach, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Najgorzej we wtorek było na przejściu granicznym z Niemcami w Jędrzychowicach, gdzie kierowcy na wjazd do Polski musieli czekać ponad 15 godzin, a korek miał 30 km długości. Niewiele lepiej jest na innych przejściach. W większości przypadków czas oczekiwania w kolejce wynosi kilka godzin.

13:30 Rzeszów rezygnuje z opłat w płatnej strefie parkowania

Rzeszów idzie w ślady innych miast i rezygnuje z opłat w płatnej strefie parkowania. Opłaty nie będą pobierane od wtorku (17 marca) do odwołania.

WIĘCEJ TUTAJ

13:27 Koronawirus zatrzymał fabrykę Opla w Gliwicach

Staje kolejna polska fabryka w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniającego się koronawirusa w Polsce. Z uwagi na obserwowany w ostatnich dniach szybszy przyrost poważnych przypadków zakażenia koronawirusem, Grupa PSA podjęła decyzję o zamknięciu zakładów produkcyjnych samochodów Opla w Gliwicach oraz innych fabryk na terenie Europy.

WIĘCEJ TUTAJ

13:25 Limit wypłat z bankomatów do 500 złotych?

W Polsce pojawiła się fala paniki związana z epidemią koronawirusa, która polega m.in. na wyciąganiu gotówki z kont bankowych. Przedstawiciele banków uspokajają, że pieniędzy nie zabraknie. Niektóre instytucje jednak wprowadzają limity. Na przykład klienci, którzy nie posiadają rachunku w BPS, mogą wypłacić z bankomatu tego banku maksymalnie 500 zł.

WIĘCEJ TUTAJ

13:20 Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?

Spokój, opanowanie i… prawda! Tylko tak można przekazywać dzieciom informacje o szalejącym koronawirusie. Nie przekazujmy strachu i kłamstw, tylko rzetelnie informujmy. Przy okazji uczmy, jak można się przed koronawirusem uchronić. Zespół Mamy Projekt udostępnił właśnie przetłumaczoną na język polski książeczkę opracowaną przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Uroczy skądinąd wirus opowiada jak podróżuje po świecie, jak przechodzi „z człowieka na człowieka”, jakie wywołuje objawy u ludzi, a co najważniejsze, sam zdradza, jak się przed tym uchronić.

Książeczkę znajdziesz m.in. TUTAJ

13:13 Koniec zakazu handlu w niedzielę i limit klientów w sklepach?

NSZZ "Solidarność" apeluje o zwiększenie ochrony pracowników, m.in, poprzez wprowadzenie limitów klientów, którzy mogą przebywać jednocześnie w danej placówce. W małych sklepach miało to by być do 5 klientów i dostawców, w dyskontach - do 20, a w placówkach wielkopowierzchniowych - do 50. "Solidarność" domaga się również zmniejszenia godzin pracy zatrudnionych w handlu. Niektóre firmy apelują natomiast do rządu przywrócenie handlowych niedziel, tak aby sieci handlowe miały szansę na odrobienie strat finansowych jakie zanotują w wyniku epidemii.

WIĘCEJ TUTAJ

13:00 Przebadano już prawie 8 tysięcy próbek!

W ciągu ostatniej doby przebadano w Polsce 1,2 tys. próbek pod kątem obecności koronawirusa. Łącznie w całym kraju przebadano 7899 próbek, z czego koronawirusa stwierdzono w 205 przypadkach.

12:52 Zarażony pacjent to kierowca PKS. Sanepid poszukuje pasażerów

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach (woj. mazowieckie) prosi o pilne zgłaszanie się osób, które jechały autobusem PKS Grójec. Osoby te mogły być narażone na zakażenie koronawirusem.

WIĘCEJ TUTAJ

12:44 Zmiany w komunikacji miejskiej w Trójmieście. Mieszkańcy są wściekli

Od czwartku (19 marca) do odwołania komunikacja miejska w Gdańsku ma kursować w dni powszednie według sobotnich rozkładów. Podobną decyzję podjęto też w Gdyni. Zmiany wprowadzono również w częstotliwości kursowania SKM-ki. Mieszkańcy Trójmiasta są wściekli - boją się ścisku w pojazdach komunikacji miejskiej i trudności z dojazdem do pracy.

WIĘCEJ TUTAJ

12:22 Paraliż na kolei? W Wielkopolsce odwołano kilkanaście połączeń kolejowych

Koronawirus paraliżuje również transport. Zmiany w kursowaniu pociągów wprowadził przewoźnik POLREGIO. Na dwa tygodnie zawieszone zostało kilkanaście kursów pociągów na terenie Wielkopolski. Najbardziej odczuć to mogą osoby, które podróżują z Poznania do Szczecina.

WIĘCEJ TUTAJ

11:50 W Kujawsko-Pomorskiem działa już e-Szkoła

W województwie kujawsko-pomorskim ruszyła e-Szkoła. Inicjatywa spotkała się z poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów gotowych prowadzić zajęcia online. Lekcje przeznaczone są dla maturzystów i ósmoklasistów. 

WIĘCEJ TUTAJ

11:32 Wielkopolska: zakażony mężczyzna to syn chorego 85-latka

W poniedziałek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia COVID-19 w Kaliszu. To 85-latek z powiatu krotoszyńskiego. Najbliżsi mężczyzny zostali przebadani na obecność koronawirusa. W przypadku jego 51-letniego syna wynik testu był pozytywny. Prawdopodobnie to właśnie od 51-latka zaraził się jego 85-letni ojciec.

WIĘCEJ TUTAJ

11:28 MPK Łódź zmienia rozkłady jazdy

Od wtorku (17 marca) do odwołania MPK Łódź wprowadza zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów. Linie tramwajowe i autobusowe w dni robocze będą kursowały w oparciu o sobotni, zmodyfikowany, rozkład jazdy, a niektóre linie zostaną zawieszone.

WIĘCEJ TUTAJ

11:23 Lubelskie: Dziecko zarażone koronawirusem!

We wtorek rano potwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa w woj. lubelskim. Wśród zarażonych jest dziecko, które miało styczność z osobą zarażoną. Aktualny bilans w Lubelskiem to 21 chorych, w tym jedna ofiara śmiertelna.

WIĘCEJ TUTAJ

11:18 Podlasie jedynym regionem w Polsce bez koronawirusa

Jedynym województwem w Polsce, w którym nie stwierdzono koronawirusa, jest województwo podlaskie.  Jak to możliwe? Jedni zwracają uwagę, że to zasługa czystego powietrza i natury, a co za tym idzie "mocniejszych" organizmów Podlasian, inni żartują, że przyczyny należy szukać w rozpowszechnianym przez memy przywiązaniu mieszkańców do bimbru i swojskiego stylu życia.

WIĘCEJ TUTAJ

11:08 Tak tanio na stacjach paliw dawno już nie było

Rozprzestrzeniający się na całym świecie koronawirus oraz konflikty między członkami Organizacji Państw Eksportujących Ropę Naftową spowodowały, że ceny ropy na światowych giełdach mocno poleciały w dół. Sytuacja ta automatycznie przekłada się na spadki cen na stacjach paliw. W Polsce tak tanio na stacjach nie było już od dawna, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec spadków cen.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile kosztuje paliwo w czasach walki z koronawirusem w Polsce?

10:48 Przerwa w szkole może zostać wydłużona

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas wywiadu w TVP zapowiedział, że dwutygodniowy termin przerwy w nauce prawdopodobnie zostanie wydłużony. Według ministra jest wielce prawdopodobne, że uczniowie wrócą do szkoły dopiero po świętach wielkanocnych. Terminy egzaminów ósmoklasisty i matur na razie nie są zagrożone. Jeśli jednak przerwa w nauce znacznie by się przedłużyła, to i one mogą zostać przesunięte. Aby przerwa jak najmniej odbiła się na edukacji uczniów, szkoły mają przechodzić stopniowo na nauczanie zdalne. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Przerwa w szkołach zostanie wydłużona? Minister edukacji zabrał głos

10:39 Uczniowie z Szydłowca objęci kwarantanną

Do domu z Portugalii powróciła młodzież z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Powrót był możliwy zzięki akcji polskiego rządu oraz Polskich Linii Lotniczych LOT #LotDoDomu. Tydzień temu grupa uczniów poleciała do Lizbony na praktyki. Po powrocie do kraju wszyscy zostali objęci 14-dniową kwarantanną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Szydłowcu? Uczniowie wrócili z Lizbony. Zostali objęci kwarantanną

10:34 Spełnia się przepowiednia jasnowidza Jackowskiego

Jasnowidz Jackowski z Człuchowa kolejny raz zabrał głos w sprawie koronawirusa. Co spotka Polaków? Kiedy możemy spodziewać się końca koronawirusa? Co zobaczył w swojej wizji Krzysztof Jackowski, jasnowidz z Człuchowa? SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY: Spełnia się STRASZLIWA przepowiednia jasnowidza Jackowskiego!

10:20 W Białymstoku można już wykonywać testy na obecność koronawirusa

W Białymstoku (woj. podlaskie) działa już nowe laboratorium, w którym wykonywane są testy na obecność koronawirusa. Do tej pory próbki pobierane od mieszkańców regionu były wysyłane do Warszawy. Podlaskie to jedyne województwo w Polsce, w którym nie stwierdzono jeszcze koronawirusa. Według najnowszych danych, hospitalizowanych jest 11 osób.

ZOBACZ WIĘCEJ: Testy na koronawirusa wreszcie w Białymstoku. Zobacz jak wygląda laboratorium [ZDJĘCIA]

10:01 W Polsce potwierdzono już 205 przypadków zarażenia koronawirusem. 5 osób zmarło.

09:59 Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Małopolsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o dwóch nowych przypadkach koronawirusa w województwie małopolskim. Jeden z mężczyzn przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Drugi mężczyzna przebywał w kwarantannie domowej, będzie jednak hospitalizowany.

WIĘCEJ TUTAJ

09:56 Sześć nowych przypadków zarażenia na Pomorzu

Koronawirus szerzy się na Pomorzu. Po dwóch przypadkach potwierdzonych w sobotę, dochodzą nas informacje o kolejnych chorych. Koronawirusa potwierdzono u kolejnych sześciu osób z terenu województwa pomorskiego. Jedna osoba jest hospitalizowana w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, a pięć osób jest objętych kwarantanną. W województwie pomorskim jest ich na chwilę obecną 8 osób zarażonych koronawirusem.

WIĘCEJ TUTAJ

09:36 Nie żyje 57-letni mężczyzna. Koronawirus zabił go dzień po stwierdzeniu choroby

Koronawirus zabił już pięć osób w Polsce, w tym dwie z Dolnego Śląska. Pacjent, który zmarł we wtorek rano (17 marca) to 57-latek z Wałbrzycha. Mężczyzna był jedną z osób, u których koronawirusa potwierdzono w poniedziałek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje 57-latek! Kim jest piąta ofiara koronawirusa w Polsce?

9.15 Pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim

W Bydgoszczy stwierdzono siedem przypadków zarażenia koronawirusem. Wiemy, gdzie teraz przebywają chory pacjenci. 

9.05 Rada Gabinetowa została odwołana - poinformował prezydent na konferencji prasowej. Andrzej Duda przekazał, że spotkanie może się odbyć jutro.

8.55 Niestety, wzrosła liczba ofiar. Na Dolnym Śląsku zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 205, z czego 5 zmarło. Dziś stwierdzono 28 nowych przypadków.

8.50 O godz. konferencja prezydenta Andrzeja Dudy. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda ma wygłosić oświadczenie.

08:31 Uczniowie polecieli do Hiszpanii. Nie chcieli rezygnować z wyjazdu

44 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu z grupą opiekunów wyleciało 7 marca do Hiszpanii. Mimo apeli, by pozostali w Polsce, ani oni, ani ich rodzice nie chcieli rezygnować z wyjazdu. Gdy liczba zachorowań przybrała na sile zarówno w Polsce, jak i na Półwyspie Iberyjskim, starosta sierpecki nakazał, by wszyscy wrócili do kraju. Teraz uczniowie i nauczyciele przechodzą kwarantannę w internacie placówki. U nikogo nie występują objawy koronawirusa.

WIĘCEJ TUTAJ

08:04 Polityk ze Szczecina zarażony koronawirusem!

Szczeciński radny ma koronawirusa. Badanie potwierdziło, że Dariusz Matecki został zarażony COVID-19. Radny potwierdził tę informację na Twitterze. Planowana na wtorek sesja Rady Miasta Szczecin ma zostać odwołana. Radny prawdopodobnie zaraził się koronawirusem od ministra środowiska, u którego COVID-19 potwierdzono w poniedziałek.

WIĘCEJ TUTAJ

07:53 Kolejna zmiana rozkładów jazdy w Poznaniu

Koronawirus sieje spustoszenie także w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od wtorku (17 marca) mieszkańców Poznania czekają kolejne zmiany. Będzie jeszcze mniej kursów tramwajów i autobusów.

