Potrącił dziewczynkę na pasach i uciekł z miejsca wypadku

i

Autor: materiały policji

Legnica: Potrącona na przejściu dla pieszych 7-latka zmarła w szpitalu. Co grozi kierowcy?

2021-01-27 14:22

Nie żyje 7-letnia dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych w Legnicy. Po kilkunastu dniach walki o życie, 7-latka zmarła w szpitalu. Sprawca wypadku przebywa tymczasowym areszcie. Tuż po zdarzeniu mężczyzna uciekł z miejsca wypadku i próbował spalić swój samochód.

Do tragicznego wypadku doszło 8 stycznia w Legnicy. Ok. godz. 17:30 na ul. Chojnowskiej kierowca volkswagena golfa potrącił 7-letnią dziewczynkę, przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Sprawca natychmiast uciekł z miejsca wypadku, a 7-latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

34-letni kierowca volkswagena tuż po zdarzeniu próbował spalić swój samochód. W chwili zatrzymania, kilka godzin po wypadku, był pod wpływem narkotyków. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

CZYTAJ TEŻ: Potrącił dziewczynkę na pasach i uciekł z miejsca wypadku. Próbował spalić swój samochód!

Niestety, dziewczynki nie udało się uratować. 7-latka zmarła w sobotę (23 stycznia) w szpitalu.

W obecnej sytuacji prokuratura prawdopodobnie zmieni zarzuty wobec zatrzymanego 34-latka. Obecnie mężczyzna ma postawione zarzuty spowodowania wypadku drogowego z następstwem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nieudzielenia pomocy ofierze oraz posiadania narkotyków. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu