Uwaga TVN: Jelenia Góra. Siostry oskarżają brata o molestowanie ich córek. Wujek się dobierał do nas

i

Autor: Pixabay Uwaga TVN: Jelenia Góra. Siostry oskarżają brata o molestowanie ich córek. "Wujek się dobierał do nas"

Legnica. Dziekan MOLESTOWAŁ sześciu swoich studentów! PIENIĄDZE rozwiązały problem

2020-11-09 12:48

Jarosław G., obecnie były już dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy, molestował sześciu swoich studentów. Do wszystkich wydarzeń dochodziło na przestrzeni 2015-2017 r. Po tym, jak sprawa trafiła już na wokandę prokuratura domagała się surowych wyroków, a sam oskarżony - uniewinnienia. Skończyło się na pieniądzach.

Legnica: Molestowanie w PWSZ. Kilka tysięcy i po sprawie?

W czerwcu br. Sąd Rejonowy w Legnicy po rozpatrywaniu sprawy Jarosława G. uznał go za winnego molestowania 6 studentów kierunku ratownictwa medycznego z PWSZ. Jak zaznacza portal tulegnica.pl, sprawa trafiła do prokuratury z ramienia samych władz uczelni, a Jarosław G. pełnił w niej rolę dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Wtedy wyrok sądu wskazał na 8 tysięcy złotych kary i po 2 tys. zł nawiązki dla każdej ze swoich ofiar. Choć nauczyciel stracił już wtedy posadę w PWSZ, dodatkowo sąd nałożył zakaz obejmowania funkcji akademickich. O żadnym więzieniu nie było jednak mowy.

Prokuratura domagała się jednak zaostrzenia wyroku, a sam oskarżony - uniewinnienia.

Po kilku miesiącach sprawa wróciła pod obrady - tym razem Sądu Okręgowego w Legnicy. Prowadzący sprawę sędzia podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego, co oznacza, że belfer nie trafi za kratki.

Jak ustala portal wroclaw.wp.pl, G. sześciokrotnie "próbował" zmuszać studentów do czynności seksualnej, a w jednym przypadku do zbliżenia faktycznie doszło. Wszystkie zarzucane czyny dotyczą okresu 2015-2017 r.

Express Biedrzyckiej - Adrian Zandberg: Nie będę krytykować rządu za deficyt. Na rozliczenia przyjdzie czas, teraz trzeba działać.