WIĘCEJ TUTAJ

07:44 Dramatyczny apel szczecińskiego szpitala. Brakuje sprzętu

Szczeciński szpital przy ul. Unii Lubelskiej musi zostać szybko doposażony w niezbędny sprzęt, m.in. w respiratory. Władze szpitale nie mają jednak pieniędzy. Zwróciły się więc z dramatycznym apelem o wsparcie. Na apel odpowiedziały już władze Szczecina, które sfinansują zakup urządzenia do diagnostyki wirusologicznej oraz internauci, którzy zachęcają do wpłat na konto szpitala.

WIĘCEJ TUTAJ

07:29 Kujawsko-pomorskie: 31 osób w szpitalu, ponad tysiąc pod nadzorem epidemiologicznym

31 osób w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Ponad tysiąc osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Jak dotąd w regionie nie stwierdzono zachorowania na COVID-19.

WIĘCEJ TUTAJ

Godz. 6:42 Najważniejsze informacje o koronawirusie z ostatnich godzin

Najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa z 16 marca:
- Czwarta śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. 67-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie).
- Łącznie zakażonych koronawirusem jest 177 osób.
- Wśród zarażonych jest m.in. minister środowiska Michał Woś
- Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że w tym tygodniu w Polsce zakażonych COVID-19 może być nawet 1000 osób.

Godz. 6:23 Posiedzenie Rady Gabinetowej

Prezydent Andrzej Duda zwołał na dziś na godz. 10 posiedzenie Rady Gabinetowej.

Godz. 5:57 Komunikacja miejska w czasach epidemii

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, doszło do sporych zmian w komunikacji miejskiej. Kierowcy są odizolowani od pasażerów specjalnymi strefami. W wielu miastach nie można również kupić biletu o kierowców. Pasażerowie nie mogą również otwierać drzwi przyciskami. Nie wszędzie jednak jest to możliwe. Niektóre olsztyńskie autobusy nie mają funkcji automatycznego otwierania drzwi.

Autobusy w Olsztynie

i

Autor: SCH Olsztyńskie autobusy w związku z epidemią koronawirusa, mają otwierać kierowcy. Nie we wszystkich pojazdach jest to jednak możliwe.

Godz. 5:42 Prawybory prezydenckie przełożone

Z powodu epidemii koronawirusa przełożone zostały terminy prawyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Zmiany nastąpiły w stanie Luizjana oraz Georgia. Na Florydzie, w Arizonie i Illinois mieszkańcy prawdopodobnie pójdą we wtorek do urn.

Godz. 5:16 Pacjent uciekł ze szpitala

Coraz więcej jest przypadków ucieczek ze szpitala wśród pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Tego typu incydent miał ostatnio miejsce m.in. w Ostródzie. W tamtejszym szpitalu przebywa 5 pacjentów zakażonych COVID-19.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Warmiii i Mazurach. Pacjent uciekł ze szpitala w Ostródzie!

Godz. 4:31 Ogólnonarodowa kwarantanna w Wenezueli

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił ogólnonarodową kwarantannę. Maduro podjął decyzję po tym, jak w Wenezueli wykryto 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Wenezueli zarażone są w sumie 33 osoby.

Godz. 4:05 Koronawirus w Korei

Poprawia się sytuacja w Korei Południowej. Trzeci dzień z rzędu liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem nie przekroczyła stu. W ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano 84 nowe przypadki zachorowania na SARS-C-oV-2. Taką informację podały krajowe służby sanitarne.

Godz. 3:37 Gwiazda "Gry o tron" zakażona koronawirusem

Kristofer Hivju, gwiazdor „Gry o tron” jest chory na koronawirusa. Aktor poinformował o tym na swoim Instagramie. Hivju znany jest z „Gry o Tron”, gdzie wcielał się w rolę Tormunda. Aktor miał też wystąpić w drugiej części „Wiedźmina” jako Nivellen.

Godz. 3:11 Koronawirus na świecie. Jak wygląda sytuacja w Szwecji?

W Polsce w związku z epidemią koronawirusa podjęto zwiększone środki ostrożności. Nie we wszystkich krajach tak się dzieje. Jednym z tych państw jest m.in. Szwecja.

- Szwedzcy naukowcy potwierdzają, że koronawirus jest bezpieczny, ponieważ umiera 2 proc. osób zakażonych. Są zalecenia dla mieszkańców, aby pozostali w domach, jeśli czują się chorzy. Według rządu szwedzkiego polityka kraju działa. Przybywa bardzo mało nowych przypadków. Nie ma nakazu pracy zdalnej czy zamknięcia miejsc pracy. Lekarka w szpitalu operuje od tygodnia będą zarażona wirusem. Ludzie nie trzymają specjalnego dystansu w kontaktach między sobą - napisała na Facebooku triathlonistka Joanna Sołtysiak.

Godz. 2:44 Koronawirus w Polsce. Co wiemy o pacjentach z Warmii i Mazurach?

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem. Kim są pacjenci? Jaki jest ich stan zdrowia? Sprawdź!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Kim są pacjenci zakażeni COVID-19? [RAPORT]

Godz. 2:16 Trump o koronawirusie: jest "chiński"

Donald Trump po raz kolejny rozpętał burzę na Twitterze. W swoim wpisie prezydent Stanów Zjednoczonych określił koronawirusa mianem "chińskiego wirusa".

Godz. 1:41 Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w Chinach?

W ciągu ostatniej doby w Chinach zanotowano 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 13 zgonów wywołanych SARS-CoV-2. Poprzedni raport mówił o 16 nowych infekcjach 14 zgonach. Taką informację podała w poniedziałek Chińska Narodowa Komisja Zdrowia.

Godz. 1:17

Godz. 0:51 Tom Hanks z żoną opuścili szpital

Jak poinformował magazyn "People", amerykański aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson opuścili szpital w australijskim stanie Queensland. Para trafiła tam pięć dni temu, po tym jak okazało się, że oboje są zarażeni koronawirusem.

Godz. 0:27 Koronawirus w Polsce. Co było przyczyną śmierci 67-latka?

W Polsce zmarły już 4 osoby zarażone koronawirusem. W poniedziałek (16 marca) w Łańcucie zmarł 67-letni mężczyzna.

67-latek na początku przebywał w szpitalu w Leżajsku, gdzie był leczony i leżał na oddziale intensywnej terapii. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Dziś po południu przewieziono go z Leżajska do szpitala w Łańcucie, gdzie zmarł.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia.

Godz. 23:57 Polacy zostają w domach, autobusy świecą pustkami

Od kilku dni niemal każde polskie miasto opustoszało. Mieszkańcy stosują się do zaleceń specjalistów i zostają w domach. W miarę możliwości pracują zdalnie.

