Kultowe kino we Wrocławiu do remontu. Rusza modernizacja Kina Nowe Horyzonty

i

Autor: pexels.com Kultowe kino we Wrocławiu do remontu. Rusza modernizacja Kina Nowe Horyzonty

Co zostanie zrobione?

Kultowe kino we Wrocławiu do remontu. Rusza modernizacja Kina Nowe Horyzonty

2022-10-10 12:02

Po I etapie przygotowawczym w najbliższym czasie w przestrzeni Kina Nowe Horyzonty rozpoczną się pierwsze prace remontowe. W planach są: modernizacja sal, wymiana elementów kinotechniki, odnowienie foyer, wymiana windy, remont toalet czy zainstalowanie nowego systemu klimatyzacji.

Kino Nowe Horyzonty do remontu

Kino Nowe Horyzonty – to tu od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, MFF Nowe Horyzonty, a także szereg całorocznych wydarzeń filmowych i kulturalnych. Kino Nowe Horyzonty - miejsce, które na stałe wpisało się w miejską tkankę.

- Wynajęliśmy przestrzeń kina od spółki Futureal Investment Partners i udostępniliśmy ją stowarzyszeniu. Dzięki temu kino Nowe Horyzonty może kontynuować swoją misję. W październiku właściciel budynku rozpoczyna pierwsze prace remontowe, by tak jak się umówiliśmy podnieść standard mocno już wyeksploatowanego kina – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UMW. – Niezmiernie nas to cieszy, że Nowe Horyzonty zostają we Wrocławiu na kolejne 10 lat – dodaje.

- Przed nami kilkumiesięczny proces stopniowej modernizacji. To duże i złożone przedsięwzięcie, do którego rozpoczęcia przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące. Harmonogram działania został dopasowany do funkcjonowania kina tak, by nie był uciążliwy dla bieżącej działalności i nadchodzącego American Film Festival. Niemniej mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kina, dlatego w tym czasie prosiłbym naszych widzów i widzki o wyrozumiałość - mówi dyrektor kina Daniel Ratuszniak.

Co zostanie zrobione?

Remont obejmie między innymi modernizację sal: pojawią się nowe ekrany, projektory, tkaniny akustyczne i oświetlenie LED. W planach jest również wymiana większości foteli; w wybranych salach zostanie zainstalowane także nowe nagłośnienie.

Pierwsze prace ruszą od połowy października. Na początek z użytku zostaną wyłączone sale numer 4 i 5 na I piętrze. Po oddaniu sal do ponownego działania, remont rozpocznie się w salach numer 6 i 9. Modernizacja największej sali numer 1 przewidywana jest na wiosnę, z kolei zakończenie prac w okolicach połowy 2023 r.

Makabra we Wrocławiu. Pijany lekarz dusił żonę, a później wyrzucił ją przez balkon