Liczyła się każda sekunda. Policjanci w ostatniej chwili wyciągnęli 29-latka zza bariery mostu

i

Autor: Policja Jawor Liczyła się każda sekunda. Policjanci w ostatniej chwili wyciągnęli 29-latka zza bariery mostu

Dramat pod Jaworem

Liczyła się każda sekunda. Policjanci w ostatniej chwili wyciągnęli 29-latka zza bariery mostu

2023-01-03 13:58

Gdy policjanci z Jawora otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo, wiedzieli, że liczy się każda sekunda. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych udało się desperata wyciągnąć zza bariery mostu.

Do dramatycznej sytuacji doszło w ostatnich dniach grudnia w rejonie miejscowości Piotrowice pod Jaworem. Policjanci z miejscowej komendy otrzymali wstrząsającą informację o 29-latku, który wszedł na most i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo.

Z interwencję natychmiast ruszyli st. asp. Krzysztof Dąbrowa i sierż. Jakub Hołod. - Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Gdy przyjechali na miejsce zastali tam dwie osoby zgłaszające oraz mocno zdenerwowanego mężczyznę stojącego za barierą mostu. Miał na szyi założoną pętlę, sznur przywiązany był do barierki i w każdej chwili mógł podjąć dramatyczny krok - relacjonuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z KPP w Jaworze.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że muszą działa błyskawicznie i zdecydowanie. Siłą ściągnęli mężczyznę zza bariery mostu, położyli na chodniku i odcięli zaciśnięty na szyi sznur. - Roztrzęsiony jaworzanin trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, która zdecydowała o konieczności odwiezienia go do szpitala - dodała asp. szt. Ewa Kluczyńska.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Policjanci weszli do płonącego pustostanu po bezdomnego