Tak jest m.in. w Olsztynie. Autobus, które zwykle ok. godz 7, kiedy zrobiono poniższe zdjęcie, jest pełen ludzi jadących do pracy lub szkoły. W poniedziałek jechał pusty. Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.

Akcja zostań w domu

i

Autor: SCH Olsztyński autobus w godzinach porannych, opustoszały z powodu koronawirusa.

Godz. 23:25 Koronawirus: Ponad 1000 osób pod nadzorem na Warmii i Mazurach

Już ponad 1000 osób w województwie warmińsko-mazurskim objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Taką informację przekazał tamtejszy Urząd Wojewódzki. Przypomnijmy, że na Warmii i Mazurach koronawirusem zakażonych jest  osób. Wszystkie przebywają w szpitalu w Ostródzie.

22:45 1,5-roczne dziecko, które wypadło z okna kamienicy, ma koronawirusa!

Do dramatu doszło w minioną niedzielę (15 marca) w Łodzi. Z okna kamienicy przy ul. 6 Sierpnia wypadła 1,5-roczna dziewczynka. Jak się okazało, dziecko jest zarażone koronawirusem. Dziewczynka trafiła do szpitala, jej rodzice oraz funkcjonariusze biorący udział w akcji, trafili na kwarantannę. WIĘCEJ>>> Łódź: 1,5-roczne dziecko, które wypadło z okna kamienicy, MA KORONAWIRUSA!

22:30 Epidemia w klubie z Ligi Mistrzów! Mnóstwo pozytywnych testów na koronawirusa

Czy w tym sezonie piłkarze jeszcze wybiegną na boiska? Coraz więcej wskazuje na to, że nie! Valencia, klub rywalizujący do niedawna w Lidze Mistrzów, potwierdził, że mimo stosowania wszelkich form zabezpieczenia podczas pobytu w Mediolanie, w klubie wybuchła epidemia koronawirusa. WIĘCEJ>>> Epidemia w klubie z Ligi Mistrzów! Mnóstwo pozytywnych testów na KORONAWIRUSA

22:07 Koronawirus sieje spustoszenie. Tak wygląda Trójmiasto w dobie zarazy

Mniejszy ruch na ulicach, puste szkoły, zamknięte restauracje... Cała Polska mierzy się z jednym z największych wyzwań społecznych w XXI wieku. Mieszkańcy Trójmiasta tłumnie dołączyli do akcji #zostańwdomu i zrezygnowali z codziennych aktywności. [CZYTAJ WIĘCEJ]

21:10 Jest czwarta śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. [CZYTAJ WIĘCEJ]

21:05 Jest 21 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach, u których potwierdzono koronawirusa. Jest 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego.

20:55 Państwo może przejąć twój samochód, by walczyć z epidemią

Wprowadzony w sobotę (14.03) stan zagrożenia epidemicznego nakłada wiele obostrzeń i daje rządzącym duże pole manewru, by walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem. Mało kto pamięta jednak o przepisach, które stanowią, że państwo może zażądać udostępnienia i dostarczenia pojazdu na czas trwania zagrożenia. WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

20:35 Policjanci dbają o bezpieczeństwo osób objętych kwarantanną

W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, służby sanitarne wspiera m.in. policja. Mazowieccy funkcjonariusze codziennie sprawdzają, jaki jest stan kilkuset mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie. WIĘCEJ>>> Koronawirus w Polsce. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo osób objętych kwarantanną

20:05 Nowe dane z pomorskiego sanepidu.

Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie pomorskim pozostaje niezmienna. Coraz więcej osób obejmowanych jest kwarantanną, ale wszystkie przebadane od soboty próbki dały wynik negatywny. Czy to oznacza, że Trójmiasto nie odczuje epidemii tak mocno, jak to zapowiadano? [CZYTAJ WIĘCEJ]

19:25 Koronawirus w rządzie! Minister środowiska Michał Woś zakażony.

Koronawirus atakuje polski rząd! Jak ustalił „Super Express”, minister środowiska Michał Woś (29 l.) został zakażony koronawirusem. Powołany 5 marca przez prezydenta Andrzeja Dudę (48 l.) na szefa resortu środowiska, Michał Woś po zrobieniu testu na obecność koronawirusa dowiedział się, że wynik jest pozytywny [CZYTAJ WIĘCEJ]

19:15 Niemieccy kuracjusze opuszczają zachodniopomorskie kurorty!

Koronawirus w Polsce spowodował, że niemieccy kuracjusze pakują walizki i czym prędzej wracają do swojego kraju. Nasi zachodni sąsiedzi obawiają się zarażenia COVID-19. WIĘCEJ>>> Niemcy MASOWO opuszczają zachodniopomorskie kurorty! Boją się KORONAWIRUSA!

18:50 Dzienny raport o koronawirusie.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzienny raport o koronawirusie:

 • 734-liczba osób hospitalizowanych
 • 10050-liczba osób objętych kwarantanną
 • 30129-liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

17:40 Polski ratownik o walce z koronawirusem: "Ręce KRWAWIĄ od środka dezynfekującego". Ujawnił uwłaczające zarobki

Lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni pracują na pełnych obrotach. Codziennie przybywa osób, które są zarażone koronawirusem, bądź podejrzewa się u nich zarażenie. Na profilu Facebookowy jeden z ratowników podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pracy w czasie pandemii. We wpisie mężczyzna podkreślił, że martwi się o swoje dzieci, bo może ich zarazić, ale mimo wszystko będzie pomagał [CZYTAJ WIĘCEJ...]

17:20 Minister w rządzie Morawieckiego z podejrzeniem koronawirusa

Jeden z ministrów rządu Mateusza Morawieckiego był uczestnikiem spotkania, w którym brała udział osoba zarażona koronawirusem. Według ustaleń „Super Expressu” chory jest pracownikiem Lasów Państwowych. Wszyscy, którzy mieli kontakt z pechowym leśnikiem, przechodzą testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 [CZYTAJ WIĘCEJ...]

17:00 Przez epidemię koronawirusa brakuje krwiodawców!

W centrach krwiodawstwa panuje niepokojąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Działają one bez przeszkód, lecz brakuje chętnych do oddania krwi. Obecny stan zapasów nie stwarza zagrożenia dla pacjentów, lecz jeśli nie będą one sukcesywnie uzupełniane, drogocennego płynu może wkrótce zabraknąć [CZYTAJ WIĘCEJ...].

16:45 Katastroficzny film z wymarłych ulic Warszawy wywołuje ciarki...

Nikt z nas nie sądził, że dożyje takich czasów, kiedy centrum Warszawy będzie świeciło pustkami, ulice nie będą zatłoczone w godzinach szczytu, a przy kolumnie Zygmunta nie zobaczymy tłumów przechodniów i turystów. ZOBACZ, jak wyglądał poniedziałkowy poranek w Warszawie z lotu ptaka.

