Ksiądz Międlar przemawiał podczas nacjonalistycznych manifestacji. O swoich poglądach pisał też w internecie

i

Autor: screen/youtube.com Ksiądz Międlar przemawiał podczas nacjonalistycznych manifestacji. O swoich poglądach pisał też w internecie

Ksiądz Jacek Międlar żegna się z Wrocławiem. W profesjonalnie zrealizowanym filmie na youtube

2016-02-22 14:51

Słynny z nacjonalistycznych poglądów młody kapłan został karnie przeniesiony z Wrocławia do Zakopanego. "Pośród wielu pięknych chwil, które przeżyłem we Wrocławiu były też takie, które wciąż bolą" - mówi w nagraniu.

Wideo zatytułowane "Pożegnanie księdza Jacka [wrocławscy przyjaciele} to czterominutowy plik, w którym były już wikary parafii na Oporowie idzie przez Ostrów Tumski. Budynki są czarno - białe. Tylko polskie godło i biało - czerwona opaska na ramieniu księdza są pokazane w kolorze.

W tle słychać muzykę i głos księdza. Opowiada on o tym jak pokochał Wrocław i mieszkających tu ludzi, którzy są "siłą w walce o wielką Polskę i Chrystusa". Mówi też jednak o wydarzeniach, które przypominają mu, że "droga życia prowadzi czasem przez ciernie ludzi pełnych nienawiści do wszystkiego, co piękne".

Ksiądz Międlar wyjechał już z Wrocławia

i

Autor: screen/youtube.com Ksiądz Międlar wyjechał już z Wrocławia

- Byłbym zwykłym tchórzem, gdybym zagłuszył ten wewnętrzny głos, który krzyczy: "Musisz iść. Idź wyprostowany pośród tych, co na kolanach oddają hołd złotym cielcom doczesności" - deklaruje w filmie ksiądz Międlar.

Nagroda dla ONR Podhale

Wideo zostało umieszczone w serwisie youtube w niedzielę przez grypę Irydion, jak sami się określają: "legendarną kapelę polskiej sceny tożsamościowej". Członkowie zespołu piszą przy filmie o przeniesieniu księdza "niektórzy mówią, że to kara za patriotyzm. Inni, że... nagroda dla ONR Podhale"

IRYDION: POŻEGNANIE KSIĘDZA JACKA. Cytując klasyka: "to dobry chłopak był i mało pił..." - ksiądz Jacek Międlar wyjechał...Posted by IRYDION on 21 luty 2016

Ksiądz Międlar przekonuje za to, że "Nie może być karą możliwość poznania nowych miejsc, przyjaciół i głoszenia dobrej nowiny tym, którzy jeszcze jej nie słyszeli".

Odwołali modlitwy z obawy o prześladowania

Młody kapłan wyjechał już z Wrocławia. Niedzielne modlitwy w jego intencji, na które skrzykiwali się jego zwolennicy przed siedzibą arcybiskupa wrocławskiego, zostały w ostatniej chwili odwołane. "Jest to podyktowane troską zarówno o ks. Jacka jak i całe Zgromadzenie Misjonarzy i dalsze prześladowania jakie mogłyby Ich spotkać" - napisali na Facebooku organizatorzy.

Szanowni Państwo,Na skutek rozmów i ustaleń z Przełożonymi Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo oraz...Posted by Cała Polska w obronie księdza Jacka Międlara on 21 luty 2016

Przypomnijmy: ksiądz Międlar zasłynął z wystąpień podczas manifestacji narodowców i wpisów w internecie. WOŚP nazwał hohsztaplerstwem, nawoływał do walki z "inwazją zła", islamskim fundamentalizmem. Ksiądz przemawiał podczas pochodów i ogłaszał swoje poglądy w internecie nawet po napomnieniach przedstawicieli Kurii. Dlatego Zgromadzenie Księży Misjonarzy, któremu podlega kapłan, zdecydowało o przeniesieniu go do Zakopanego.

Czytaj także: Uczą urzędników ludzkiego języka. Właśnie przeszkolili współpracowników pani premier [AUDIO]