Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece

i

Autor: Druhowie Mariusz Przybycień, Arkadiusz Hibner – OSP Piechowice Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece

Weszli do skutej lodem rzeki, by uratować uwięzionego w śmiertelnej pułapce psa [ZDJĘCIA]

2022-01-23 18:13

Strażacy z Jeleniej Góry i Piechowic, narażając własne zdrowie, uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece. Aby uwolnić zwierzaka, jeden ze strażaków, wszedł do skutej lodem wody i przeniósł psa na brzeg.

W sobotę (22 stycznia) przed godz. 12 strażacy z Jeleniej Góry otrzymali zgłoszenie o psie uwięzionym w rzece w Piechowicach. Na miejsce wkrótce dotarli strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach.

Jak się okazało, pies, który potrzebował pomocy, znajdował się w śmiertelnej pułapce. Przemarznięty zwierzak stał pod murem oporowym po drugiej stronie skutej lodem rzeki i nie mógł wydostać się na brzeg. Strażacy bez chwili wahania ruszyli mu na pomoc. Jeden z ratowników, po wcześniejszym rozkruszeniu lodu, wszedł do lodowatej wody i ostrożnie przeszedł na drugą stronę rzeki, skąd zabrał psa i przeniósł go bezpiecznie na brzeg.

ZOBACZ TEŻ: Burza we Wrocławiu! Nie chcieli poświęcić pralni. Ostra reakcja biskupa!

Cały i zdrowy pies został przekazany przedstawicielom Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. W akcji ratunkowej brało udział 3 strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz 6 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Wystawa Zwierząt Egzotycznych w bydgoskiej Arenie