16:20 Szczecin: Studencki Sztab Kryzysowy pomaga personelowi szpitala

Mierzą temperaturę, wożą pacjentów na badania, pomagają przy czynnościach pielęgnacyjnych, ubrani w kombinezony ochronne, ale bez kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem.  Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stworzyli Studencki Sztab Kryzysowy [CZYTAJ WIĘCEJ...].

16:10 Jest 6 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych sześciu osobach, u których potwierdzono koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), jednej osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i dwóch osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Pacjenci są w stanie stabilnym.

15:55 Dziecko wśród zarażonych koronawirusem we Wrocławiu

Jak podaje Gazeta.pl, jedną z 25 zarażonych osób, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, jest dziecko. To przypadek z Wrocławia. Dziecko miało zarazić się SARS-CoV-2 od rodziców. Całą rodzina przebywa obecnie we wrocławskim szpitalu. Ich stan określany jest jako dobry.

15:40 21-letni trener ZMARŁ na koronawirusa. To pierwsza ofiara zarazy w świecie piłki

Z każdym kolejnym dniem przekonujemy się, że koronawirus jest bardzo niebezpieczny. Obecnie odnotowano już ponad 6,5 tysiąca ofiar szerzącej się na świecie chińskiej zarazy. Ta może dotknąć każdego, gdyż zaraźliwość jest niesamowicie wysoka. Niestety hiszpański klub Atletico Portada Alta w poniedziałkowe popołudnie poinformował o śmierci 21-letniego trenera. To pierwsza potwierdzona ofiara koronawirusa w świecie piłki [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:30 Hołownia zawiesza wyborczą agitację: "Słucham Was, więc wiem, że potrzebujecie dziś informacji, otuchy i pomocy, a nie wyborczych „przekazów dnia”"

- To pierwsze polskie wybory w cieniu epidemii. Sytuacja absolutnie wyjątkowa, wymagająca odważnych działań i decyzji, ale też troski i empatii - pisze na swoim profilu Szymon Hołownia i informuje o zawieszeniu wyborczej agitacji [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:15 W Mierzynie pod Szczecinem księża modlili się i udzielali komunii z... ciężarówki

Świadkami niecodziennej sytuacji byli w niedzielę mieszkańcy Mierzyna pod Szczecinem, którzy na ulicach miejscowości zobaczyli ciężarówkę, a na niej... księży! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:20 Koronawirus. SPECJALNA maszyna trafi do Poznania. "Wyniki będą znane po 2 godzinach"

O specjalnych działaniach w Poznaniu opowiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. Na szczególną uwagę zwraca fakt pozyskania specjalnej maszyny, która jest już w drodze do Szpitala Miejskiego im. J. Strusia [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:10 37-latek spod Jędrzejowa w województwie świętokrzyskim chciał, by karetka odwiozła go do domu. Powiedział, że ma koronawirusa

Nieodpowiedzialność 37-latka spod Jędrzejowa bulwersuje! Mężczyzna pojechał na suto zakrapianą imprezę i postanowił zorganizować sobie nietypowy powrót do domu: zadzwonił po karetkę pogotowia mówiąc, że ma koronawirusa. Noc spędził jednak nie we własnym domu, a w policyjnej celi, ponieważ szybko wyszło na jaw, że jest wprawdzie zdrowy, ale za to mocno pijany! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:05 Płock zawiesza Strefę Płatnego Parkowania

Strefa Płatnego Parkowania w Płocku zostanie zawieszona od wtorku 17 marca. Zarządzenie w tej sprawie podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Nowakowski. Wszystkie parkomaty zostaną owinięte w folię, a dodatkowo na każdym z nich pojawi się informacja o zawieszeniu SPP, co ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ...]

15:00 Popularny ksiądz z Wielkopolski trafił na kwarantannę

Rozdawał parafianom pieniądze, ewangelizował tancerki go-go, obchodził w kościele Black Friday, a teraz jest na kwarantannie. Ksiądz Adam Pawłowski z Rogalina (woj. wielkopolskie) jest też kapelanem w poprawczaku i tam spotkał się z osobą zarażoną koronawirusem. Na razie czuje się dobrze i przez internet z kwarantanny odprawia różaniec [CZYTAJ WIĘCEJ...]

14:52 Wakacje nie zostaną skrócone

Szkoły pozostaną zamknięte do 25 marca włącznie. Jeśli epidemia koronawirusa będzie postępować w takim tempie jak teraz, niewykluczone, że okres bez nauki dla uczniów i studentów trzeba będzie wydłużyć. Premier Mateusz Morawiecki uspokaja jednak, że nie ma takich planów, by odrabiać lekcje w wakacje. To oznacza, że wakacje nie zostaną skrócone.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wakacje 2020 skrócone? Jest odpowiedź premiera Morawieckiego!

14:39 Kilkadziesiąt tysięcy Polaków chce wrócić do kraju

Na stronie LOT zarejestrowało się już ok. 30 tys. Polaków, którzy chcą wrócić do kraju - poinformował w poniedziałek minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz. Zapewnił też, że Polacy, którzy nie mają środków czy muszą skrócić swój pobyt za granicą mogą liczyć na pomoc służby konsularnej.

- Placówki dyplomatyczne pracują w trybie nadzwyczajnym. Ambasadorzy przysyłają codzienne raporty. Polska stała się modelem dla wielu państw. Cieszy nas, że możemy być wzorem dbania o obywateli - powiedział Jacek Czaputowicz.

14:14 Ilość rezerwacji w pociągach PKP spadła o 80 proc.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że znacznie zmniejszyła się liczba pasażerów w pociągach. Według ministra ilość rezerwacji w pociągach PKP Intercity spadła o niemal 80 proc. 

- Sytuacja w transporcie kolejowym jest niezmiernie dynamiczna. Również drużyny konduktorskie i pracownicy kolei są narażeni na przejście kwarantanny. Jedno jest pewne - żadne połączenie nie zostanie zlikwidowane - zapewnia minister.

Minister potwierdził, że trwają prace, aby dostosować komunikację kolejową do obecnych potrzeb. Ciągłość połączeń ma zostać jednak utrzymana.

14:10 Premier obiecuje wsparcie dla pracowników i pracodawców

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek przygotowanie pakietu stabilności i bezpieczeństwa.

- Jest on niezbędny bo zdajemy sobie sprawę, że gospodarka polska, europejska i światowa ucierpią przez koronawirusa - powiedział premier.

