Tragiczny wypadek pod Bolkowem. Laweta zmiażdżona przez ciężarówkę, kierowca nie żyje

2022-01-21 16:03
Tragiczny wypadek pod Bolkowem. Laweta zmiażdżona przez ciężarówkę
Autor: Jawor998

Tragiczny wypadek na obwodnicy Bolkowa. W zdarzeniu trzech samochodów zginął kierowca lawety. Jej bok został dosłownie zmiażdżony przez ciężarówkę. Jedna osoba została ranna.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 21 stycznia, po godz. 13 na obwodnicy Bolkowa, niedaleko miejsca gdzie droga krajowa nr 3 łączy się z krajową „piątką”. Zderzyły się tam ciężarówka, bus oraz laweta. Właśnie ten ostatni pojazd został najbardziej zniszczony.

- Przed przybyciem na miejsce służb, osoby postronne widzące wypadek wyciągnęły kierującego z pojazdu. Strażacy niezwłocznie udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyli pojazdy i miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zespołów ratownictwa medycznego podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – relacjonują strażacy z Jawora, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej.

ZOBACZCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEGO WYPADKU PONIŻEJ.

Grupa Speed obserwowała kierowców na trasie S5. Posypały się mandaty

Niestety, mimo szybkiej pomocy i walki ratowników o życie kierującego, nie udało się go uratować.

Na miejscu trwa akcja służb, policja pod nadzorem prokuratorem bada okoliczności tragicznego zdarzenia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE