Kotla: Podwójne zabójstwo na Dolnym Śląsku. 20-latka zamordowała dziadka? Nowe fakty

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Kotla: Podwójne zabójstwo na Dolnym Śląsku. 20-latka zamordowała dziadka? Nowe fakty

Kotla: Podwójne zabójstwo na Dolnym Śląsku. 20-latka zamordowała dziadka? Nowe fakty

2022-06-16 12:38

Nowe fakty w sprawie podwójnego zabójstwa w miejscowości Kotla (pow. głogowski) na Dolnym Śląsku. W środę wieczorem doszło tam do prawdziwej zbrodni. 20-latka zamordowała własnego dziadka i drugiego mężczyznę? Ustalenia śledczych wskazują na to, że miała wbić ostrze noża m.in. w plecy mężczyzn. Zaszlachtowała ich, a później oświadczyła, że niczego nie żałuje?

Przerażająca zbrodnia na Dolnym Śląsku. W miejscowości Kotla doszło do podwójnego zabójstwa. Sprawcą jest młoda, 20-letnia kobieta? Lokalne media podają, że jest wnuczką jednego z zabitych! Śledczy przyznają, że byli spokrewnieni, ale nie chcą mówić o szczegółach sprawy. Młoda kobieta zaszlachtowała dwóch mężczyzn, zatapiając ostrze nożna w ich plecach i innych częściach ciała? Po wszystkim miała powiedzieć policjantom, że… niczego nie żałuje.

Śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch mężczyzn, do którego doszło w środę wieczorem w miejscowości Kotla na Dolnym Śląsku, trwa i nabiera tempa. Do zdarzenia doszło w środę (15.06) wieczorem. W jednym z domów w spokojnej na co dzień miejscowości ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn – w wieku 72 i 58 lat.

Starszy mężczyzna był mieszkańcem tego domu. Oględziny na miejscu zdarzenia i inne wykonane czynności przemawiają za tym, że doszło do zabójstwa obydwu mężczyzn. Mają oni m.in. rany kłute na plecach, jednak wszystkie obrażenia, jak i przyczynę zgonu pozwoli ustalić sekcja zwłok – informuje w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prok. Lidia Tkaczyszyn.

Po zabójstwie zatrzymana została młoda kobieta, krewna starszego z zamordowanych mężczyzn. Śledczy potwierdzają, że w stosunku do 20-latki „istnieją uzasadnione podejrzenia”, że może ona mieć związek z zabójstwami.

Śmiertelny wypadek podczas wymijania ciągnika. 40-latka nie żyje.

Drugi mężczyzna nie mieszkał w tym budynku, natomiast wiemy, że przychodził do 72-latka. Dochodziło tam m.in. do spożywania alkoholu – tłumaczy Tkaczyszyn. I dodaje, że młoda kobieta w chwili zatrzymania również była pod wypływem alkoholu.

Na chwilę obecną trwają czynności, które mają po pierwsze wyjaśnić okoliczności zdarzenia, jak również związek kobiety z tym zdarzeniem pod kątem sprawstwa – przekazała prok. Tkaczyszyn.

Śledczy zastrzegają, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach sprawy. Jak informowały w środę lokalne media, w jednym z domów w miejscowości Kotla doszło do kłótni, która miała makabryczny finał. Portal myglogow.pl podał, że 20-letnia kobieta zabiła nożem dwóch mężczyzn. Według portalu jedna z ofiar to dziadek 20-latki.

Sonda
Wierzysz, że ta sprawa zostanie wyjaśniona?