14:00 W Podlaskiem rośnie liczna osób hospitalizowanych

W województwie podlaskim, jako jednym z niewielu województw w Polsce, nie wykryto koronawirusa. Nieznacznie jednak rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Obecnie w podlaskich szpitalach znajduje się 11 osób u których podejrzewa się koronawirusa.

WIĘCEJ TUTAJ

13:57 Ogromne kolejki na granicach

Zamknięcie granic z powodu koronawirusa i wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego spowodowało sporo utrudnień na przejściach granicznych. W wielu miejscach tworzą się długie kolejki pojazdów oczekujących na wjazd do Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ: Ogromne kolejki na granicy. Jak wygląda sytuacja w Kołbaskowie? [ZDJĘCIA]

13:51 Koronawirus dotyka branży energetycznej. Elektrownie pracują na pełnych obrotach

Na sytuację związaną z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa muszą zareagować firmy z branży energetycznej. Siedząc w domach, znacząco wpływamy na zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. W tej sytuacji polskie elektrownie maksymalnie zwiększają produkcję energii. W najbliższych dniach możemy osiągnąć rekordowe poziomy zarówno produkcji, jak i zużycia prądu. Energetyczny polski gigant PGE, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie ok. 40 proc. energii elektrycznej w Polsce, podkreśla, że jest gotowy na zwiększenie produkcji.

WIĘCEJ TUTAJ

13:42 Przestraszeni ludzie chcą usypiać zwierzęta!

Przerażeni i zdezorientowani Polacy ruszyli do weterynarzy i żądają… usypiania swoich pupili. Światowa Organizacja Zdrowia i polscy lekarze weterynarii uspokajają: nie ma dowodów na to, że psy i koty zarażają koronawirusem.

WIĘCEJ TUTAJ

13:34 Młodzież nie stosuje się do zaleceń ws. koronawirusa. Są pierwsze skargi

Rzecznik Straży Miejskiej w Płocku przypomina dzieciom i młodzieży o stosowaniu się do zaleceń ws. koronawirusa. Na czas zamknięcia szkół młodzi ludzie powinni spędzać czas przede wszystkim w domu, by unikać ryzyka zarażenia. Do mundurowych wpłynęły już jednak pierwsze zgłoszenia, że nie wszyscy respektują ustanowione zasady i spotykają się w różnych miejscach na terenie miasta.

WIĘCEJ TUTAJ

13:31 W Nowym Sączu pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna wrócił z zagranicy

Do Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu trafił młody mężczyzna ze względu na podejrzenie koronawirusa. Pacjent ma ok. 30 lat i uskarżał się na objawy mogące świadczyć o zakażeniu, a dodatkowo niedawno wrócił zza granicy. Trwa oczekiwanie na wyniki badań, które potwierdzą lub wykluczą obecność koronawirusa w jego organizmie.

WIĘCEJ TUTAJ

13:24 Jak policja chroni się przed wirusem? W sieci pojawiło się wideo z instrukcją dla funkcjonariuszy

Koronawirus zaatakował w całej Polsce. Nad Wisłą do poniedziałku odnotowano już 150 przypadków zachorowań. Lekarze i służby sanitarno-epidemiologiczne mają ręce pełne roboty. Wspomagają ich służby mundurowe. W sieci pojawiło się wideo z instrukcją dla funkcjonariuszy.

FILM OBEJRZYSZ TUTAJ

13:15 Najnowsze informacje o pandemii. Co wiemy? [RAPORT]

Do godz. 13 w poniedziałek, 16 marca, w całej Polsce odnotowano 150 przypadków zarażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zamknięte są granice, a osoby powracające do kraju muszą poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. 

Najnowsze, sprawdzone i rzetelne informacje na temat szerzącej się pandemii znajdziecie w najnowszym koronawirus-raporcie TUTAJ

12:54 Ile czasu koronawirus utrzymuje się w samochodzie?

Samochód to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, dlatego wnętrze pojazdu należy utrzymywać w czystości. Zarazki zbierają się przede wszystkim na powierzchniach narażonych na kontakt z dłońmi - kierownicy, dźwigni zmiany biegów, manetkach, przełącznikach. ​Ile czasu ​koronawirus SARS-CoV-2 może utrzymywać się w aucie? Naukowcy informują, że to zależy od rodzaju powierzchni, na jakiej wirus został pozostawiony.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile czasu koronawirus utrzymuje się w samochodzie? Rodzaj powierzchni ma duże znaczenie

12:38 Kibice z Chorzowa zrobią zakupy dla seniorów

W dobie walki z koronawirusem kibice Ruchu Chorzów nie zapominają o seniorach. Oferują, że pomogą zrobić im zakupy. Wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość SMS, a potem siatki z zakupami zostaną dostarczone do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Akcja kibiców z Chorzowa! Zrobią zakupy dla seniorów!

12:18 Jan Tomaszewski o koronawirusie: Toczymy wojnę! Euro 2020 musi zostać przełożone

Nie ma na świecie dyscypliny sportowej, która nie ucierpiałaby na pandemii koronawirusa. Doskonale widać to po piłce nożnej, gdzie rozgrywki zatrzymały się w miejscu. Najwięcej pytań w świecie futbolu dotyczy obecnie Euro 2020. Wiele wskazuje na to, że impreza zostanie przełożona. Za podobnym rozwiązaniem opowiada się Jan Tomaszewski.

WIĘCEJ TUTAJ

12:14 Egzaminy ósmoklasisty nie są zagrożone

Od 16 marca wszystkie szkoły oraz uniwersytety zostały zamknięte w związku z koronawirusem. W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego, specjalny komunikat do uczniów wystosował dyrektor CKE. CKE zapewnia, że przeprowadzenie egzaminów ósmoklasisty nie jest zagrożone i sugeruje uczniom, by przygotowywali się do testów w sposób zdalny.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Ważny komunikat CKE dla uczniów!

12:04 Białostockie restauracje i lokale gastronomiczne pomagają szpitalom

Białostockie restauracje i lokale gastronomiczne przyłączyły się do akcji #gastropomaga. Restauratorzy za darmo przygotowują jedzenie i dostarczają je do białostockich szpitali.

WIĘCEJ TUTAJ

12:02 29 osób podejrzewanych o koronawirusa w Płocku

Od 29 osób w Płocku pobrano wymazy, by stwierdzić, czy są zakażone koronawirusem. Nie wszystkie zostały jednak hospitalizowane, bo nawet w przypadkach przebywania w kwarantannie sanepid sam wysyła pracowników, by na miejscu pobrali próbki od potencjalnych zarażonych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Płock. 29 osób podejrzewanych o koronawirusa! Nie wszystkie są jednak w szpitalu!

