emeryt, policja

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/policja wrocławska 73-letni Polak chciał popełnić samobójstwo w Niemczech. Pomoc przyszła z Kątów Wrocławskich

Kuzyn 73-latka zamarł po rozmowie z krewnym w Niemczech! Natychmiast zadzwonił na policję

2022-01-24 16:15

Kuzyn 73-latka rozmawiał przez telefon ze swoim krewnym i zamarł. "Poinformował, że kuzyn może próbować odebrać sobie życie..." - podają policjanci z komisariatu w Kątach Wrocławskich, którzy odebrali zgłoszenie. Mundurowi poruszyli komendę zachodnich sąsiadów i uratowali życie seniora.

Na komisariat w Kątach Wrocławskich (woj. dolnośląskie) zadzwonił zaniepokojony kuzyn 73-letniego mężczyzny, który na stałe mieszka w Niemczech. Z rozmowy wynikało, że chwilę wcześniej rozmawiał z krewnym i przestraszył się kondycją psychiczną bliskiego. "Poinformował policjantów, że może (kuzyn - red.) odebrać sobie życie" - komentuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb z policji we Wrocławiu. Dolnośląscy mundurowi ustalili niezbędne szczegóły - miasto i adres zamieszkałego w Niemczech 73-latka- i natychmiast przekazali je odpowiedniemu wydziałowi u zachodnich sąsiadów. Niemieccy policjanci dotarli do mieszkania seniora i, wraz z medykami, udzielili mu potrzebnej pomocy. 

Polecamy: Weszli do skutej lodem rzeki, by uratować uwięzionego w śmiertelnej pułapce psa [ZDJĘCIA]

Mija 10 lat od tragicznej śmierci małej Madzi z Sosnowca

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu - apelują wrocławscy mundurowi. A konkretnie? Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85.