Wrocławskie instytucje kultury otrzymają do 20 tysięcy złotych. Muszą tylko zadbać o ekologię

i

Autor: Google Street View

Koronawirus we Wrocławiu: Dyrektor Teatru Capitol trafił do szpitala. "Moje płuca wymagają opieki"

2020-10-12 14:59

Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, trafił do szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu po tym, jak tydzień wcześniej zdiagnozowano u niego COVID-19. „Moje płuca wymagają opieki” - napisał na Facebooku Imiela.

Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, jest zakażony koronawirusem. Chorobę zdiagnozowano u niego na początku października. Początkowo mężczyzna przebywał na kwarantannie w domu. Po tygodniu jednak jego stan pogorszył się na tyle, że musiał zostać hospitalizowany. W sobotę dyrektor Capitolu trafił do szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

„Trzymajcie kciuki i bądźcie obok mnie. Moje płuca wymagają opieki. Jestem w dobrych rękach” – napisał Konrad Imiela na Facebooku.

W niedzielę dyrektor wystąpił z publicznym apelem do ozdrowieńców, o zgłaszanie się do szpitali i oddawania osocza. Sam też jest leczony tą metodą. 

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u kilku pracowników Capitolu, w teatrze odwołano kilka spektakli. Przeniesiono też zaplanowany na 9-15 października Przegląd Piosenki Aktorskiej – impreza odbędzie się w marcu 2021 roku.

Przypomnijmy, że to właśnie po wizycie w Capitolu zakażenie koronawirusem potwierdzono u prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Prezydent świętował wtedy m.in. z Konradem Imielą.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]