11:54 W Kępnie zatrzymano pociąg. Powodem pasażer z podejrzeniem koronawirusa

Na stacji PKP w Kępnie zatrzymano pociąg relacji Poznań - Kraków. Pociągiem podróżował 32-letni mieszkaniec Warszawy z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Pociąg został zabezpieczany przez policję i strażaków. Według nieoficjalnych doniesień, w środku znajduje się ok. 50 pasażerów.

WIĘCEJ TUTAJ

11:40 Czy koronawirus zagraża zwierzętom domowym?

Rozprzestrzeniający się koronawirus jest przyczyną wielu pytań związanych z bezpieczeństwem. Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się czy ich pupilom nic nie zagraża i czy mogą one również przenosić chorobę. Przedstawiciele szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uspokajają: "Koronawirus nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych".

WIĘCEJ TUTAJ

11:37 Zmiany w kursowaniu pociągów w regionie koszalińskim

Od 16 marca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów POLREGIO w województwie zachodniopomorskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiany w kursowaniu pociągów w regionie koszalińskim! [WYKAZ POŁĄCZEŃ]

11:35 Przyjęcia do policji zawieszone do odwołania

Koronawirus utrudnia funkcjonowanie niemal każdej dziedziny państwa. Ograniczony został dostęp do urzędów, zamknięte są szkoły, uczelnie, teatry, kina czy centra handlowe. Okazuje się teraz, że z powodu koronawirusa zawieszony został nawet nabór do policji!

WIĘCEJ TUTAJ

11:29 Polacy posłuchali zaleceń i nie wychodzą z domów

Skutki oddziaływania koronawirusa widać także na ulicach. Te świecą pustkami. Niezależnie od pory dnia przechodniów jest naprawdę niewielu. Nawet podczas ubiegłego weekendu mimo ładnej pogody wiele osób pozostało w domach. Puste ulice to efekt nie tylko strachu przed koronawirusem, ale także wyraz odpowiedzialności. Aby wirus się nie rozprzestrzeniał, recepta jest jedna - trzeba zostać w domu! 

ZOBACZ WIĘCEJ: Miasta wymarły! Tak wygląda życie w czasie epidemii [ZDJĘCIA]

11:14 Minister zdrowia: Liczba zakażonych w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szymowski, poinformował, że w Polsce jest obecnie 150 osób z potwierdzonymi wynikami koronawirusa. Ok. 800 osób jest hospitalizowanych, a ok. 8 tys. przebywa w kwarantannie.

- Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła, tak jak działo się to w innych krajach Europy. Przygotowujemy się, że w tym tygodniu liczba ta może wzrosnąć do czterocyfrowego wyniku - powiedział minister. - Efektów decyzji, jakie podjęliśmy będziemy mogli oczekiwać za 7-10 dni.

Minister zdrowia zapowiedział, że zwiększy się ilość wykonywanych testów. Będą one wykonywane również w domach i u osób objętych kwarantanną. Pacjenci zarażeni koronawirusem, którzy nie wymagają hospitalizacji, będą mogli przechorować w domu.

10:45 Członkini orkiestry zakażona koronawirusem. Cały zespół w kwarantannie

8 marca w Szczercowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Na imprezę przyszło kilkaset osób. Tydzień później okazało się, że u jednej z występujących na scenie członkiń orkiestry dętej OSP potwierdzono koronawirusa. Kwarantanną objęty został cały zespół orkiestry i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, a także ich rodziny. Publiczność została poproszona o baczną obserwację ewentualnych objawów chorobowych u siebie i wśród swoich bliskich.

WIĘCEJ TUTAJ

10:42 Zamknięta granica polsko-słowacka. Takiego widoku dawno nie było

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, polskie władze podjęły radykalne decyzje o zamknięciu granic. Zawieszono działanie strefy Schengen, a na wyznaczonych przejściach granicznych pojawiły się rozszerzone kontrole graniczne i sanitarne. Pozostałe zostały całkowicie zamknięte.

ZOBACZ WIĘCEJ: Tak wygląda zamknięta granica polsko-słowacka [ZDJĘCIA]

10:39 Zmiany w rekrutacji do przedszkoli w Płocku

W poniedziałek rozpoczął się nabór do przedszkoli w Płocku. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa nastąpiły zmiany w zgłaszaniu dzieci do miejskich placówek, które mają na celu zadbanie o bezpieczeństwo zarówno rodziców, jak i pracowników przedszkoli. W tegorocznej rekrutacji wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można składać tylko przez internet.

WIĘCEJ TUTAJ

10:27 Zawieszone loty wewnątrzkrajowe w Polsce!

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek w Polsat News, że premier podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów wewnątrzkrajowych. Loty mają być wstrzymane już od dzisiaj (16 marca). Decyzja ma zostać potwierdzona na poniedziałkowym zespole zarządzania kryzysowego,

10:25 Ksiądz latał nad Wrocławiem i odpędzał koronawirusa

W sobotę nad Wrocławiem latał wyjątkowy samolot. Na jego pokładzie znalazły się m.in. Najświętszy Sakrament, figura Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz relikwie św. Jana Pawła II. W ten sposób ksiądz z Żórawiny modlił się w intencji oddalenia pandemii koronawirusa od Dolnego Śląska.

WIĘCEJ TUTAJ

10:21 Podkarpacie: Prawie 2 tys. osób pod nadzorem sanepidu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa na Podkarpaciu. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry). W sumie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje już 1906 osób.

WIĘCEJ TUTAJ

10:18 Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Białymstoku

Wszystkie pojazdy Białostockiej Komunikacji Miejskiej są codziennie dezynfekowane. Od czwartku, 12 marca, do odwołania została wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców. Zawieszono też kursowanie linii nocnych.

WIĘCEJ TUTAJ

10:14 Stargardzka straż miejska zrobi zakupy seniorom

W Stargardzie uruchomiono specjalną infolinię dla osób w wieku powyżej 65. roku życia. Osoby starsze i mające trudności z poruszaniem się mogą zgłosić potrzebę zrobienia drobnych zakupów - artykułów spożywczych, artykułów higienicznych czy leków.

WIĘCEJ TUTAJ

10:10 Tarnowscy psychoterapeuci pomogą pracownikom służby zdrowia

Tarnowscy psychoterapeuci, psychologowie oraz terapeuci uzależnień pomogą pracownikom służby zdrowia oraz mundurowym, którzy w czasie epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na problemy spowodowane stresem, presją i przepracowaniem. Od poniedziałku (16 marca) rozpoczynają się dyżury telefoniczne przeznaczone dla osób, będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Na nich można liczyć! Tarnowscy psychoterapeuci pomogą pracownikom służby zdrowia!

10:05 Szpital w Łomży będzie walczył z koronawirusem. Mieszkańcy protestują

Szpital Wojewódzki w Łomży zostanie przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, który będzie zajmować się tylko osobami chorymi na COVID-19 lub osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Z tą decyzją nie zgadzają się mieszkańcy Łomży.

WIĘCEJ TUTAJ

09:59 Rośnie liczba zarażonych w Wielkopolsce

Trzy nowe przypadki zarażenia koronawiruSem potwierdzono w Wielkopolsce (Poznania i Kalisza). Dwie osoby przebywają w szpitalu, a jedna poddana została kwarantannie. Łącznie w woj. wielkopolskim zakażonych jest 10 osób, a jedna z tych osób zmarła.

WIĘCEJ TUTAJ

09:47 Na Dolnym Śląsku potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Do 24 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 kolejnych pacjentach. Koronowawirusa zdiagnozowano u 8 osób we Wrocławiu i 1 w Wałbrzychu. Nowi pacjenci czują się dobrze.

WIĘCEJ TUTAJ

09:40 Kolejne potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dwóch kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie na Podkarpaciu już 10 osób jest zarażonych.

WIĘCEJ TUTAJ

09:32 Dwa nowe przypadki zarażenia na Dolnym Śląsku

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Dwa nowe przypadki potwierdzono w Cieszynie i Tychach.

WIĘCEJ TUTAJ

09:25 Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Kaliszu

Koronawirus dotarł do Kalisza. Informację o zarażonym pacjencie podało w poniedziałek (16 marca) Ministerstwo Zdrowia. W województwie wielkopolskim przybyło łącznie 3 chorych (Kalisz i Poznań).

WIĘCEJ TUTAJ

08:52 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wzrosła do 150.

08:47 Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Radomiu!

O pierwszym w Radomiu przypadku zarażenia koronawirusem poinformował w poniedziałek rano prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Radomiu. Jest pierwszy przypadek zarażenia!

08:44 Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu wprowadza ograniczenia

Od poniedziałku (16 marca) Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu wstrzymał do odwołania wszystkie planowe przyjęcia i zabiegi. Wyjątkami są tylko przyjęcia ratujące życie i onkologiczne. Nie będzie też porad specjalistycznych.

WIĘCEJ TUTAJ

08:38 Ludzie szyją maseczki dla szpitala zakaźnego w Łańcucie

Internauci z Łańcuta i okolic postanowili pomóc szpitalowi zakaźnemu w Łańcucie, który jest dedykowany osobom zarażonym koronawirusem. Na Facebooku powstała grupa "Maseczki dla Łańcuta". Rozrosła się w bardzo szybkim czasie i ciągle dołączają chętni, by pomóc w szyciu maseczek dla szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ: Maseczki dla Łańcuta. Akcja na Facebooku, ludzie szyją maseczki dla szpitala zakaźnego!

08:26 Osoba zarażona koronawirusem pracuje w urzędzie w Szczecinie. Czy pracowników czeka kwarantanna?

W niedzielę wieczorem w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie potwierdzono szósty przypadek zarażenia koronawirusem. Pacjentką jest pracownica jednego ze szczecińskich urzędów. Czy pracowników czeka kwarantanna?

WIĘCEJ TUTAJ

08:21 Kraków zawiesza strefę płatnego parkowania

Od poniedziałku (16 marca) do końca miesiąca Kraków zawiesił pobór opłat i kontrole w strefie płatnego parkowania. To oznacza, że przez najbliższe dwa tygodnie postój w centrum stolicy Małopolski będzie bezpłatny. Rozwiązanie ma pomóc uniknięcia komunikacji miejskiej i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Kraków zawiesza strefę płatnego parkowania! W centrum postój za darmo

08:15 Poznań: W środku nocy krzyczał, że ma koronawirusa. Służby zajęły się nieodpowiedzialnym mężczyzną

Głupi żart postawił na nogi służby w Poznaniu. Pijany mężczyzna wykrzykiwał w nocy na stacji paliw, że ma koronawirusa. Na miejsce wezwano policję, która zamknęła ulicę. Ubrani w kombinezony policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do szpitala, gdzie nie stwierdzono objawów koronawirusa. 

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

08:04 Przegapił zjazd z autostrady. Zapłaci za to... 14-dniową kwarantanną

Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego zagapił się i ominął ostatni zjazd z autostrady przed przejściem granicznym. Później droga była tylko jedna - do Niemiec. I chociaż na terenie tego kraju spędził zaledwie kilkanaście minut, bez kontaktu z innymi ludźmi, będzie musiał przejść 14-dniową kwarantannę.

WIĘCEJ TUTAJ

07:59 Lubelskie: 17 potwierdzonych przypadków. Nowe ogniska choroby?

W województwie lubelskim potwierdzono już 17 przypadków zachorowania na COVID-19. Jeden z pacjentów nie żyje – to trzecia ofiara koronawirusa w Polsce. Koronawirus pojawia się w kolejnych powiatach woj. lubelskiego. Czy to oznacza nowe ogniska choroby?

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

07:44 Duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Poznaniu

Od poniedziałku (16 marca) nastąpiły spore zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej w Poznaniu. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, a co za tym idzie, mniejszą liczbą pasażerów, zawieszono kursowanie niektórych tramwajów i autobusów, a także zmniejszono częstotliwość pozostałych kursów.

WIĘCEJ TUTAJ

07:31 Po polskich sportowców poleciał do Portugalii rządowy samolot

Polscy wioślarze i lekkoatleci przebywający na zgrupowaniu w Portugalii wrócili do Polski rządowym samolotem. Na pokładzie samolotu znalazła się m.in. oszczepniczka Maria Andrejczyk, która w mediach społecznościowych podziękował za pomoc w powrocie do domu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska lekkoatletka UWIĘZIONA w Portugalii z powodu koronawirusa. Wróciła dzięki pomocy

Godz. 07:14 Koronawirus omija województwo kujawsko-pomorskie

W województwie kujawsko-pomorskim dotychczas u nikogo nie stwierdzono koronawirusa. Z danych przekazanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy wynika, że do szpitala trafiło 19 osób z podejrzeniem koronawirusa. Ponadto kwarantanną objęto 211 osób, a 644 osoby znajdują się pod czynnym nadzorem epidemiologicznym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bydgoszczy? Ponad 200 osób ma kwarantannę. W szpitalu jest 19 osób

Godz. 07:07 Jasnowidz Jackowski miał wizję. Co czeka Polaków?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski miał wizję o koronawirusie. Na swoim kanale na Youtube twierdzi, że już za kilka dni koronawirus przestanie zaprzątać głowy Polaków. Mówi też o tym, jak można się ustrzec, jego zdaniem, przed COVID-19.

ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